Šta je novo?

Koje napajanje?

yahhoo

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
268
Poena
220
Nameravam da uzmem jaci sistem u skorijoj buducnosti pa mi je potrebno kvalitetno napajanje, posto planiram da zakacim vegu 64 na to napajanje pa ne bi da mi se pc zapali :)

Budzet bi bio od 100 do 120e za napajanje... E sad ima dosta meni nepoznatih marki Raidmax? Ali realno sta je najbolje za te novce i sta moze da izdrzi ovu zver od karte? Hvala
 
Znaci moci ce da tera recimo thredrippera i vegu 64? Posto tredripper trosi 180w nesto problizno kao naklokovani stari phenomi xD Zato pitam jer sam se u to vreme veoma lose proveo sa napajanjima koje sam uzimao a bili su kao dosta "kvalitetni"...
 
Seasonic Super Nova G2, G3 i Seasonic ekvivalente su vrlo kvalitetna napajanja. Baci pogled i na Cooler Master V seriju napajanja. Seasonic u njima, ali su bila poskupela bas zadnji pit kada sam gledao. TR kada se overklokuje sa 1.4V cak trosi oko 250W, tako nekako i Vega 64, te bi ti napajanje od dobrih 750-800W zavrsilo posao u svim situacija i da imas lufta.
 
Znaci ne bih morao ici na 1000w? Jer neko mi rece da ako idem na 1000w, da ce biti ne efikasno ako ne trosi toliko pa ce racun biti veci... e sad ne rece i koliko...

Iskreno hocu da sklopim dobru masinu za razne namene ali bojim se zbog te potrosnje jedino. Ta napajanja imaju dobru granu ili dve grane? Znam da je nekad bila prica da se ide na napajanje koja imaju jednu jaku granu a da ova sto imaju dve grane nisu pouzdana, sto sam se nazalost i uverio pre par godina :(
 
Pa ako bas hoces da budes siguran ili da koristis vise od jedne graficke, to je mozda i najpametnije resenje (nije velika razlika u ceni izmedju 750 i 850 modela).

A ono sto si pominjao jednu vs. dve grane nema veze sa zivotom, jer ako su u samom napajanju nekvalitetne komponente, i ako je dizajnirano bez zastita, nebitno je koliko grana ima. Meni su za 10 godina dva brand name napajanja crkla, a racunaru apsolutno nista nije bilo (i dan danas radi bez greske), dok su drugima crkavale komponente na šklj napajanjima od 20 EUR.
 
Znaci ne bih morao ici na 1000w? Jer neko mi rece da ako idem na 1000w, da ce biti ne efikasno ako ne trosi toliko pa ce racun biti veci...
Tog nekog, nemoj više nikada ništa da pitaš u vezi HW-a.
 
Verovatno se nije najbolje izrazio o efikasnosti, jer uglavnom grafikoni pokazuju najamanje gubitke na 50% opterecenosti napajanja, ali je u praksi razlika na racunu zanemarljiva.

psu-bench-efficiency-curve.png
 
Poslednja izmena:
Ok da napomenem da je ovo bilo 2009 :D Tako da od tada su se stvari verovatno promenile. No za "decurliju" ovde, phenom ona prva serija je bila furuna. Sada bilo je od 150w pa nagore samo za procesor. A imao sam nvidiu 285 koja je trosila kada se nategne pa dobrih 200w ako ne i vise. A tek dve :D Mogao si iskljuciti ta pec opusteno...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno