Šta je novo?

18 godina Benchmarka - nekad i sad

Čestitke, samo tako nastavite! Najjači sajt na Balkanu za IT ljubitelje!
 
Ajd sad, lepo da se spremate za vojsku :D

I da budete društveno odgovorni i politički korekntni, može i u zatvor da se ide :D
 
Poslednja izmena:
Čestike, lepo je dočekati 18ti rođendan, sad ste odrasla osoba i tek sad dolaze velike stvari.
Lepo je družiti se sa Vama svih ovih godina, idemo dalje. :)
 
Cestitke i od mene,
lep jubilej, lepo Pecino podsecanje, narocito na pocetak i modemske veze, SezamPro i ostale provajdere iz tog perioda. Ono sto je moj tadasnji i sadasnji najvazniji utisak, pojavom Benchmarka i Foruma, ucilo se i upoznavao svet hardware preko sajta, narocito sa Foruma, mnogo vise nego iz tadasnjih stampanih casopisa. Za prosecnog korisnika, a tu sebe svrstavam od samog pocetka, izobilje korisnih informacija i saveta.
Pozdrzavam Grunt-ovu ideju da se makar kako napravi arhiva starog foruma ili neka retrospektiva od pocetka do ovog jubileja. Uspeo sam sacuvati samo jedan screenshot iz 2001. godine, verovatno iz razloga da detaljnije proucim sta je onda znacilo AGP 4x, pa ga, u povodu jubileja, delim sa svima koji bi da se podsete kako je forum izgledao 2001. godine.
Bench 26032001.JPG
 
Čim sam video da Peca radi IT rekapitulaciju kako je bilo nekad, a kako je sad, morao sam da posvetim punu pažnju. Ceo video je sjajan, probudio je puno pozitivnih misli i osećanja i baš mi je drago što Benchmark i dalje postoji. A još mi je draže što sam upoznao puno sjajnih ljudi zahvaljujući Benchmarku i Benchmark forumu.

Čestitam celoj redakciji, Peci i svim ljudima koji su zaslužni da Benchmarku bude tu gde je danas. Srećan jubilej!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Srećan rođendan!
Veliki datum za mnoge od nas.
Hvala na lepom druženju sve ove godine.
 
Srećno punoletstvo!!
Nadam se boljoj mladosti, i povratku na staro pre puberteta! ;D
 
Cestitke i od mene,
lep jubilej, lepo Pecino podsecanje, narocito na pocetak i modemske veze, SezamPro i ostale provajdere iz tog perioda. Ono sto je moj tadasnji i sadasnji najvazniji utisak, pojavom Benchmarka i Foruma, ucilo se i upoznavao svet hardware preko sajta, narocito sa Foruma, mnogo vise nego iz tadasnjih stampanih casopisa. Za prosecnog korisnika, a tu sebe svrstavam od samog pocetka, izobilje korisnih informacija i saveta.
Pozdrzavam Grunt-ovu ideju da se makar kako napravi arhiva starog foruma ili neka retrospektiva od pocetka do ovog jubileja. Uspeo sam sacuvati samo jedan screenshot iz 2001. godine, verovatno iz razloga da detaljnije proucim sta je onda znacilo AGP 4x, pa ga, u povodu jubileja, delim sa svima koji bi da se podsete kako je forum izgledao 2001. godine.
Pogledajte prilog 239527

Imam ja par snimljenih tema iz tog perioda

program.jpg
 
Cestitke za jedini i pravi IT portal u Srbiji. Sada je punoletstvo i nadamo se da nikada necete ostariti :)
 
Bila mi je cast upoznati Te... sve najbolje u daljem radu! :)
 
Srecan Rodjendan Benchmark!

Da postojite jos dugo, dugo, dugo! :cigar:
 
Hvala vama (Bench zajednici) za sve ove godine. Možda je review kratak ali snimak nije, i sa željom da sledeći bude u 4K kao što je i najavljeno. P.S. Hanks je imao loptu za odbojku, ali je gari sa Voodoo kartom pobedio :).
 
Danas nam je diiivan daan, divaan daan, diivaan dan :)
Nasem Bendzi 18. rodjendan!

Ziveo, ziveo i uspesan nam bio! :)
 
Zivi bili i dugo, dugo trajali. Radili ste i dalje radite sjajan posao. Samo napred!
 
Cestitke i od mene.

Kao simboliku navodim i datum svoje registracije (31.10.2007.), i evo nas 10 tj. 18 godina kasnije...
 
Srećan rođendan !!! Da potrajete još dugo !!!
 
Srećno punoletstvo,i da još puno godina budete nama običnim korisnicima, svetlo koje obasjava IT puteve.
 
Pomenuvši koliko se medija i PC radnji ugasilo, pomislio sam samo koliko je školovanih ljudi koji su to pratili i tamo kupovali otišlo iz zemlje ... dovoljno da se žestoko poremeti tržište ... i više ... a naročito povećanje PDV-a na kašiku, viljušku i nož PC i softverske industrije Srbije....
Globalizacija, ukrupnjavanje velikih igrača, površnost Fejsbuka i Instagrama ali i ćorsokak Microsofta koji je hteo sve samo za sebe i naročito mobilni telefoni ubili su svu romantiku u ovoj branši.
Setim se prve polovine 90tih i kako sam mesecima balavio nad PC magazinom (američko izdanje, nekih dva-tri broja mesecima stara) i maštao o SiliconGraphics i Qompaq radnim stanicama, sklapajući po oglasima računar iz delova ... dvoumeći se i mozgajući o perspektivi Pentiuma na 66MHz u odnosu na 486 platformu i njene derivate ... grafiku sa 256 boja, diskove sa 60-tak MB, itd...
Ne vidim perspektivu ... pogotovo kada su firme kao Gigatron morale da pređu i na belu tehniku ili WinWin na zimske gume za automobile i smederevce ... Kada je Comtrade zatvorio svoje maloprodaje itd...
Nekako mi se čini bezizlazno ... ka o i činjenica da razvoj grafike zavisi od dve firme, kao i razvoj procesora, monitora.
Kada dve - tri firme proizvode jedan proizvod i onda druge samo lepe svoje nalepnice
Kada za tastaturu ili miš morate dati 300 evra ... malo bruka
 
Čestitam, punoletni ste i matori, a i mi sa vama :D :p
Možete da pijete, polažete vozački i tako to :D

Gomilu stvari sam naučio ovde, gomilu kupio i prodao, razne likove upoznao, na raznim mestima bio :)
Komotno mogu da kažem da ne mogu bez bencha, makar moram da obrnem klabing i oglase, igre, grafičke, procesore :D

Čoveče, dugo sam ovde :p
 
[YOUTUBE]wd0cWoxRhnU[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pridružujem se čestitkama...
Bench se obrće svakodnevno i na neki način mi je svakodnevnica na koju sam baš navikao.
Još da izglasamo nekog Mesija/LeBron-a da te zameni budeš li razmišljao o povlačenju. ☺️

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Dobar video samo malo mi trulo sto se prica o redakciji a nigde zivog coveka sem Pece. Mogao je barem neke fotke zasluznih ljudi da doda, bar ovih najbitnijih za rad redakcije i foruma. Ovako ispada kao da ih sakriva od ociju javnosti.
Oduvek me je zanimalo kako izgleda silver, voleo bih da napravite interview sa covekom.
 
Ozbiljna ekipa. Živ bio bench.rs (forum), njegovi tvorci i korisnici ))).
 
Nazad
Vrh Dno