Šta je novo?

Potamnjivanje dugmića na HP laptopu

aleksicbre

Poštovan
Učlanjen(a)
29.05.2017
Poruke
81
Poena
60
Pozdrav svima, kupio sam pre 3 dana HP G6 laptop u Gigatronu, i nakon 3 dana minimalnog korišćenja, jutros sam primetio da počinju da potamnjuju slova sa dugmića. Zvao sam ih telefonom i kažu da im donesem, pa će da utvrde o čemu se radi (poslaće ga u servis..), a da ostanem bez laptopa sada kada mi je potreban baš mi ne ide u prilog

Moje pitanje je ne da li je ovo normalna pojava (znam da nije) nego da li može ovo nekako da se spreči za ubuduće?

Hvala

ps. Uživo i na slici je totalno drugačije (uživo se više primećuje)
 

Prilozi

  • tegQbx0.jpg
    tegQbx0.jpg
    401.1 KB · Pregleda: 88
Jesi li probao da operes taj taster? Obrises vlaznim stapicem sa vatom?
Pozdrav
 
Deluje kao da su blago zaprljani, uzmi tzv. magicnu krpu i malo vode i blago protrljaj da vidis hoce li da se skine.
 
Probaj sa alkoholom da obrises , moje licno misljenje je da taj HP nema kvalitet tastature na zavidnom nivou pa me ne bi cudilo da se brzo izlizu tasteri.
 
Upravo sam probao sve navedeno i nema poboljšanja... Čak sve više nestaju slova.. Cimer ima HP laptop koji ima 3 godine i dugmići su mu kao novi. Mislim da štampa na ovoj tastaturi nije odrađena najbolje.
Nađoh na aliexpress-u stikere, ali dok oni stignu, taman će sva slova da nestanu :S:

Krivo mi je, nov laptop 60.000, star 3 dana, a već izgleda kao da je star 3 godine
 
Poslednja izmena:
Koji konkretno model je u pitanju moze li link?
 
Ne bi trebalo to tako da se ponaša ni da je laptop od 10 hiljada.

Ja koristim ove stikere već dugo kad ne postoji verzija sa SR tastaturom (uzeo odmah dva komada ali nije bilo potrebe da menjam za ovih godinu dana):
http://www.stik.sirmium.org/
 
Nazad
Vrh Dno