Šta je novo?

TV Box - budžet verzija

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,783
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Razmišljam se da li da kupim neki jeftini kineski Android ili da pojurim po oglasima miniPC varijantu?

Budžet je do 50€, idealno što jeftinije.

Glavna namena je da napravim neki PC za roditelje da mogu preko TVa da gledaju filmove i serije bez mnogo mučenja. Maximum koji bi ikada pustili je rezolucija 1080p, a realnost da bi vecinu stvari gledali u 720p bez problema. KODI kao funkcija... pa iskreno nisam siguran da li bi se snašli sa tim.

Da li Atom procesori sa 2GB rade dovoljno dobro za tu namenu?
 
da li si razmisljao o rpi3?
 
Pa nije isključeno, najviše me brine kako je na Androidu rešeno pitanje skidanje titlova ukoliko nisu učitani u folderu, da li ima opcija da se otvori neki dijalog instant kao što recimo postoji na BSPlayeru?
 
Pa to zavisi od samog playera koji skines za android. Ako bi roknuo kodi, onda je svuda isto, plugin za to i problem resen.
Kodi izgleda komplikovano na pocetku, ali nije takav kada ga jednom podesis.
 
Pa to u principu i pitam, za android postoje takvi playeri koji su povezani sa bazama titlova i dijalog za download se pokreće direktno po puštanju filma?

A što se tiče KODI, mogao bih da probam da ga instaliram na svom kompu za promenu... nekako su me tutoriali baš odbijali da se organizujem kad god krenem da nameštam, ne znam zašto...
 
Ja sam skoro uzeo x96. Za filmove koristim popcorn terarijum i kodi. Svi sami nađu titlove ,terarijum ponudi gomilu pa biraš a popcorn biram naš , bosanski il hrvatski koji najbolje leži...Kodi nisam provalio da mož da se bira , uglavnom pusti odgovarajuċe...Neċe fa skine bs plajer pa sam skino neki mx plajer kad gledam sa fleške....Uglavnom dobra stvar za male pare al obavezno uzmi i onu malu tastaturu ako se odlučiš za box...
 
Onda super, Android sistem mi generalno deluje kao zahvalnije rešenje za starije ljude.
 
Chromecast Ultra ako želiš stream u 4k , podržava Android, iOS, Mac, Windows dok imaš i jeftinije verziju bez podrške za 4K.
 
Sta kupiti od Android Boxa.
Maximum 10000 dinara.
Potreban za Kodi.
Vidim na kp-u Tanix TX9, da li je neko od vas ima iskustva sa tim modelom?
Pomagajte [emoji1]



Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Moja preporuka ti je android box. Imam tri TV-a u stanu. U dnevnoj sobi smart LG, u spavaćoj LG na koji je povezan Android Box i u dečijoj LG na koji je povezan laptop bez ekrana preko hdmi (sakrio sam ga iza tv-a i povezao bežični miš i tastaturu).

Smart je teško sr***e. Tako da taj TV koristim samo kroz mira cast opciju preko telefona. Pustim nešto na fonu pa prebacim sliku na tv.
Laptop (mini pc) je odlična stvar samo ako treba još nešto sem puštanja filmova i serija (neka igra, torrent, office i sl.)
Android box je najbolje rešenje. Prvo zbog najlakše rešenenog (i besplatnog) VPN-a, drugo obično imaju izuzetno funkcionalan daljinac. Ja sam na svoj box instalirao KODI (za gledanje kanala mahom), Terrarium i Popcorn (filmovi i serije) i Twitch (klinac gleda uživo strimovanje video igara i turnira istih).
 
Nazad
Vrh Dno