Šta je novo?

18 godina Benchmarka - nekad i sad

\"Gimp suit\" je napisao(la):
Dobar video samo malo mi trulo sto se prica o redakciji a nigde zivog coveka sem Pece. Mogao je barem neke fotke zasluznih ljudi da doda, bar ovih najbitnijih za rad redakcije i foruma. Ovako ispada kao da ih sakriva od ociju javnosti.Oduvek me je zanimalo kako izgleda silver, voleo bih da napravite…
Pa vidjaju se manje vise svi u videima...sto se Silvera tice, on je u Nemackoj, tamo zivi i radi otprilike onoliko koliko traje Bench. Pitacu ga da li hoce da se predstavi kada sledece godine ponovo dodje u Bgd
 
Bilo bi lepo [emoji6]
 
Čestitke... Puno godina sa Benchhmarkom. I dalje prvi u favorite listi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Srecno punoletstvo.
Ne pisem cesto ali vec 10+ godina pa skoro svakodnevno citam.
Pozdrav za sve forumase.
 
Čestitke na jubileju, da potrajete još dugo, dugoo.
Najbolji portal u regionu, sa najjačim community-em.
Jednostavno Bench i Bench Forum su postali jedna institucija, zahvaljujući kojoj Srbija održava taj neki korak sa ostatkom sveta što se tiče IT medija.
 
Srećan rođendan :)
 
Došao po preporuci drugara da naučim kako se overklokuje Athlon XP, i ostao. Ponekad lurker, ponekad aktivni učesnik i retko posetilac Benč skupova i roštilja :)
Fenomenalni ljudi, fenomenalna zabava i ogromna riznica znanja.

Srećan rođendan Benchmark!
 
Athlon Xp nas je održao, njemu hvala :D
Sorry za off, morao sam :)
 
Od srca sve čestitke.

Sada već daleke 2001 sam se registrovao da bih nedugo nakon toga postao moderator, ona prva generacija žigosanih ludaka za hardverom :) Neću nikad zaboraviti kad me drug pozvao i rekao "eeeeeeeej Peca te stavio za moderatora!". Bio sam sam srećan i ponosan :) Thanks Peter! Živ bio i neka te mreža dobro služi ;-)
 
\"Broz\" je napisao(la):
Od srca sve čestitke. Sada već daleke 2001 sam se registrovao da bih nedugo nakon toga postao moderator, ona prva generacija žigosanih ludaka za hardverom :) Neću nikad zaboraviti kad me drug pozvao i rekao
Veliki pozdrav druže Tito :)
 
Potpuno ste me raznežili retrospektivom u ovom videu, vratili ste me u moje početke interesovanja za Internet. Sada ste mi nezaobilazno mesto kad nešto želim da saznam, kupim, popravim.Spadam u retku grupu korisnika-65+. Hvala vam od srca, samo nastavite kao do sada.
 
Bravo drugari, za svaki respekt vas rad i trud koji je cesto nedovoljno cenjen ali za mene ste pioniri IT scene svakako :)
 
Prije pet godina kad sam se registrovao bojao sam se post napisati mislio poješće me neko, a onda došao sebi pa je sve postalo onako kako treba. Forum na kojem se nauči više nego u kojekakvim školama. Registrovao bih se i ranije, ali bio sam premlad za takve pohode. Možda je ovako i bolje, učiti od starijih kolega, slušati i probati nešto sam shvatiti.

Sviđa mi se što je tu uglavnom standardna ekipa, svake godine se pridruže novi, vraća se standardna blacklist ekipa prolazeći filtere i šunjajući se ispod radara admina i modova. Uglavnom zanimljivo je i korisno u isto vrijeme, kud ćeš bolje.

Pohvaliti i moderatore i admine takođe, jedno od rijetkih mjesta gdje se zna red, a i nekako šta god da se desilo ovaj forum se sakrije zatucanim glavama i uvijek nam demografski status ostane čist. Gdje god bili mislim da će ovo mjesto biti jako značajno za nas nerdove, jer ipak šta god se desilo vrijeme provedeno se ne može obrisati, a i ne treba. Živi bili.
 
Poslednja izmena:
srećno, sad su već ozbiljne godine :D

koliko vidim ovaj nalog mi je od početka 2002. ali mislim da je bio jedan i ranije zaboravih...moguće da ste sređivali sajt pa sam zaboravio pass ili ko zna :)
 
Čestitke!
Nadam se da će forum i dalje rasti i evoluirati u pravom smeru.
 
Evo ga jedan pra pra pra stari post @2003 godina
 

Prilozi

  • 2003.PNG
    2003.PNG
    133.8 KB · Pregleda: 188
18 godina? Al je vreme proletelo, ne mogu da verujem :)

Svaka čast i samo napred!
 
Nekako sam propustio ovo, iako sam tu od samog početka rada bench-a (stari nalog je ostao zarobljen posle onog prvog forum crasha).

Čestitke i od mene sa malim zakašnjenjem, hvala vam na svemu, posebno na tim starim danima :).

Peco, nadam se da imaš plan kako da bench ostane u svom fazonu u ovom ludom vremenu :).

Respect za prepoznavanje loše strane YouTube ludila i za biranje pravog puta.

Mi old school geekovi ćemo znati da cenimo, a nesvesno će od toga imati koristi i neki novi klinci koji će imati pravu alternativu.


Tebi lično posebno čestitam, napraviti ovako nešto u Srbiji zaista nije mala stvar, posebno u onim godinama.

Hvala još jednom na svemu, sve najbolje! :)
 
Poslednja izmena:
Pa bench je prisutan na youtube.
 
Ja imam dve takve. Ne bi ih prodao, nema tih para. Šetam ih samo povremeno.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
\"Gimp suit\" je napisao(la):
Pa bench je prisutan na youtube.
Da, ali kao medij, ne kao deo ovog novog folklora u kome samo budalastine prolaze dobro. YouTube je medju mladjim populacijama popularan, oni se pretplacuju, vrte po ceo dan, bez kraja. Starija i ozbiljnija populacija nema tu naviku i mi smo toga svesni. Doci ce i to vreme, polako, nama je da imamo u steku dobar sadrzaj, ne uzbudjujem se previse. Nasih 5k vrede kao necijih 50k ako govorimo u realnom uticaju na potencijalnog korisnika. Kada se neke dobre emisije, dobri sadrzaji, kvalitetni, iz svih sfera (drustva, politike, kulture) presele sa TV-a na YT, porasce i nasa popularnost. Kada ozbiljni ljudi percipciraju YT kao kanal informisanja, tada ce i Benchmark kanal biti popularniji. Licno anketiram svakog u poslu na sastancima: jesi li svakodnevno na YT, pratis li neki kanal, jesi li u toku? Odgovor u 95% slucajeva je - NE! Mi decurliji zanimljivi nismo niti nam je to namera, oni kad porastu, shvatice. Do tada, mi nastavljamo nasim putem
 
\"Minotaur\" je napisao(la):
Mislio sam da me nista vise ne moze iznenaditi ....Ali da Benchmark dominira na USA trzistu sa kvalitetnim majicama ......... https://www.limundo.com/kupovina/Odeca/Muska-odeca/Majice/KVALITETNA-MAJICA-benchmark/58986949Opis predmetaLepa, kvalitetna, firmirana
Ahahah, ludilo potpuno. Znao sam da u modu treba da idemo, kakvi kompjuteri :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pitanje za moderaciju i administratore, zašto ne konvertujete ovu zastarjelu skriptu na Xenforo, masovni je prelazak svih velikih foruma koje pogoni vbulletin na Xenforo, licenca i nije nešto skupa 140$, puno bi vam lakše bilo nego sa ovom zastarjelom skriptom.
 
Pozdrav Peco, ovom prilikom zeleo bih da cestitam na proslavi punoletstva. Uz Benchmark sam inace, ja mislim od osnivanja, dok sam na forumu registrovan od juna 2000 god (mislim da je te godine i krenuo sa radom). Odgledao sam prilog u jednom dahu i kao da sam opet proziveo deo mlaldost za ovih 30 i nesto minuta koliko traje video. Setio sam se jurenja da nabavim Celeron 300A i Abit BH6 ploce , prve kupovine Creative voodoo 2 kartica. Takodje imao sam priliku i licno da te upoznam, ako se secas, prilikom kupovine Creative GTS kartice. Nadovezao bih se i na zastuplljenost u to vreme domacih portala i emisija i pomenuo bih i kultnu emisiju koja je isla na Art kanalu koja se zvala "Outer space" i takodje site koji mozda nije bio toliko popularan Bozzabench.Sve u svemu iako su bila teska vremena , bilo je i lepih trenutaka.
Jos jednom cestitke i srecno u daljem radu.
 
Nazad
Vrh Dno