Šta je novo?

Molim strucnjake za laptop preporuku ( izuzetno vazno )

samsung

Slavan
Učlanjen(a)
31.07.2004
Poruke
483
Poena
320
Molim strucnjake za preporuku za lap top jer se zaista ni malo ne razumem.
Za jedno dete koje je upisalo dizajnersku skolu je potreban laptop koji ce se koristiti za graficki dizajn i koji bi izgurao bar srednju skolu.
U skoli su dobili preporuku za sto boljom grafikom i minimum 8GB memorije a predpostavljam da je potrebno da ima brz disk i kvalitetan display.
Meni zaista nista ne znaci da gledam specifikacije po sajtovima online radnji jer se ne razumem u velicine displaya, grafickih cipova itd.
Ono sto sa sigurnoscu znam je sledece :
Budzet maksimalno ali bukvalno krajnja granica je 900 evra.
Znam i vidim da ljudi slabo daju preporuku, mozda ih mrzi da pisu il se ne razumeju ali molim vas, nemojte da ste lenji i pomagajte! :)
Unapred hvala:)
 
Velicina monitora? 15.6 ili 17" ?
Ovi od 17 su malo tezi i nezgodniji za nosenje. Ne bavim se grafickim dizajnom i ne znam sta treba, ali se solidno razumem u laptopove.
 
Da li si razmisljao o kp alternativi. Za 300-500 evra mozes uzeti odlican koriscen laptop koji ce trajati sigurno 2 godine a nakon toga opet u krug.
S obzirom da je srednja skola u pitanju ne bih specifikacije uzimao toliko ozbiljno.
Raspitaj se koji software ce koristiti u skoli i pogledaj na njihovom sajtu preporucene specifikacije.
npr za Photoshop https://helpx.adobe.com/photoshop/system-requirements.html
U skolama obicno koriste starije verzije software-a, i rade se samo osnovne stvari tako da nema potrebe za preteranim razbacivanjem.
Veci ekrani drasticno poboljsavaju produktivnost ali to djacima nije toliko bitno. Ako ce vise puta nedeljno da ga nosi sa sobom onda je svakako manji ekran prednost.
 

Drugi i treci predlog.

Treci ima najbolji procesor...koji ce i u naredne 4 godine biti dovoljan i za jace operacije.

Ali sva tri ce terati photoshop, indesign, ilustrator, corel, autocad, 3d max..za sve sto ce u skoli raditi i vise nego dovoljni.

E sad jedino sto su "gejmerskog" izgleda, ne znam koliko devojcicama to znaci.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Da li si razmisljao o kp alternativi. Za 300-500 evra mozes uzeti odlican koriscen laptop koji ce trajati sigurno 2 godine a nakon toga opet u krug.
S obzirom da je srednja skola u pitanju ne bih specifikacije uzimao toliko ozbiljno.
Raspitaj se koji software ce koristiti u skoli i pogledaj na njihovom sajtu preporucene specifikacije.
npr za Photoshop https://helpx.adobe.com/photoshop/system-requirements.html
U skolama obicno koriste starije verzije software-a, i rade se samo osnovne stvari tako da nema potrebe za preteranim razbacivanjem.
Veci ekrani drasticno poboljsavaju produktivnost ali to djacima nije toliko bitno. Ako ce vise puta nedeljno da ga nosi sa sobom onda je svakako manji ekran prednost.
Kupovina polovnog laptopa je postala takva mačka u džaku... osim ako ne znaš nekog lično ko prodaje laptop, ne bih se ja odlučivao za takve egzibicije, posebno ako je laptop sa neintegrisanom grafikom.

Ovo što je MM preporučio je otprilike to. Jesu "gejmerski", ali oni jedini (izgleda) imaju dovoljnu snagu i za naredne godine.
 
Da mu vidiš kvalitet izrade, šokirao bi se. Preko 100k za laptop, a kao da držiš kineski poslužavnik. :)

Ali, da, hardverski je najjači, mada za ove pare bi morao neki vid ssd-a da ima.
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na kombo ssd+hdd...kod nas to ide tek na modelima od 120.000 pa navise(al obicno je u toj donjoj granici neki kompromis, ili je ssd 120gb ili je ekran tn panel ili je mrsaviji proc/grafika/ram)


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Nisam stigao da odgovorim pa da ne bude kako sam postavio temu i zaboravio na nju. :D

Mora da bude lap top zbog nosenja u skolu a i na druge lokacije. Osim toga, polovno ispada iz igre jer nije za moje dete tako da je kupovina u radnji jedini izbor zbog garancije, problema itd.
STo se tice velicine ekrana, to ce morati kupci na licu mesta da vide i da se odluce tako da cu im dati vise predloga.
Sto se tice prioriteta, grafika i ram a ssd mozda kao neki buduci upgrade ako se bude ukazala potreba.
Poslusacu Saleta83 sa II i III predlog iz MM-ovog posta ali to malo probija budzet, mora da padne konsultacija.
Hvala narode, znaci puno!
 
Ako je za nosenje ja toplo preporucujem 15.6" poprilicno je laksi a i sasvim dovoljno pregledan. Vec 5-6 godina samo laptop koristim 15.6" navikens se brzo i uopste nije mali ekran.
Ta 2 modela probijaju budzet malo ali su stvarno odlicni i hardver ce biti jak nekoliko godina unapred. Danas skoro pa jedino gejmerski laptopovi imaju jake konfiguracije.
 
Pa da, samo gejmerski laptopovi i mobilne radne stanice.
Sve ostalo na nivou malo iznad tableta, ultra tanko, fensi, rezolucije, pro ovo ono, a snaga i performanse mediokritet.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
https://www.emmi.rs/laptop-računari-hp-pavilion-gaming15-15-bc213nm-156fhd.11.html?productId=61575

Au pogle ovo, kako vam je ovaj promakao, najbolji procesor, najviše rama, najbolja grafička od svih postavljenih ovde.

Bolje gledaj neki koji ima i HDD I SSD kao ovaj naprimer https://www.pametno.rs/prenosni-rac...21-156-intel-core-i7-7700hq-280-ghz__44524951 lagan je svega 2.45kg bolje njega da uzme dete nego da tegli neki Asus gamer laptop od 5 kila , i taj HP je lagan mada mislim da Asus ima bolji dizajn.
 
Pa skoro svi gejmerski laptopovi od 14-15,6" su ti 2,2-2,6kg.[emoji4].i ona tri u linkovima iznad su iste tezine.
To je standard(maticna, grafa, hladjenje, hdd, baterija, ekran.. lakse ne moze)


Oni od 17,3" i veci su teski od 3kg pa navise,samim tim i neprakticni za nosakanje.


Samo ovaj asus bih preskocio zbog ocajnog tn panela.



Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
15,6" je svakako idealna sredina - ako za rad (za)fali mesta na ekranu, dok je kući zakači dodatni monitor, i samo štrika - mogu da se nađu polovni 22" za relativno sitne novce.
 
Poslednja izmena:
15,6" je svakako idealna sredina - ako za rad fali mesta na ekranu, dok je kući zakači dodatni monitor, i samo štrika - mogu da se nađu polovni 22" za relativno sitne novce.
Bas ovo sam ja uradio, uzeo sam pre neki dan Samsung T220 22" za 30 evra. I provalio koliko je dobar zapravo ekran na ovom mom Asusu N550JK pored toga [emoji14]

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Pa dobro, ima i toga, ali znači dodatni ekran puno, jedino ne valja kad se čovek navikne :) Glavni prozori na primarni, palete, reference itd na sekundarni i milina.
 
Nemoj da me shvatis pogresno, podrzavam predlog apsolutno. Koliko smesno danas kostaju polovni monitori vecih dijagonala prosto je greota da se ne uzme za bilo kakav posao, kamo li za dizajn. Kalibracija Spyderom je 10 evra, moze donekle da pomogne i opet nije skupo kad se sve sabere.
 
Nazad
Vrh Dno