Šta je novo?

Win 10 - Zaledio se Start meni (Start Menu Not Working)

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,268
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li možeš da otvoriš notification centar, sat?

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ja kad sam imao sličan problem, nijednu aplikaciju koja nije desktop app nisam mogao otvoriti, ni start, ni sat, ni podešavanje zvuka (slajder), samo settings mi je tada radio. To se sve idešavalo nakon instalacije Corel Draw X3. U win10 temi mi je Yooyoo dao link, gde sam u registriju čačkao po permisijama i proradilo je, ali ni tad nije bilo sve full pa je pao reinstall. Od tada corel samo u VM-u.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Naprtavio sam novog Admin usera. Ponaša se isto. Verovatno će i kod mene da padne reinstall.
 
Ctrl shift escape (task manager) nadji explorer, ubij ga i pokreni ga ponovo. Ako ni posle toga neće... Kažem ja do w10 uopšte nije pouzdan za svakodnevnu upotrebu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Onda nije ni 7mica, video si moj problem.
 
Ja sam imao sličan (ili isti) problem nakon Fall Creator Update. Nije hteo Start meni, nisu hteli Settings da se otvore, Alt-Tab nije radio... nisu radile kombinacije sa tastature sa Win tasterom (jedino sam regularno mogao da ugasima sa Ctrl+Alt+Del pa je onda radio shutdown.
Srećom, sam se rešio posle dva dana (jedino sam reinstalirao drajvere za grafičku, ali i posle toga je bio isti problem).
 
This has fixed the same issue for me countless times. Write down the instructions before proceeding, when you have booted to Command Prompt you cannot use Internet and browse forums to read this post:

Boot to Advanced Startup Options, select Troubleshoot > Advanced Options > Command Prompt (see tutorial: Boot to Advanced Startup Options in Windows 10).

When in Command Prompt, enter following command to remove Hidden and System attributes from UsrClass.dat file and possible log files it has created:

attrib -h -s C:\Users\Your_Username\AppData\Local\Microsoft\Windows\UsrClass*.*

When done, delete the files with following command:

del /f C:\Users\Your_Username\AppData\Local\Microsoft\Windows\UsrClass*.*

Restart Windows with following command:

c:\Windows\System32\shutdown -r -t 0 -f

New UsrClass.dat will be created and Start, search (Cortana) and Taskbar should work again. Notice that some Edge settings will also be reset like color theme is reset to light and home page to default. Saved passwords and cookies will not be reset.

Kari
 
Zdravo drugari, hvala svima na pomoći, ali evo kako sam rešio problem. Pre par meseci je bila akcija na HB za neki softver. Tada sam kupio "EaseUS Todo Backup Home 10.0". Da bi video kako radi, napravio sam beckup na HDD. Sve Win 10 bekapove sam izbrisao, je imam SSD od 120 GB na kome su osim Win a 10 i dve igrice koje igram stalno. Mogu da kažem da je EaseUS Todo Backup uradio baš dobar posao.

@yooyo, @Alex, @CountMike , hvala na savetu, ali nisam stigao da probam. Verovatno bi mi nešto od toga rešilo problem.

Sada kada saberem sve, dolazim do zaključka da je najbolje praviti bekapove jednom mesečno. Moj prvi i zadnji je od System Backup 26 04 2017 :)

Pomišljao sam i da napravim hotmail nalog , pa da povežem Win jer je legalan. I da skinem sa MS sajta zadnju verziju windowsa pa da instaliram od početka. Ovo mi se ne bi baš dopalo, jer imam gomilu nekih legalnih stvari, i onda bi trebao sve iz početka da instaliram i podešavam.

U svakom slučaju hvala još jednom.

Ne mogu da se setim, kako da Chrome kada se ugasi zapamti uključene tabove ?
 
Pin tab.
 
Onda ovo.

Click the Chrome Menu More in upper right corner.
Go to Settings.
Under On startup, select Continue where you left off.
 
Nazad
Vrh Dno