Šta je novo?

Tv smart savet

box73

Poštovan
Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruke
6
Poena
51
Pozdrav,hteo bih da kupim tv smart,u moru ponuda proizvodjaca u zadnje vreme vidim da malo povoljnije mogu da se kupe tv marke grunding,tosiba,jvc,sharp,vox....naveo sam proizvodjace ali ne lg i samsung koji da kazem drze cenu.Da li od ovih koje sam pomeuo moze neko da parira lg i samsungu,od ovih nabrojenih koja marka se pokazala pouzdano u kompletnom radu i osobinama.Unapred hvala
 
LG i Samsung s razlogom drže cenu... na KP-u možeš da prođeš mnogo povoljnije, ali ako baš insistiraš na pomenutim markama onda samo Sharp tu nečemu vredi.
 
Nisi naveo ništa precizno šta tražiš, tj. koliko novca si spreman da izdvojiš, koju dijagonalu tražiš, na koju rezoluciju ekrana ciljaš i sl.

Generalni zaključak ovde na forumu, a i šire je da su ti pomenute marke niža klasa i da bi svoje oči trebalo da usmeriš na veliku trojku - LG, Samsung i Sony (barem u Srbiji, npr. u SAD-u bi ti preporučili i još neke - TCL, Vizio). Šta se trenutno dešava sa Panasonic-om i Toshiba-om, to ne znam, ali nisam čuo da ih kod nas ima vrednih pomena.
 
Ja bih ti preporucio da kupis od preprodavca na kp neki LG televizor...tipa model za 2018. godinu kosta 430e, dok je u prodavnicama isti oko 550e, a takodje dobijas 2 godine garancije, koja moze u Srbiji da se iskoristi...dok Samsung garancija od preprodavca ne moze, tj, mora njemu da se vraca, pa on u Madjarsku da nosi... :)
 
Hvala na odgovorima,po svemu najverovatnije cu se odluciti za LG43LH590V preko Gigatrona.Vise bi mi finansijski odgovarao neki drugi tv od pomenutih u mom pitanju zbog cene a sa istim karakteristikama ali ako je LG proverena marka i kvalitet onda to je to.
 
S njim mora samo OŠTRO. :)
 
Hvala na odgovorima,po svemu najverovatnije cu se odluciti za LG43LH590V preko Gigatrona.
Код сличне фирме чије име почиње на Е је 4.100 јефтинији. Иначе је то модел из 2016. године, можда би могао да погледаш неки новији, LJ серија је из 2017.године. LG43LJ594V је за нијансу скупљи и делује ми као боља варијанта. Да ли мора да буде смарт? Можда нека комбинација обичног и андроид бокса?

Иначе и ја размишљам о телевизору, смарт ми није приоритет а цена јесте па сам размишљао и о неком Philips телевизору, нарочито због продужене гаранције. Мало су и јефтинији па су ми некако ближи. Или грешим у процени?
 
Philipsov smart je jednostavno nemerljiv sa platformama koje koristi LG i Samsung, jesu jeftiniji ali imaju velikih problema sa softwerom i prava je lutrija koji ćeš panel dobiti u njemu :)
 
UHD LED TV

43UJ620V, 43UJ6307, 43UJ634V, 43UJ635V, 43UJ6517, 43UJ670V, 43UJ701V, 43UJ7507 - Vredi li sta od ovih modela? Imaju produzenu garanciju na 5 godina + bice crni petak, neki novogodisnji popusti... Mislim da moze da bude ok kupovina. Ima li nesto bolje za te novce?



Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Sad je već puno bolje kada si otkucao više detalja. Ovde ću nastaviti pošto nema veze sa LG Electronics modelima više.

Ovo je minimum kad je u pitanju 43“. Za 49“ se situacija menja, al‘ i cene onda rastu.

Philips 43PUS6412
Samsung UE43MU61xx
Sony 43XE700
 
Hvala ti puno. Ovaj Sony mi je zanimljiv. Ajde da vidimo i 49'. A reci mi molim te, sta bi kod LG-ja bio po tebi best buy jer jako mi se svidja njihov web os. Nije mi jasno kako toliko mogu da padnu u kvalitetu jer neki njihov model od pre 2 god kod prijatelja koji nije ni smart, placen oko 50k, meni je bio vrh tako da ne znam kako sad za vise para ne mogu da dobijem nesto dobro. Gledao sam recimo Planet earth u FHD,. mkv jako lepo je bilo...

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Ako hoćeš LG Electronics „UHD“ TV, tu ti ne mogu pomoći. Nema šanse da ću ikada preporučiti:
1) netestiran model (ako nije testiran, to napomenem) i
2) testirane modele koji su šit.

Već sam ti ostavio link gde sam detaljno objasnio stanje sa tim prevarantima. Niko te ne sprečava da kupiš nasumično njihov model koji hoćeš. Jasno je da je najlakše trošiti tuđi novac,
ali nisam takav i već sam iks puta po pitanju kupovine i monitora i televizora tako i delovao. Ako nisam bio dovoljno jasan, njihovi modeli iz 2017-te su teško šit u poređenju sa modelima
iz 2016-te (izuzev WebOS-a) koje sam bio redovno preporučivao do maja dok sam bio aktivan na forumu (pod uslovom da odgovara potrebama).

Za 49“:
Panasonic TX-49EX600
Philips 49PUS6412
Samsung UE49MU61xx
Samsung UE49MU64xx
Sony KD-49XE700

Svaki sa svojim prednostima i manama. Za Samsunge ne znam koje panele imaju (PLS?), a ostala tri imaju S-IPS.
 
Mene licno boli uvo iz koje je godine tv. Ako ima nesto od LG-ja,da je super iz 2016. godine slobodno reci. Potrebe si cuo. Sta da kazem za trud i na pomoci, hvala

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno