Šta je novo?

Sta ce u AUR nesto sto ne radi ?

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Sta ce u AUR-u nesto sto ne radi a prijavljuje ga kao novi update. Vec vise puta u Manjaru a tako je i u Arch-u u AUR se smeta neki program koji ne moze da se instalira a prjavljuje ga kao update. Koja je logika postaviti program kao update a onda update ne prolazu, kad se rucno trazi po netu dobije se kompletna diskusija oko tog programa i vidi se da taj koji je postavio kao update pise da nije uspeo da odradi posao. Konkretno zadnji takav slucaj je program Banshee, star program, ne odrzava se, ako se ne odrzava onda valjda ako ga stavljas u AUR kao update treba i da ga prepravis da radi.
 
Да све ради, не би био у AUR него у редовној понуди. Мислим да AUR није баш проверен и ту може да се нађе свашта.
 
Да све ради, не би био у AUR него у редовној понуди. Мислим да AUR није баш проверен и ту може да се нађе свашта.
Ok ali mi se ne slaze da se nudi update a sam lik koji ga je ponudio pise da mu ne radi, to po zdravoj pameti treba onda da se obrise od strane tog lika koji je to postavio. Cim nije obrisano znaci libo me racqu malo sam probao. Ako je AUR toliko nesiguran sto se ne iskljuci u programu koji prijavljuje update, iskljuci se a ko oce uzme rucno i pretrazuje da li nesto uopste postoji sto njemu treba. Nevalja im rabota, naopaka rabota, prvo skoci pa kazi hop, prvo proveri dal prolazi nesto na svom kompu i kod svojih drugara pa onda se igraj sa AUR-om.
 
AUR и није у старту убачен у проверу апдејтова, можда Манџаро форсира свој gui програм па увалио AUR. Pacman и не иде на AUR па зато користим yaourt који има AUR опцију.
 
Hajde da ubacimo ovde i pacaur koji ima sve pacman funkcije, a vuče i iz AUR-a ako ne nađe ništa na zvaničnom repou. Ukratko pacaur -Syyu će apdejtovati sve što je instalirano na sistemu. E, sad, šta sve ima u AUR-u, to je druga priča. Recimo da se može verovati ocenama korisnika u vezi AUR paketa.
 
Poslednja izmena:
AUR и није у старту убачен у проверу апдејтова, можда Манџаро форсира свој gui програм па увалио AUR. Pacman и не иде на AUR па зато користим yaourt који има AUR опцију.
Octopi ga pika i proverava, Manjaro je RR pa mora valjda sve da apdejtuje da ne ispadne njesra. Poenta je da likovi ne treba da stavljaju u AUR apdejit programa koji nisu uspeli da srede, koji ga djavo tera da stavlja nesto sto nije uspeo da sredi. Znam da je besplatno ali to ne znaci da treba da stavlja nevaljasne apdejtove.
 
Poslednja izmena od urednika:
Hajde da ubacimo ovde i pacaur koji ima sve pacman funkcije, a vuče i iz AUR-a ako ne nađe ništa na zvaničnom repou. Ukratko pacaur -Syyu će apdejtovati sve što je instalirano na sistemu. E, sad, šta sve ima u AUR-u, to je druga priča. Recimo da se može verovati ocenama korisnika u vezi AUR paketa.
Skrecemo sa teme, ti volis komade ja ne, ja koristim Octopi ali je poenta to sto sam @calexx napisao. Oko verovanja ili neverovanja, primoran si da verujes ako ti treba program ili si na njega navikao, ne verujemo M$ spijunira nas pa silom prilika nekom moras da verujes. Radio sam u ovo struci i nikom nisam verovao, naucio sam tu surovu lekciju kao pripravnik kad su hteli da mi podmetu gresku "iskusne" koleginice (sreca mainframe imaju stampane konzole koje su se cubvale pa sam imao crno na belo), da sam verovao i da nisam proveraovao sve davno bi nagrbusio ili zaglavio robije, sad toliko toga ima da jednostavno ne mogu da proucavam source programa i ucim programske jezike, prihvatim zdravo za gotovo ali kad neko tako odfrljaci i gurne u AUR neispravan apdeit to me iritira da prokometarisem.
 
Sta ce u AUR-u nesto sto ne radi a prijavljuje ga kao novi update. Vec vise puta u Manjaru a tako je i u Arch-u u AUR se smeta neki program koji ne moze da se instalira a prjavljuje ga kao update. Koja je logika postaviti program kao update a onda update ne prolazu, kad se rucno trazi po netu dobije se kompletna diskusija oko tog programa i vidi se da taj koji je postavio kao update pise da nije uspeo da odradi posao. Konkretno zadnji takav slucaj je program Banshee, star program, ne odrzava se, ako se ne odrzava onda valjda ako ga stavljas u AUR kao update treba i da ga prepravis da radi.

Tebi je ocigledno u pacman.conf dozvoljen pristup testing repo-ima.
 
Tebi je ocigledno u pacman.conf dozvoljen pristup testing repo-ima.
Ja sam od instalacije Manjara pre 2 godine sve vreme na testing grani ali sve od programa sto stigne za update nikad nije zaglavljivalo, samo iz AUR-a povremeno neki stigne i ne prodje instalacija, nisam imao pojma da AUR ima testing granu jer kad odem na ovo npr. https://aur.archlinux.org/packages/banshee/ nema ni slovceta da je to testing grana. Znaci u tom grmu lezi zec, totalno sam zaboravio da sam ga trajno prebacio na testing granu da bi bio azuran kao Arch. Zasto sam stavio na testing, sad sam se setio neko mi je rekao da je testing na Manjaru kao redovna grana na Arch-u a posto se Manjaro lakse instalira izabrao sam tu varijantu da drzim Manjaro. Ocito da to bas nije tako i moje poimanje testinga ne podrazumeva da program ne moze da se instalira ili uradi update, za mene je pojam testinga kad testiras da li program obavlja korektno sve operacije za koje je pisan.
 
Poslednja izmena od urednika:
Off: Nekad je bio među podrazumevanim aplikacijama u mnogim distroima, a sada, ima li koliko smisla čak i razmišljati o korišćenju media plejera čiji je razvoj stao pre 3 godine na RR cutting-edge Mandžaru? Bilo je samo pitanje vremena kad neće moći da udovolje zavisnostima. Cenim da se tu ovaj neuspeli pokušaj pakovanja sveo na sentimentalne razloge pa ne treba da se ljutiš. Kao kad bi ti babu od 100 godina držali na aparatima. Budi zahvalan što je neko bar probao.

RiP Banshee...
 
Poslednja izmena:
Off: Nekad je bio među podrazumevanim aplikacijama u mnogim distroima, a sada, ima li koliko smisla čak i razmišljati o korišćenju media plejera čiji je razvoj stao pre 3 godine na RR cutting-edge Mandžaru? Bilo je samo pitanje vremena kad neće moći da udovolje zavisnostima. Cenim da se tu ovaj neuspeli pokušaj pakovanja sveo na sentimentalne razloge pa ne treba da se ljutiš. Kao kad bi ti babu od 100 godina držali na aparatima. Budi zahvalan što je neko bar probao.

RiP Banshee...

Opet ono besplatno je pa ja nekog treba da ljubim u pedu. Ako ne moze, ako je prevazidjen, onda je logika brisi, ukini, kakva sentimentalnost. Meni treba nesto sto radi, ako mi ne odgovara trazim drugi sve dok ne nadjem nesto od programa sto mi odgovara. Brisi program iz AUR-a i resen problem i tako za sve redom sto ne moze da se okrpi ili prilagodi novim modnim trendovima. RiP Banshee...
 
Octopi ga pika i proverava, Manjaro je RR pa mora valjda sve da apdejtuje da ne ispadne njesra. Poenta je da likovi ne treba da stavljaju u AUR apdejit programa koji nisu uspeli da srede, koji ga djavo tera da stavlja nesto sto nije uspeo da sredi.
Користим и ја Octopi и "његов" Yaourt да би гледао и у AUR али то не значи да је све поуздано. Арчи у старту иде на pacman који не гледа AUR а нисам сигуран ни да ли има неки gui облик апдејта. Манџаро форсира она два поменута па их користим, мада идем на octopi-notifier па по потреби отворим терминал и одрадим апдејт yaourtom. Не волим превише терминал али ми је брже и лако да урадим на овај начин.

Повремено се деси да AUR омаши или каска, рецимо ако неки програм буде апдејтован а претходна верзија склоњена, то мора да одради и аутор AUR варијанте иначе не пролази. Онда сачекам пар дана, игноришем то што не пролази ... па ако ни после неког времена не буде ОК, лети из Арчија.
 
Ako se dobro secam nekad je Octopi imao mogucnost da se sve azurira iz njega, prvo je isao redovan update a onda update iz AUR-a. Moglo je da se vidi kao sad redvni update klikom na ikonu u Octopi sta je za update, isto je vazilo i za AUR. Sad samo ide za redovan update a za AUR pokaze kad sve zavrsim sa redovnim zutu ikonu u panelu. Onda moram da kucam komadu za update iz AUR-a. Za sad Banshee nije sredjen, ima slican Cementina ali je GTK2. U principu meni treba player sa omotima i da to moze da se malo sredi, ostalo sto ubacuju me ne zanima, deadbeef je isto u igri ali i sa njim nesto kilavo ide oko odrzavanja. Ja preferiram jednosavne programe i ostale mogucnosti iz Banshee minisu bile potrebne. Ako ne mogu vise da ga srede treba da leti iz AUR-a.
 
Ако нешто не могу да среде, онда лети са твог и мог компа а не из AUR-a. Просто, не раде сви програми оно што очекујемо па их према томе бирамо.
Што се плејера тиче, углавном сам користио говече али у последње време сам се вратио фубару који ради преко емулације ... тј може и из AUR-a да се директ инсталира. Није баш оно што је на пенџерима али мени завршава посао.
 
Ако нешто не могу да среде, онда лети са твог и мог компа а не из AUR-a. Просто, не раде сви програми оно што очекујемо па их према томе бирамо.
Што се плејера тиче, углавном сам користио говече али у последње време сам се вратио фубару који ради преко емулације ... тј може и из AUR-a да се директ инсталира. Није баш оно што је на пенџерима али мени завршава посао.
Meni je banshee odgovarao, biram albume po omotu, ostalo me nije interesovalo. Sad trazim nesto slicno a mrzim da pravim liste, em moram da uvucem dir gde drzim muziku i jos onda moram da pravim liste da bi pustio to sto hocu. Sto jednostavnije to bolje. Obrisao sam banshee, u ubuntolicima jos uvek radi sa rucnim intervencijama. Sad isto tako shutter program za screenshot, nema slicnog programa sa svim mogucnostima koje on ima i sta se desava, opet isto prestaju da ga odrzavaju. Jedini shutter moze da snimi razvijeni meni ili deo menia ili sam pop-up prozor. Najbolji programi propadaju jer ne mogu da se zadovolje zavisnosti ili se ne odrzavaju a niko nije napravio slican program da moze to isto da radi.
 
Molim i drugi put.:) Nego, ako si ozbiljniji audiofil, jedna od osobitosti ovog plejera je da izlaz možeš da usmeriš direktno na DAC, što je retkost.

Nekad bilo, od sve audio opreme ostale mi zvucne kutije od 100w, nema ko da ih iznese, oprema koju sam imao bila vrhunska, godine prolazile nije se obnavljalo i sve polako ode u kontejner.
 
Nekad bilo, od sve audio opreme ostale mi zvucne kutije od 100w, nema ko da ih iznese, oprema koju sam imao bila vrhunska, godine prolazile nije se obnavljalo i sve polako ode u kontejner.

Ako sad slušaš stona tandrkala kroz integrisani čip, Deezer uopšte nije loše rešenje. Besplatan, ne brineš o smeštajnom prostoru,"imaju svašta" kao "Informer" a i što da se malo bolje ne iskoriste ti megabitovi internet konekcije...:D



Otkad su mi riknula oba diska s mukotrpno sticanom muzikom, skroz sam se demoralisao i uglavnom ovako slušam. Malo bole uši al šta sad. Važno da nešto zvekeće...:d
 
Poslednja izmena:
Ako sad slušaš stona tandrkala kroz integrisani čip, Deezer uopšte nije loše rešenje. Besplatan, ne brineš o smeštajnom prostoru,"imaju svašta" kao "Informer" a i što da se malo bolje ne iskoriste ti megabitovi internet konekcije...:D



Otkad su mi riknula oba diska s mukotrpno sticanom muzikom, skroz sam se demoralisao i uglavnom ovako slušam. Malo bole uši al šta sad. Važno da nešto zvekeće...:d
Meni je isto sve na diksu, nesto su moji ripovani (u Flac, MP3) CD-ovi, nesto CD sam prodao u doba hiperinflacije da bi imali sta da jedemo, nesto je skinutao sa neta. Slusam preko kompa integruse i nekih zvucnika 2+1.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno