Šta je novo?

HDMI izbor zvucnog izvora?

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,415
Poena
390
Komp mi je povezan preko HDMI sa televizorom. Potreban mi je neki automatski nacin da kada mi je pusten tv kao izvor za sekundarni ekran kompa, zvuk ide preko tv-a, a kada je tv iskljucen ili nije pusten hdmi kao izvor na tv-u, bude zvuk na kompu. Ovo uglavnom koristim za gledanj nekih video sadrzaja preko tv-a (serije, filmovi) i nervira me sto svak put kada nesto putam, moram ad idem na playback devices i stavlja na tv "set as default playback device", a onda kada zavrsim gledanje, opet to isto, ali u kontra smeru. Dakle moze li se nekako nauciti windows da sam to saltuje, prema toma da li je tv, odnosno hdmi na tv-u ukljucen ili nije?
 
Da nema u tom plejeru da se bira playback device?
 
1. pomoću win+P kombinacije tastera stavi oba ekrana u duplicate mode.

2. Dok si u duplicate modu, stavi TV povezan HDMI kablom kao default device.

3. Prebaci sliku samo na monitor i stavi zvučnu karticu kao default device

* Tako će uvek kada prebaciš na TV, zvuk da ide preko HDMI do TV, a kada si na monitoru će ići sa zvučne kartice u kompjuteru.
 
@gadafi

Hvala ti. Ovo je uspelo. U pitanju je BSplayer i ima opciju za audio output.

@lepi kokan

Voleo bih ovo da probam, ali nisam siguran da sam razumeo nabolje sta treba da uradim. Kako da stavim tv kao default device, ako sam u duplicate modu? Tu su onda oba ekrana ista i nema vise opcije za default device.
 
sound/playback devices/

i tu staviš TV kao default sound playback device (LG TV, Sony TV ili kako se već prikazuje u playback devices)
posle staviš samo monitor kao aktivni ekran i za njega izabereš Realtek Speakers kao default sound device.
 
Probao sada, ali ne moze. Ovaj priv deo odradim. Dakle idem na duplicate, izaberem default playback device hdmi output, odnosno tv. Kada stavim da mi prikazuje samo pc ekran, tv se iskljuci, odnosno slika sa tv-a se iskljuci i onda kada udjem u sounds, ovaj hdmi output mi je disabled, ne mogu nista na njemu da dobijem od opcija, a na ovaj realtek ne mogu da izaberem set as default, jer je jedini izvor, pa samim tim i izabran. Cim vratim duplicate, ili extend u mom slucaju, audio izlaz ide na hdmi output, odnosno tv.
 
dobro si namestio. tako treba.

na taj način će i firefox youtube i svi ostali programi po defaultu da rade kako treba, nećeš morati svakom ponaosob svaki čas da dodeljuješ zvučnu karticu.
 
Ili se ne razumemo, ili ne radi ovo kako treba. Dakle podesio sam sve kako treba i sada kada ukljucim tv i dalje mi zvuk ide preko pc-a. Ja dakle hocu da kada mi tv emituje sliku sa kompa, kada je ukljucen i prebacen izvor hdmi, da mi tada zvuk ide preko tv-a. A kada je tv iskljucen da ide preko pc-a. Sada i dalje moram rucno da biram izvor.

1.PNG
 
prva stavka ti je hdmi out ka televizoru

druga je analogni 3.5mm izlaz sa ploče, ka zvučnicima

treća je digitalni SPDIF neobrađen bitstream izlaz, koji se kači na externi DAC ili AVR

*************************************************************************

windows dugme + P - extend displays (može i duplicate, samo je važno da i tv i monitor bacaju sliku istovremeno) - stavi PRVU opciju, hdmi out kao default

win + P - stavi samo da monitor radi, tv ne. - Stavi DRUGU opciju kao default, dakle samo zvučnike.
***************************************************************************************

jel jasno sad ?
 
Razumeo sam te ja, jos prvog puta. Nego kazem ti, kada stavim da mi radi samo monitor, onda vise nemam opciju set as default, jer vise nema ovog HDMI izlaza ("siv" je), pa je aktivna zvucna karta (zvucnici), ali nije default.

I pretpostavljam da smatras, da posle ovoga svega, ponovo win+p vratim podesavanja slike na extended?
 
Nazad
Vrh Dno