Šta je novo?

Isdone.dll i unarc.dll problem prilikom instalacije velikih igrica(raspakivanja)

Marko_

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,018
Poena
375
Imam problem ovog tipa. Sto sam procitao sa drugih foruma da moze biti ram memorija ili hard disk ali ne verujem. Probam sa jednim stapom, pa sa drugim i sa trecim isti problem, vratim sve na default da nije zbog kloka i opet isto. Primetih to sad kad sam hteo da instaliram wolfenstein novi, pa onda npr. probam project cars kad ni on nece a na laptopu ga instaliram normalno. Onda probam da spakujem u rar taj project cars i kad ga raspakujem cheksum error, tako nesto. Ne znam sta moze biti problem, racunar je stabilan i sa klokom a na default da ne pominjem. Win7 64bit je sistem star mnogo godina al ne verujem da bi reinstalacija pomogla. jel ima resenja ovome ili da bacim sve u kantu??
i ne tice se ovo dal je igrica narodna ili ne nego zasto nece da odradi to raspakivanje instalacija. problem je poznat na netu ima vise predloga al nista nije pomoglo. a sad pre 2-3 dana sam instalirao nba 2k18 bez problema, da se nesto promenilo u medjuvremenu sto se tice sistema i instaliranih, deinstaliranih programa,, nije.
 
Poslednja izmena:
moze li procesor biti ostecen od klokovanja ali nikad nisam preterao sa voltazom jedino temperature sto su prilikom testiranja klokovanog procesora isle i do 85 al to na kratko. posto ne verujem da je ram problem jer imam 3 stapa i ne moguce da svi odjednom nisu ispravni, moze li maticna biti problem?takodje hard diskove sam proverio imam 3 i svi su ispravni.
 
Pa uzmi i istestiraj memoriju na brzinu. Memtest na flešku i prvo ostavi sva 3 štapa i pusti test jedno sat vremena (greške se mahom pokažu u prvih 15-ak minuta). Ako bude grešaka, testiraj štap po štap.

Pre toga možeš da skineš Prime95 i ostaviš ga na default-nim podešavanjima (kad pita šta bi hteo da testiraš) i pustiš ga da radi isto jedno sat vremena. Videćeš je l' iole zaista stabilan ili ne.
 
Poslednja izmena:
istestirano, jedan stap oce da izbacuje greske druga dva ne u memtestu posle 5 sati. toliko sam svaki testirao pojedinacno. zajedno ova dva ispravna isto ne izbacuju gresku a treci i odvojeno i zajedno sa ova dva ispravna isto izbacuje. inace sva 3 stapa klokovana na 868mhz procesor na 3.9 su stabilni pod primemom celu noc i occt testiranje napajanja kompletnog sistema radilo 12h bez greske, tu mi procesor ide na 85c sto pomenuh. za primer sam uzeo project cars koji sam instalirao na laptopu prebacio ga na racunar i nece da se instalira ni sa jednim stapom odvojeno. dodat pagefile na 9-10gb. na defaultu sam sve vratio u biosu i tako sam probao instalaciju i nece. inace ovako je klokovan ima 15 dana przi se liga, cs go, nba 2k18, witcher 3, pes 2017, svaki dan i nikakvih problema nema.
 
Poslednja izmena:
Pa probaj bez tog štapa i videćeš da li je do njega.

edit: vidim da si napisao da si probao svaki štap odvojeno, ali probaj i samo ta 2 koja rade i menjaj im mesta po ram slotovima

edit2: sačuvaj sva bios podešavanja, vrati sve na default i onda probavaj da čačkaš dalje
 
Poslednja izmena:
probao, sve sto mi kazes, probao instalaciju sa jednim stapom u prvom slotu, probao instalaciju sa drugim stapom u prvom slotu dodao pagefile poveci jer kazu treba za te instalacije, posto insaliram sa samo 2gb i nista isto puca instalacija. jedino mi ostaje da probam sa 2 stapa instalaciju ali kad nece sa pojedinacno ovim sto bi sa dva zajedno odradilo?
 
jos malo cu sa posla pa cu da odradim ovo i da probam clean boot, ako je do ploce onda dodjavola, samo mi nije jasno kako sistem radi stabilno klokovan i na defaultu a da je maticna kaput.... :p
doduse probao sam iz safe moda isto je bilo al eto da probam bez svih procesa koje mogu ugasiti u "msconfig".
ovaj sistem je preziveo menjanje maticne, procesora, ati graficke na nvidiu sad, al nisam ga reinstalirao jer me mrzi i nisam do sad imao problema iako je sve to izmenjeno otkad je on instaliran.
i zakljucio sam sa stranih foruma i youtube klipova da je ovo vrlo cest problem i cesto ne resiv a ne verujem da su svi ti racunari nestabilni jer niko ne pominje nestabilnost samo problem sa ovim instalacijama(raspakivanjem velikih fajlova).
 
Poslednja izmena:
Pa ako je preživeo sve što si naveo, sasvim je moguće da je do sistema.
 
preziveo u februaru, martu sve do sada je to radilo, cak na ovako klokovanom je instaliran pre neki dan nba 2k18, pes 2018 2-3x pre nekoliko dana, witcher3 i gta 5 pre mesecak, znaci sve je to sljakalo uz ovaj klok iz potpisa, sad da li je nesto pocelo da otkazuje pa se ovako vidi nisam pametan.
 
sredjeno. ipak je ram bio problem a ova instalacija od project cars-a je bila ostecena. ubacen 667mhz i izvuceno 4.0 vise nisam ni probao. na 890 ram nema greski sva 3 stapa(samsung800, kingston667, trancend800)-kupus posle 5 sati memtesta. normalno se instalirao i wolfenstein i proban gta 5. zadivio me ovaj ram od 667 vise je on otisao nego onaj apacer problematicni od 800.
 
Nazad
Vrh Dno