Šta je novo?

Kako rangirati aplikaciju na Play Store?

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
Da li neko ima iskustva sa rankovanjem aplikacije na Play Store?
Nisam video da postoji sekcija za keywords i ostalo.
Od cega zavisi ranking na storu?
Ne mislim samo u smislu da aplikacija bude pri vrhu stranice, nego da uopste moze da se nadje za zadati keywords, a ne samo po imenu.
 
Pa ne, u drugom linku pise sta je sve korisno - precizan i jedinstven naziv, opis, keywords...
Od skoro uzimaju i tehnicke aspekte u obzir - koliko cesto kresuje, koliko je puta deinstalirana i slicno, ali to je druga strana price.
 
ma mislio sam da samo description imam za keywords, nema posebno polje neko

desilo mi se da sam okacio aplikaciju prekjuce i da je jednostavno nestala iz searcha

moze se naci samo kada se kuca ime developera

a nije nikakav spam ili nesto maliciozno
 
ali nije moj problem sto aplikacije nema na google search
nego je nema u searchu na playstore
kada sam je okacio, mogla je da se nadje, ali od jutros je nema nigde
 
Sasvim sigurno je povezano indeksiranje za google search i za play store. Cudno je da ga bas nema, ali nisam bas ekspert za PS (kao da za Google jesam :D)
 
Na Google play store-u mora da je ima ako je pravilno postavljena, a za google search imaš još par cimanja - https://firebase.google.com/docs/app-indexing/
Snimi u developer konzoli App Indexing from Google Search pod Development tools / Services & APIs
 
Poslednja izmena:
Pravilno je postavljena, bila je prisutna u play store pretrazi prvih par dana. I onda od juce, ne mogu da je nadjem u search nigde. Samo kad kucam ime developera mi izadje aplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno