Šta je novo?

Lap top za programiranje do 75 000

  • Začetnik teme Ugi92
  • Datum pokretanja
U

Ugi92

Guest
Dobar dan dobri ljudi. Pre svega moram da pohvalim rad ovog foruma jer mnogo sto sta razjasnjava ljudima koji zele da nauce ili onima koji su u konfuziji. Pratim sve sto ljudi pisu izvesno vreme i zaista su mi olaksane mnoge stvari. Ipak dosao je dan kada moram da vam se obratim za savet jer sam u nedoumici. Naime zasao sam u programiranje (php, java) i moj trenutni lap top jednostavno ne moze da isprati to jer je star cetiri i po godine pa samo odlucio da se modernizujem i kupim nov lap top. Citao sam neke preporuke sta takav i slican lap top treba da ima i dosao sam do zakljucka da je potrebno da ima minimum 8gb ram, 256gb SSD, Full HD i da mu bude procesor 5 generacije. Da li vi mozda imate neku preporuku oko lap topa koji ima takve specifikacije jer ja neki slican lap top nisam uspeo da nadjem. Budzet mi je 75-80 000 dinara. Unapred sam vam zahvalan. :)
 
Cek, kakav ti je trenutni laptop? Navedi konf. Ne verujem da je bas toliko rdjavo da bi ti pravilo problem, makar dok si na pocetku (PHP, Java kako si naveo).

Svakako je pozeljno da imas 8 GB RAM-a, samo browser danas pojede pola od toga ko' od sale. SSD isto tako. Pa vidi da li mozes to dvoje da nadogradis (koji DDR? 2 ili 3)?

P.S. navodis "procesor pete generacije" -> well, ako se odnosi na Intel-a onda sada je vec stigla osma generacija, a u slucaju AMD takodje peta generacija je dosta matora iako je niko ne krsti po toj nomenklaturi...
 
Poslednja izmena:
Trenutni lap top mi je acer kuplje februara 2013 godine koji ima 4gb DDR2 RAM, hard disk 500GB, procesor intelov 1,4 gigaherca. Imam jako lose iskustvo sa njim, vise sam ga puta popravljao, bilo ne ponovilo se.

Pardon ja sam se lose izrazio mislio sam na intelov procesor I5 7200 ili 7300 (znaci sedma generacija). Nisam nasao nove lap topove sa osmom generacijom procesora. Video sam da je neki decko okacio na forumu pitanje u vezi novog lenovog lap topa sa i5 8200 ali on nema SSD.
 
Trenutni lap top koji imam je 2gb DDR2, 500gb, procesor sa dva jezgra 15gzh.
Pardon lose sam se izrazio, nisam mislio na procesor pete genracije vec na procesor I5 7200.
 
Nazad
Vrh Dno