Šta je novo?

BTC Gold

Da li neko zna koliko bi se mogao nadati dnevno BTG-a(tj njegovih delova) sa 6x 1070 kartama koje na ZEC daju prosecno 2950 sola?

"mislim" oko 0.25 dnevno... najbolje na suprnovi rudari 24h pa vidi koliko ces dobiti..
ja sam sa dve za 9 sati dobio, koliko se secam, 0.0158
 
Poslednja izmena:
Društvo,

Krenula trgovina za BTG na Bittrexu upravo. Odlično sam prodao ove moje, s obzirom na cene na drugim menjačnicama. :D

Požurite.
 
na bitrexu duplo veca cena..

primaju li sve menjacnice depozit?
inace koliko je potrebno vremena za deposit na menjacnicu?

edit: Evo pratim na bitrexu kako cena leti dole.. ljudi istresaju sve sto imaju... sa 500 na 380 za par minuta i sve brze pada dole :)
 
Poslednja izmena:
U trenutku sa 620 na 380 i sad na 340, verovatno vecina jos nije saznala da je krenula trgovina, i ja istresao neku sicu sto sam imao na 590...
Video sam i da krece da pada network hashrate na zecu...
Jel kopa neko gold, da podeli svoja iskustva...?
 
koliko se ceka pending kod depozita golda na bittrex? nesto mi sporo ide?
 
koliko se ceka pending kod depozita golda na bittrex? nesto mi sporo ide?

ja probao juce (sica) i za manje od 5 minuta...
a mislio sam da ce 24h, jer je toliko trebalo na suprnovi sa unconfirmed na confirmed
 
Ljudickako i gde napravito wallet?Da li je merodacna Coinomi aplikacija za telefon?To mi deluje najjednostavnije,da kopam na adresu depozita na Coinomi pa sa Coinomi na Bitrex da posaljem?Radi li neko tako i jel moguce da ne kopam u prazno?Pitam jer se na Coinomi do 0.2 ili 0.02 ne vidi(manje od toga).Ili imate neki laksi ili sigurniji put?
 
Ljudickako i gde napravito wallet?Da li je merodacna Coinomi aplikacija za telefon?To mi deluje najjednostavnije,da kopam na adresu depozita na Coinomi pa sa Coinomi na Bitrex da posaljem?Radi li neko tako i jel moguce da ne kopam u prazno?Pitam jer se na Coinomi do 0.2 ili 0.02 ne vidi(manje od toga).Ili imate neki laksi ili sigurniji put?

sto komplikujes.. kopaj na suprnovi i odatle salji na bitrex..
 
Probacu danas...kazi mi samo koji miner koriste tamo?Ne moze bilo koji?Vi menjate na bit za drugu valutu ili direktno njega prodajete?

Zavisi od coina koji je algoritam.. Za BTG tebi treba ewbf.
Kada skines ewbf, mislim da u njemu ima i suprnova.bat fajl.. u text editoru ga otvori i vidi kako se upisuje..


edit: moze i zm miner.. .daje vise tako da ostajem na njemu
 
Poslednja izmena:
Zavisi od coina koji je algoritam.. Za BTG tebi treba ewbf.
Kada skines ewbf, mislim da u njemu ima i suprnova.bat fajl.. u text editoru ga otvori i vidi kako se upisuje..


edit: moze i zm miner.. .daje vise tako da ostajem na njemu

To me i zanimalo :) zm ubija :D zato i pitam...Aj pokusacu ako sta ne bude jasno pitacu.
 
Au brate...registrovan sam tamo i izabrao sam BTG ali dalje nema sanse da se snadjem.Imam ZM miner ali sam prepravio sa flypoola i zcash na ovu adresu sto daju ali dzabe kad nemam wallet adresu i ono kako napraviti workera...medjutim kad pokrenem taj zm miner nista se ne desava jer mozda nisam dobro upisao.
mozes li slikati i okaciti kako ti izgleda editovan fajl iz tog minera naravno bez walet adrese i kako da krenem :-/
 
Tek sam sada stigao pa da ti odgovorim.. Ako nisi vec resio problem

Na suprnovi napravis nalog za btg. To ti je nalog za logovanje i za bilo koji drugi novcic za suprnova..
Na suprnovi ti ne treba adresa na koju ce majner da ti kopa. Vec stavis adresu na koju ce da ti se isplati posle odredjene sume ili kada ti to zatrazis..
Ono sto zelim da kazem, jeste da u bat fajlu ne stoji paymant addres-a menjacnice ili nekog wallet-a

odes na my account>edit account i u polje "Payment Address" kopiras svoju adresu.. Obavezno unesi kod pri dnu koji si odabrao prilikom pravljenja naloga.
Mozes da kopas i bez ove adrese dok ne smislis gde ces da saljes..
zatim u my workets kreiras "radnika". U "Worker Configuration" gde ce ti biti radnik, stoji neko ime (u sivom polju) narandzaste boje, pa do njega jos jedno i onda worker password
Da uzmemo za primer petarpetrovic.rig1 a kao sifra "x"
Pazi koju ces sifru odabrati, da to ne bude neka sifra a ti stavio "x" u bat fajlu.

i onda napravis bat fajl sa sledecim unosom
zm --server btg.suprnova.cc --user petarpetrovic.rig1 --pass x --port 8816
 
Poslednja izmena:
Tek sam sada stigao pa da ti odgovorim.. Ako nisi vec resio problem

Na suprnovi napravis nalog za btg. To ti je nalog za logovanje i za bilo koji drugi novcic za suprnova..
Na suprnovi ti ne treba adresa na koju ce majner da ti kopa. Vec stavis adresu na koju ce da ti se isplati posle odredjene sume ili kada ti to zatrazis..
Ono sto zelim da kazem, jeste da u bat fajlu ne stoji paymant addres-a menjacnice ili nekog wallet-a

odes na my account>edit account i u polje "Payment Address" kopiras svoju adresu.. Obavezno unesi kod pri dnu koji si odabrao prilikom pravljenja naloga.
Mozes da kopas i bez ove adrese dok ne smislis gde ces da saljes..
zatim u my workets kreiras "radnika". U "Worker Configuration" gde ce ti biti radnik, stoji neko ime (u sivom polju) narandzaste boje, pa do njega jos jedno i onda worker password
Da uzmemo za primer petarpetrovic.rig1 a kao sifra "x"
Pazi koju ces sifru odabrati, da to ne bude neka sifra a ti stavio "x" u bat fajlu.

i onda napravis bat fajl sa sledecim unosom
zm --server btg.suprnova.cc --user petarpetrovic.rig1 --pass x --port 8816

A koju drugu adresu da stavim?Kad nigde nema BTG....imam na cex.io tamo je za zec a na bitfinex sam danas otvorio zbog BTG ali nigde nemam BTG...

http://prntscr.com/hdhg2o
Svaki put se promeni diff.
 
Poslednja izmena:
ne razumem sta me pitas
mozda sam lose objasnio

nadji na youtube-u kako napraviti worker-a
 
Poslednja izmena:
ne razumem sta me pitas
mozda sam lose objasnio

nadji na youtube-u kako napraviti worker-a

Nisi me razymeo...odlicno si objasnio,poslao sam ti PP...za pocetak ako moze ostavio bih prazno polje pa kad skupm lako cu prebaciti negde do tad ce BTG uvesti vecina menjacnica...ono sto sam te hteo pitati je gde si ti stavio da prebacujes novac,na menjacnicu...koju?
 
Poslednja izmena:
bittrex.. jedino tu i mogu

sada su cene iste i na bitfinexu i bittrexu. pa cim krene depozit na finexu stavicu tu adresu..
 
I na kraju da li se isplati kopati? 6x1070 ili se drzati zekonje?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Na kojem poolu kopate a da ne krade zestoko? Ja probao btg pro pool posle 7h pokazuje sve nule katastrofa ...
 
Na suprnovi za 30min pise 0.0026 na cekanju sad pisle 1h40min isto sve...pise round progres 650%a hashrate na poolu pise 2300 sola pa 2500 a na eth mon.preko telefona kad pratim cepa 2990 sola proseka.Sta to znaci?Pise last block found 9.30h jutros...
 
Kako doći do BTG na osnovu BTC koji su pred fork bili u dektop novčaniku?
Jedino što sam našao na netu da radi jeste Coinomi. Skinuo program (Windows), ispratio njihovo upustvo da uradim restore btc novčanika, uneo seed, program napisao da je potrbno 30-40 minuta za sinhronizaciju. Posle dva sata i nikakve promene primetim da mi je Internet protok praktično nikakav, a u folderima programa nema puno podataka, kao da ništa ne skida. Restartovao program više puta. Iako u vrhu piše "synchronizing with network" uopšte ni ne pokuša da pristupi bilo čemu na netu (ne iskoči firewall). Tek kada ponovo idem na restore i unesem seed izleti fw prozor, ali i posle toga protok praktično nikakav i opet se ništa ne dešava. Link mi je 20 Mb, a dl (uz pokrenute razne programe koji sigurno imaju svoj protok) uglavnom je do 50 Kb.

Elem, da li je neko koristio program za ovo, da li mu je uspelo i kako? Koliko je čekao?
Postoji li još neki (bezbedan) način? Neki zvanični novčanik koji ima opciju za claim?
 
Dakle, izgleda da su mi ukrali BTG i to baš danas (juče) kada sam prvi put uneo seed u Windows verziju Coinomi programa koji je navodno siguran.
Kad na btg block explorer unesem broj transakcije kojom je btc stigao u novčanik, nađem svoju adresu u btg formatu u output listi. Otvorim, ima tačno dva priliva iz oktobra kako i treba, ali onda baš danas (juče) sve to je izašlo u jednoj transakciji na neku drugu adresu (na kojoj i dalje stoji). Ja toj adresi nemam pristup, pa mi je jedini zaključak da je Coinomi program prevara. Coinomi-windows-1.0.5.exe
 
Ljudi, wallet sa btg oficijelnog sajta i enkripcija i neka kradu ako mogu :)

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Zvanični novčanik ne podržava opciju preuzimanja dobijenih novčića od btc-a, u tome i jeste problem. Forkovali, kao imaš novčiće, ali ti oni zvanično ne nude mogućnost da ih preuzmeš.
 
Dakle, izgleda da su mi ukrali BTG i to baš danas (juče) kada sam prvi put uneo seed u Windows verziju Coinomi programa koji je navodno siguran.
Kad na btg block explorer unesem broj transakcije kojom je btc stigao u novčanik, nađem svoju adresu u btg formatu u output listi. Otvorim, ima tačno dva priliva iz oktobra kako i treba, ali onda baš danas (juče) sve to je izašlo u jednoj transakciji na neku drugu adresu (na kojoj i dalje stoji). Ja toj adresi nemam pristup, pa mi je jedini zaključak da je Coinomi program prevara. Coinomi-windows-1.0.5.exe
Koliko ja znam Coinomi za windows ne postoji.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sad znam i ja. :)
Kako rekoh, sve je delovalo sumnjivo, ali nisam obratio pažnju ni proverio, jer sam i dalje bio u neverici da zvanični tim nije obezbedio neki sistem za preuzimanje novčića iz forka i samo sam hteo da završim sa tim. U suštini, u kombinaciji tima koji ne napravi takav alat/opciju (bar bez potrebe da se skida ceo bockchain) i programa koji postoji samo za telefone, još mi je i drago što je novčić otišao hakeru. Jedini normalan čovek u celoj priči. Da mi je kojim slučajem nešto ostavio bio bih u iskušenju da mu lično pošaljem i to.
 
Sada je kasno ali vidim da postoji resenje.

Procedura za 1 i 3 multisig ili 2FA adrese se razlikuje.

Verovatno imas 3 btc adresu?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne, bile su standardne 1-adrese, bez 2fa, bez multisig. Novčanik je bio zaštićen lozinkom, ali ona ima neočekivano ograničeno dejstvo kada nekome pošalješ seed. ;)
 
Ja sam wallet skinuo prvi dan od izlaska coina i sve sljaka

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Cekajte, da li na kraju postoji nacin da se dobije BTC gold na osnovu BTC-a koji je u walletu?
 
Nazad
Vrh Dno