Šta je novo?

OnePlus 5T

Microsd pored ovolike memorije stvarno mi ne treba.. Plus je uglavnom mnogo komplikovano koristiti je za bilo šta drugo osim za slike i video i muziku.. I sporije su sve od interne memorije..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stara priča ...
Svakako je + imati microsd slot.
npr. sandisk extreme kartice sa lakoćom snimaju 4K sadržaj, a koštaju smešno ;)
 
I meni je bio bitan microsd, al' 64gb(ufs 2.0) je po meni dosta, a ovaj 5t ima 128gb(ufs 2.1 2-LAne [emoji7] ), sto je i vise nego dovoljno.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Pa dobro jeste, ali onda ne pričamo o ceni od 500€ ...
microSD kartica je korisna za npr slike/video/gomilu muzike u flac formatu, navigaciju, posluži uz adapter i kao fleš :)

MzlPM8Mw_o.png


Is OnePlus Quickly Becoming What It Once Challenged?

In the early days, OnePlus was telling us that you shouldn’t have to settle when you buy a phone and that by choosing theirs, you were getting everything you needed. And that was a direct shot at the competition since it was a suggestion that their phones weren’t going to meet your needs and OnePlus’ phones would.

For many of us, as well-received as OnePlus phones are (and we’re certainly fans of them around here), they often force us to settle in various ways. Think about this new OnePlus 5T for example. You’ve got a 1080p display on it in a time where most high-end phones are using QHD. There is no official water resistance rating. It doesn’t work on Verizon. It has a single bottom-firing speaker. It may have a headphone jack, but we aren’t talking about a high-end DAC within it. Wireless charging isn’t here. There is no SD slot. The USB port is still 2.0. And the design isn’t even that unique because it’s likely just an OPPO R11s shell that has been rebranded. Let’s also not forget that most OnePlus phones ask us to take a hit in the camera department.

https://www.droid-life.com/2017/11/16/is-the-oneplus-5t-worth-it/
 
Poslednja izmena:
Ovaj postepeni rast cena nije vezan samo za op... Verujem da će u budućnosti samo da se nastavi , dovoljno je da apple izbaci ip12 za 1499€ i to je to

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
To sve stoji, ali stoji i da su dosta stvari krajcovali na telefonu da bi imao ovu cenu ...
Isto ne videh na ovim unboxing klipovima nijednom slušalice u kutiji ?
 
Kinezi ne gotive da stavljaju sluske u pakovanja :) ( makar xiaomi , oppo i slični )

Mene samo interesuje kakva će biti kamera u LL uslovima

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jok, msm da nikad nisu isle u kutiji. Ima posebno na op sajtu neke da se poruce.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Kamera je, po onome što sam video, i dalje watercolor... Ko hoće dobru kameru ne treba da uzima OP.
 
Nešto kao na s8 :) voštane bojice

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ko hoce dobru kameru, samo Pixel 2 od telefona, google je presao igricu u tom segmentu. Svi ostali napucavaju boje i onda se nerdovi kao loze wow wow vidi kakva kamera. [emoji23]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Boje i saturacija su veoma slicni na vecini smartfon kamera, ono sto Pixel/Nexus uredjaje izdvaja je najbolji dinamicki raspon uz najbolje detalje, ostale kamere su u rangu prosecnih P&S kamera koje takodje brljaju na slican nacin a Pixeli/Nexusi su vec zasli u rang kvalitetnih dzepnih fotoaparata (velicina senzora je i dalje limit). Mada su i te kamere ipak malo prehajpovane (u fazonu da kidaju, deru ''za svetlosnu godinu'' sve ostale) ali dobro, to je posledica toga sto su najbolje u klasi vec godinama i sto su uz hdr+ idealne za laike i P&S.

Prema ovome sto se vidi OP5T kamera brlja na slican nacin kao sony, jedino Huawei trenutno ima malo losije kamere (foto) od OP/sony (ili egal) jer i brlja a ima i cudne boje, steta jer su sa P9 krenuli u pravom smeru, ta kamera je imala iznenadjujuce dobar dinamicki raspon (prosecne detalje i cudne boje ali su sa P9 definitivno ostvarili napredak).

S obzirom da su velike sanse da gcam (hdr+) radi na OP5t onda ne vidim veci problem :) Ionako vecina tih fotografija zavrsi po ''mrezama'', cesto ih i uniste raznim filterima itd.
Za ovaj novac OP5T je odlicna kupovina.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, turili su dve gotovo identične kamere i ni jedna nema OIS?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Баш тако.
Једна је за дан, друга за ноћ.
Е та ноћна има неку магију па 4 пиксела споји у 1 и тако се губи шум.
У теорији.
 
E stvarno + sto nije od stakla...na to sam zaboravio...

Nekome jeste , ne moze se ucekuje bezicno kad nije staklo pozadi koliko kapiram....
 
Ne znam, al' meni je to bezicno punjenje meh.. Ne mogu da koristim tel dok se puni 'bezicno'. Nocu kad legnem, ostane mi 20-30%, hocu da stavim telefon da se puni, prikljucim i sluske ponekad i gledam nba.. Jos da sklone i taj usb punjac i da se vratim na 3310 lagano. Bem ti to bezicno punjenje kad se puni po 5 sati, dok na dash stavim 20 min i imam 45%-50%.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Pa i ne puni se 5h .. veću problem kod bežičnog punjenja je grejanje baterije i moba , mada Samsungov punjač ima zbog toga ventilatore u sebi , ne znam koliko oni realno pomažu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa oko 3.5 - 4 sata treba, al opet, previse vremena pogotovo ko ne ostavlja nocu na punjacu, nego danju po 45-60min puni.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Bežično punjenje radi na manje ampera, dodatno košta, a i nije baš bežično :)

U USA po aerodromima, restoranima i drugim mestima je zastupljeno pa i ima više smisla ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ti case-ovi ne idu uz običnu kupovinu :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ne znam, al' meni je to bezicno punjenje meh.. Ne mogu da koristim tel dok se puni 'bezicno'. Nocu kad legnem, ostane mi 20-30%, hocu da stavim telefon da se puni, prikljucim i sluske ponekad i gledam nba.. Jos da sklone i taj usb punjac i da se vratim na 3310 lagano. Bem ti to bezicno punjenje kad se puni po 5 sati, dok na dash stavim 20 min i imam 45%-50%.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Meni sa druge strane koji preko godinu dana punim tel bežično je sad nezamislivo da se vratim na redovan punjač. Koristiti telefon možeš i dok je na punjaču (doduše da gledaš nešto, eventualno otkucaš kraći text) bez problema. To da se puni 5h ne znam gde si video ili pročitao, apsolutno netačno ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni sa druge strane koji preko godinu dana punim tel bežično je sad nezamislivo da se vratim na redovan punjač. Koristiti telefon možeš i dok je na punjaču (doduše da gledaš nešto, eventualno otkucaš kraći text) bez problema. To da se puni 5h ne znam gde si video ili pročitao, apsolutno netačno ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Korektno. Pa koliko sam ispratio na yt, svaki test bezicno s8 0-100% 3.5-4h punjenje traje. Mene Dash razmazio, pa je sve preko 1h punjenja previse.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
a bas su smorili sa ovim kao first unbox review-ima..svi isto pricaju..niko da okaci neke slike u LL.
Generalno mene ovaj moj op3 extra sluzi i dalje...ali pocinje da me svrbi da zamenim sada za ovaj 5t :D
 
Meni sa druge strane koji preko godinu dana punim tel bežično je sad nezamislivo da se vratim na redovan punjač. Koristiti telefon možeš i dok je na punjaču (doduše da gledaš nešto, eventualno otkucaš kraći text) bez problema. To da se puni 5h ne znam gde si video ili pročitao, apsolutno netačno ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Koja je prednost punjenja bezicno (lol) kada telefon nora biti stacioniran i neupotrebljiv osim da se gleda u njega, dok kod regularnog zicnog punjenja telefon moze sasvim normalno da se koristi, jos je mnogo brze.
 
Za to imam powerbank, jer tom logikom je opet pametniji izbor od utičnice i limitacije kabelom ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Power bank mora da se puni. Ne stvarno ja pokusavao da shvatim to bezicno punjenje i hteo da ga kupim ali nikada nisam do kraja "skuzio" prednost. Bezicni punjac isto zauzima uticnicu kao obican, bezicni punjac je tanjir na koji spustim fon, dok je zicni punjac zica koja dozvoljava "kretanje" telefona dok se puni. Mislim potpuno nebitno svako neka koristi sta volim, ovo je samo neko moje misljenje.
 
bezicni punjac ima logike u Americi gde ce sada svaki kafic da ga ima zbog iphona.. dodjes popijes kafu izblejis malo i mob stavis da se malo dopuni ,po meni super stvar.
mada razumem i ljude koji ga koriste kuci
 
Nazad
Vrh Dno