Šta je novo?

mobilni telefon za 50 e

Nes*

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruke
2,268
Poena
415
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5500 Lc Power CC-120
Matična ploča
BIOSTAR B450MHC
RAM
2 x CORSAIR Vengeance LPX CL16 8GB(1x8GB)/DIMM/DDR4/3000MHz
GPU
Biostar GeForce GTX 1660 Super 6GB DDR6
Storage
Team Group CX2 256 gb , WD 500gb aaks+500gb azlx
Zvuk
Microlab 2.1 m900 40w
PSU
COOLERMASTER MWE White V2 600W
Kućište
Cooler Master Elite 332
Monitor
Acer 27" LED - KA272Ebi
Miš & tastatura
B100 & TRUST Gejmerska tastatura GXT 830-RW AVONN (Crna)
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Vivax to sigurno nije....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
@ jabree: sta nije?
@ wladymeer: ma kako da odavde kupim nesam skolovala :d
 
online karticom ;)
 
Mislim da je @jabree hteo da kaže da vivax nije kršten, što baš i nije. : )
 
Upravo tako, sa vivax markom imam iskustva još od tv koji se kvario 5 puta još u garanciji, i tv servis prepun istih.....
A drugo, pretplaćen sam ma temu ovde na forumu o zaštiti potrošača pa nije loše da prelistaš i to pre kupovine tesla/vivax i ostalih nedopravljenih kungfu telefona.....

Bolje idi na polovni xiaomi/huawei mogu da se nađu mnogo povoljno a oba su marka za vivax.
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
@ wladymeer&B@K@ : ;)

@ jabree: i moj tv vivax je ista prica ali to je bilo davno :) pa ok pogledacu mislio si za tablete ili mobilne?
 
Postoje vec slicne teme, primer: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?409425-Mob-sa-FM-radiom-za-lt-50e

Ne mozes da ocekujes mnogo za samo 50e. Probaj da nadjes ocuvan, polovan S4 mini, S3 neo ili sony E4/G, zamenis bateriju ako je potrebno i to je to za taj novac.
Vec za 80e imas bolji izbor polovnih telefona pa cak i nekadasnjih flagship uredjaja (G2, Z1, S4, M7, flesujes neki noviji Lineage i eto MM/Nugat softvera) samo sto nije bas lako naci ocuvan primerak.
 
Poslednja izmena:
misljenja sam da je doslo vreme kada i najnizi budzet telefoni zavrsavaju elementarne potrebe. ok, mozda mu baguje 4k video i mozda mu dual kamera ne radi kao sto je opisano, ali sve dok ne baguje pri pozivu, surfu, chatu... mislim da za 50e moze da se oprosti.

Da nije trenutna situacija sa LeEco takva da se daju za bagatelu, ja bih 99% pazario spomenuti KIICAA Power, jer mi deluje da nista na njemu nema flagship marketing pa da mi zbog toga uvaljuju poluproizvod.

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
hvala na odgovorima a taj sony e 4g msm da ima moj cale :) necu ja polovno :)
 
sa gearbesta stiže za 15 dana. garanciju imaš kinesku (što je isto kao i da nemaš)
carina i pdv oko 2000 din

taj leagoo ima malo bolju bateriju, ali mu je čip preslab i prestar (arm a7 32bit), i ne podržava LTE.
Blackview A7 Pro je sasvim pristojan telefon.
Baterija je slabija ali je čip noviji, manje troši , nougat, tako da mu što se potrošnje tiče dođe isto.
Idi na njega.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prodao moj samsung j5 dual sim za 75e sa novom baterijom..... 1.5 giga ram-a..... sve ispod toga je bacanje para danas..... uzeo sam perfektan j5 2016 za 115e sa 2 giga ram i osetna razlika u funkcionisanju.....

Dok sam našao ovaj drugi koristio sam s3 sa 1giga ram-a i rutovan taze flešovan.... samo viber whatsap i pretraživač.... čisto nerviranje i mučenje tek tad sam primetio razliku u odnosu na običan j5... iako je s3 bio vrh kad se pojavio.... pitam se ko kupuje one nove telefone baš kao vivax, novo a ima 1 giga rama.... kao što kolege kažu bolje dobar polovan nego vivax. Nit je kvalitetan nit jeftin za to koliko radi.
Bio bi dobar pre 5 godina kad je moglo s 512mb ram sad teško.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
meni neka zdrava logika nalaze da izbegavam firme koje bez trunke blama svoje 'flagship' modele nazovu S8 kao sto to Blackview i slicni rade...

Leagoo koliko znam nema takve blam momente, ali mozda i gresim. U svakom slucaju, to sto je slabiji cipset a dobra baterija mi donekle kaze da je cena 'realnija' i da je manja sansa da je macka u dzaku. Pogotovu jer nije ni glossy poledjina a i kamera nema 13-16MPx niti ima bezeless reklamu.

I na sve to, Leagoo KIICAA Mix zapravo ima pristojne recenzije na YT pa moguce da me je i to ohrabrilo da ga preporucim.

A sto se tice Vivaxa, Tesle i slicnih 'domacih' brendova - ja sam za to da se nadje kako se zove originalni kinez koga su brendirali i pazari za manje para.

Stagod da se kupi u ovom rangu za dve godine ce postati beskorisno, pa ne vidim ni neki smisao garancije iskreno, a pogotovu ne za ove pare.

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
postivam odgovore uzecu vivax blet-ta po 5.990 :D
 
Jel i ostali misle da ovaj nas malo ono...... [emoji23]

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ma jok, mene samo zanima kako je našao forum :)
 
@ jevta ne odgovara mi savet! treba da se ceka da fon stigne od preko i kosta bar 20 e vise.

@ jabree moze biti.

@ wladymeer haha hahah
 
Poslednja izmena:
@ jevta ne odgovara mi savet! treba da se ceka da fon stigne od preko i kosta bar 20 e vise.

@ jabree moze biti.

@ wladymeer haha hahah
Eto jos jednom da ti kažem bolje ne kupiti sada nego kupis to. Eto toliko od mene, a ako ga ipak kupis budi covek pa napisi za mesec-dva da li si se zagrebao. [emoji6]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Coveku je bitna garancija a ne kapira da je garancija uvek deo cene. A kad planiras da das 50e, onda ta garancija ozbiljno zakine performanse koje su ionako da se ne lazemo debelo ispod proseka.

Nekad stvarno ne razumem nase ljude i ocekivanja...

U 2017toj jedino neki polovan flagship II lige iz 2014. (pozeljno sa izmenjivom baterijom) ili nov Kinez koji ne vristi od marketinga za moderne fore

A na sve to, njegov nacin postovanja i poznavanje elementarne IT materije fino ukazuje na lazni profil/trola - zna da koristi @ referencu, a ne provali da je cena na GB koju sam mu dao u dolarima? Vazi. :)

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno