Šta je novo?

Asus x99-e boot problem

mark.one

Poštovan
Učlanjen(a)
04.05.2017
Poruke
8
Poena
51
Sastavio sam novi komp, medjutim imam problem tokom bootovanja. Upali se crvena led dioda na ploci i to je to. Probao sam premestanje rama, vadjenje (trenutno sam ostavio jedan stik), vadio i instalirao ponovo sve kablove i komponente i nista. Proveravao sam takodje i soket od cpu i njega ponovo instalirao.
Progres sam napravio tek kada sam izvadio i vratio bateriju sa matice, onda se bootuje i omoguci mi ulaz u bios, ali pored toga izbaci sledecu poruku

"When raid configuration was built ensure to set data sata configuration to RAID mode.when raid configuration was built ensure to set sata configuration to raid mode"

Nakon toga flesovao sam novi bios na maticnu i isti je problem.

25uiglz.jpg

1180n11.jpg



Konfiguracija:

Asus x99-e
ES Xeon 2630 v4
Kingston A400 120gb
Evga 600w e1
Crucial 8gb 2133mhz
Msi Gtx 1050ti

Ima li neko ideju sta bih mogao jos da probam?
 
Probah sad i to, nista se nije promenilo. Mada ovu drugu opciju intel rapid storage pod advanced uopste nemam.

Uglavnom update: kopao sam po netu i nasao sam da asusove x99 ploce iako imaju kompatibilno leziste (lga2011-v3), imaju problem sa es xeon v4. Sto mi je cudno ako ga je u biosu ocitao. Uglavnom preporucuju da se ide na Asrock x99 ploce.
Mislio sam da probam sa konkretnim modelom asrock x99 extreme4, medjutim onda nadjem da mozda necu moci da uradim update biosa ukoliko ova ploca ne podrzava bios flashback kao na asusu ili q-flash na gigabyte.

Moje pitanje da li ona podrzava takvu neku opciju, i da li proizvodjac uopste prodaje ploce sa novom verzijom biosa ili ona moze da se dobije samo preko update (u suprotnom ce mi trebati neki procesor koji radi sa starjiom verzijom)

ps. za asrock x99 extreme4 preporucuje se verzija biosa iznad 3.0 koja je dostupna od 3.23.2016

http://www.asrock.com/mb/Intel/X99 Extreme4/?cat=Specifications
 
Nazad
Vrh Dno