Šta je novo?

Lenovo Ideapad 720 15

Znaci on ima slobodan slot za m2 disk i onda bi mi ostao obican disk sto dolazi zajedno sa racunarom + taj m2 sto bi ubacio naknadno?
Skapirao sam da ima 2 tipa ssd-a, ali nisam nesto istrazivao kako funkcionise sta, mada mislim da mi je sada jasno :)

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk
 
Znaci on ima slobodan slot za m2 disk i onda bi mi ostao obican disk sto dolazi zajedno sa racunarom + taj m2 sto bi ubacio naknadno?
Skapirao sam da ima 2 tipa ssd-a, ali nisam nesto istrazivao kako funkcionise sta, mada mislim da mi je sada jasno :)

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk

Tako je ima jedan obican SATA HDD i slot za M2 PCIE SSD :) Imas na prvoj strani uputstvo a u njemu tabelu diskova koji se fabricki ugradjuju.
Tako da otvoris donji deo (ima zabice na sve strane, pored silnih srafova) udenes SSD (trebace ti sraf posto ne ide uz laptop...) i ne moras da menjas obican HDD za SSD.
 
Samo vodi računa da uzmeš M.2 PCIe (NVMe) SSD, a ne M.2 SATA.
I da, ostaje ti HDD 2Gb za skladištenje podataka. Idealna kombinacija.
 
Poslednja izmena:
Samo vodi računa da uzmeš M.2 PCIe (NVMe) SSD, a ne M.2 SATA.
I da, ostaje ti HDD 2Gb za skladištenje podataka. Idealna kombinacija.

Upravo tako, ako ces uzimati M2 disk, uzmi PCIe, koji je visestruko brzi :)
 
E sada je sve potpuno jasno :)
Hvala vam puno :)

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk
 
Ja tražim Acer A515-51G-55UP za kojeg kaži da je najbolji što se tiče upgrade
i performansi a ima i5 8250 i mx 150 sa 8GB ddr4 i 1TB Hdd.Ali naši klošarski uvoznici kojih ima svega 3 nemaju a sve radnje od njih uzimaju....bem ti zemlju..tako da sam primoran da naručim od nakupaca iz Madjarske oa da molim Boga da se ne pokvari jer nemam garanciju kod nas.Zato nema ovog modela koji je odličan jer su uvoznici stipse(naruče po 10 kom) i imaju glupe komercijaliste koji ne znaju da naruče robu tj. nikada i ne vide proizvod koji naručuju već samo slike i onda ono na čemu bi mogli da obrnu lager nema na stanju a oni što ne valja im ostane ne prodano i drže cenu umesto da rasprodaju...naši glupi trgovci i uvoznici...


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja tražim Acer A515-51G-55UP za kojeg kaži da je najbolji što se tiče upgrade
i performansi a ima i5 8250 i mx 150 sa 8GB ddr4 i 1TB Hdd.Ali naši klošarski uvoznici kojih ima svega 3 nemaju a sve radnje od njih uzimaju....bem ti zemlju..tako da sam primoran da naručim od nakupaca iz Madjarske oa da molim Boga da se ne pokvari jer nemam garanciju kod nas.Zato nema ovog modela koji je odličan jer su uvoznici stipse(naruče po 10 kom) i imaju glupe komercijaliste koji ne znaju da naruče robu tj. nikada i ne vide proizvod koji naručuju već samo slike i onda ono na čemu bi mogli da obrnu lager nema na stanju a oni što ne valja im ostane ne prodano i drže cenu umesto da rasprodaju...naši glupi trgovci i uvoznici...


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Lakoca upgrada je gubljenje vremena, jer mozes samo da dodas RAM memoriju, i HDD, i WIFI karticu. A sve je toliko napredovalo, da je SIngle vs Dual RAM bitan samo kod integrisane grafike, WIFI kartice su mahom doboljno brze, na kraju ostaje SSD i opcija ako imas M2 slot da si miran :)
Kod Laptopa je bitan EKRAN, BATERIJA i osnovni kombo CPU+GPU.
E sad taj Acer ima plasticno kuciste, losiji ekran i losiju graficku karticu, i po meni moze da bude odlicna kupovina samo ako je 100-150e jeftiniji sto sumnjam da je tako kod nas :D
 
U viphousu su me cimali i na kraju je ispalo da ipak nemaju laptop u ponudi.
Meni stvatno nije jasno kako svuda ima Ideapad 520 a 720 nema nigde..
Ne znam sta da radim, da li da sacekam ili da trazim neki drug laptop?
Gledam i ne mogu da nadjem to sto mi treba, 4 jezgra, aluminijumski, sa eksternom grafikom, do nekih 700,800 evra a da nije gejmerski od 3 kila...

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk
 
U viphousu su me cimali i na kraju je ispalo da ipak nemaju laptop u ponudi.
Meni stvatno nije jasno kako svuda ima Ideapad 520 a 720 nema nigde..
Ne znam sta da radim, da li da sacekam ili da trazim neki drug laptop?
Gledam i ne mogu da nadjem to sto mi treba, 4 jezgra, aluminijumski, sa eksternom grafikom, do nekih 700,800 evra a da nije gejmerski od 3 kila...

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk

Jedino nesto ovako
https://www.emmi.rs/laptop-računari-asus-fx503vd-e4023-156fhd-ag.11.html?productId=67010
 
Ma bezi bre, koliko para a jos stavljaju drljavi hard disk.
Kad se setim da je prijatelj u Francuskoj jos u januaru uzeo Lenovo Legion, neki i5, 8GB, SSD 120GB, 1TB hard disk, GTX1060 6GB za 900e.
 
Ma bezi bre, koliko para a jos stavljaju drljavi hard disk.
Kad se setim da je prijatelj u Francuskoj jos u januaru uzeo Lenovo Legion, neki i5, 8GB, SSD 120GB, 1TB hard disk, GTX1060 6GB za 900e.

U Francuskoj.... zaboravljaju ljudi da zivimo u Srbiji, gde se lapa na marzi, porezima i carini...
 
Ma nisam zaboravio samo mi krivo, zbog svih nas...

Znam znam :( ja sam imao srece da pazarim ovaj laptop i stvarno sam zadovoljan :) jer sam platio sve oko 750e sa sve SSDom koji sam ubacio :)
 
Citam upravo ove redove da se podsetim nehumanih cena u Srbiji. Ja sam pre 7 dana u SAD-u uzeo Yogu 730 13", sa i5 8250, 8GB RAM-a, Full HD IPS ekranom i 256 GB SSD. Sve je kostalo, sa porezom, $680 sto je ispod 70.000 RSD.
 
Citam upravo ove redove da se podsetim nehumanih cena u Srbiji. Ja sam pre 7 dana u SAD-u uzeo Yogu 730 13", sa i5 8250, 8GB RAM-a, Full HD IPS ekranom i 256 GB SSD. Sve je kostalo, sa porezom, $680 sto je ispod 70.000 RSD.

Amerika je uvek imala najbolje cene za svu tehniku. Tamo su laptopovi po 200-300e jeftiniji nego u EU... cirkus...
 
Amerika je uvek imala najbolje cene za svu tehniku. Tamo su laptopovi po 200-300e jeftiniji nego u EU... cirkus...

Mislim da je razlika i veca kad su u pitanju top modeli. XPS-ovi i Thinkpadovi su redovno na akcijama. XPS 13 ide i ispod $1000, dok su Srbiji preko 200.000 RSD. Bas su abnormalne razlike.
 
Mislim da je razlika i veca kad su u pitanju top modeli. XPS-ovi i Thinkpadovi su redovno na akcijama. XPS 13 ide i ispod $1000, dok su Srbiji preko 200.000 RSD. Bas su abnormalne razlike.

Mislio sam bas na Evropsk uniju, cene u odnosu na nas su nekada i duplo, ali su cesto za 50-80% skuplje... Sta ces kad smo slepo crevo trgovinskog lanca...
Ovaj Lenovo je bio bestbuy ubedljivo, nije ni cudo sto su ga uklonili i nastavili da prodaju smece u cenovnom rangu od 650-750e.
 
Ne da je dobra nego je neverovatna. Ja sam ovaj model kod nas platio 82.000 din sa 8gb rama, bez SSD-a i win-a i to je bila odlična ponuda, sad mislim da ih i nema više.
Ovde za 717 chf ili oko 72.000 din dobiješ i5 8250, 16gb ram, 128gb SSD + 1tb HDD, RX550, FHD IPS ekran, win 10, odličnu alu izradu...
Uzimaj to ako ima i ne razmišljaj. To kod nas ispod 100.000 teško da ima.
 
Koleska je uzela neki hp, jedino za CPU nisam siguram da li je isti (nije i3 iili nesto slicno) za 72000 pre 2 meseca.
Nije ovo ko zna sta. U CH je PDV valjda 8%?
 
Koleska je uzela neki hp, jedino za CPU nisam siguram da li je isti (nije i3 iili nesto slicno) za 72000 pre 2 meseca.
Nije ovo ko zna sta. U CH je PDV valjda 8%?

Sigurno nije imao neki krsten GPU, ako ga je uopste imao. Ovaj laptop je ubedljivo bio bestbuy kod nas. Ja sam ga uzeo za 79k i za 10k uzeo m2 SSD EVO 960.
Za te pare nisam mogao ni da sanjam neki bolji laptop. Sad se pojavio i y520 koji ima obicnu 1050 sa 2GB rama ali je bez SSDa i ima kilaviji ekran za 88k+
 
Poslednja izmena:
Ne da je dobra nego je neverovatna. Ja sam ovaj model kod nas platio 82.000 din sa 8gb rama, bez SSD-a i win-a i to je bila odlična ponuda, sad mislim da ih i nema više.
Ovde za 717 chf ili oko 72.000 din dobiješ i5 8250, 16gb ram, 128gb SSD + 1tb HDD, RX550, FHD IPS ekran, win 10, odličnu alu izradu...
Uzimaj to ako ima i ne razmišljaj. To kod nas ispod 100.000 teško da ima.
Pa to i ja gledam, bio sam spreman da dam i do 90 hiljada za osnovni model sa 8gb rama, bez ssd-a i windowsa.
Vido sam da pise do aprila, samo ne znam do kog aprila :)
Ma ipak su to svajcarci, ne verujem da bi prodavali nesto tek tako.
Jedino mi je cim za garnciju, ako mi se ne daj boze desi nesto trebam da cimam decka da se mlatara po svajcarskoj, ali valjda nece...
Kupio bi ja neki ovde kod nas, ali bukvalno nema alternativa, alu kuciste koje nije prenabuzenog izgleda, a opet ima proc 4/8 i ima bar malo krstenu grafiku.
Jos 16gb rama sa ssd-om na originalnom windoswu ima da leti, jedino sto je 16gb rama max, ali bice dovoljno valjda za minimum narednih 5,6 godina :)
Narucujem ga ovih dana i javljam utiske kad stigne :)

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk
 
Proveru, mislim da Lenovo garancija vazi i ovde
 
Jedina mana ovog laptopa je sto su mentoli zalemili za plocu 4GB i imas jedan slot za RAM memoriju....
Tako da i ovih 8gb mi je dovoljno za zezanje :)
 
Lenovo je to uradio i na W540/P5x modelu, koji je workstation! Jedan modul je zalemljen i to ti je.. mada mislim da je kod W54x/P5x to modul od 8GB, ali svejedno :(
 
Pa moze 4GB integrisano +16GB modul. I kosta 1100 EUR :d
 
Nazad
Vrh Dno