Šta je novo?

Lenovo Ideapad 720 15

ProMaster

Slavan
Učlanjen(a)
17.02.2011
Poruke
4,473
Poena
355
Doslo vreme za modernizaciju pa naleteh na ovaj laptop, i tu nastaje problem, jako malo, skoro da nista ne nalazim na netu o njemu, i jos jedna cudnija stvar je da je razlika u ceni u Emmi-u i WW, skoro 100e. Po specifikaciji izleda jako dobro za cenu od 90k rsd. Da li ga neko ima ili zna nesto o konkretnom modelu. Neverovatno mi je da ga nema na drugim trzistima u ovoj konfiguraciji.

http://www.emmi.rs/laptop-računari-lenovo-ideapad-720-15-sivi-156-fhd-ag.11.html?productId=64486
 
To je prilicno nov model laptopa i5-8250U je izasao krajem avgusta ima 4 cores/8 threads , AMD Radeon RX 550 je isto dobra graficka deluje dobra ponuda.
 
To je prilicno nov model laptopa i5-8250U je izasao krajem avgusta ima 4 cores/8 threads , AMD Radeon RX 550 je isto dobra graficka deluje dobra ponuda.

Naravno, samo ne uspevam da ga nadjem ni na jednom trzistu sem kod nas, niti u HR, FR, GR, zato mi je bilo cudno. Takodje nijedan test tog modela, sve neke Yoge, ovaj klasicni ideapad nista..
 
E hvala, nasao sam i ja sad u Rusiji taj model, samo u drugacijom konfiguraciji..
 
Postoji i model Lenovo Ideapad 720S on je malo drugaciji 14 je inca.
 
Ćao, ja se 5 dana mlatio po netu u nadi da nađem što više informacija. I ovo je najbolje što sam našao do sada :)

Bugarski review iz dva dela:
https://www.digital.bg/biznes-ili-g...0---dizayn-klaviatura-i-cena-video613687.html

https://www.digital.bg/biznes-ili-g...---displey-harduer-i-bateriq-video613994.html

Manual za model kao naš:
https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/ideapad720-15ikb_hmm_201707.pdf

Ja idem u ponedeljak da uzmem Lap top u WW, pošto u radnjama imaju popust od 20% na cenu, tako da izađe jeftinije od EMM.
Takođe, lap ima jedan slot za memoriju, tako da je ovaj kod nas 4+4.
Ima jedan M.2 PCIe sad slot, i mislim da je maks 256gb podržano, a za običan HDD 2TB.
Ima dva ventilatora, i generalno je dosta dobar uživo. Ako saznaš još nešto javi :)
 
Preporuka za taj procesor i5-8250U je da se stavi u power options "high perfomance" da ne bi obarao takt na 1.60GHz.
 
Znam, ali cu prvo ovako da se igram :) Ipak Metro 2033 REDUX radi na high na 1080p na nekih 50-60 fps tako da mi za sada ne treba vise CPU snage :)
Takodje je RX550 za laptop jaca verzija od desktop varijante, posto ima pun Polaris 12 cip sa 640/40/16 konfiguracijom (Shaders/TMU/ROP) i po GPUZ trosi oko 40W, ne prelazi 78C i lagano drzi takt od 1200mhz u toku igranja :)
 
I ,ako izdrzi garantni rok a da ne rikne budi srecan.Iz iskustva laptopi na kojima se igraju zahtevne igre koje stresiraju hardver ne traju bas dugo.Plus lenovo ima kilave nosace sarki i lako se odvaljuju od kucista.Super stvar na ovom notebooku su kontradiktorno mojoj predhodoj recenici bas sarke.Nadam se da su ih bolje ucvrstili s obzirom na ugao otvaranja panela.
 
Gorth, koliko te je koštao lap top u ww sa popustom?
I da li znaš do kada im traje taj poput od 20%?
 
Gorth, koliko te je koštao lap top u ww sa popustom?
I da li znaš do kada im traje taj poput od 20%?

Trajao je do danas... I izasao me je 80k sa popustom. Za pare koje sam ustedeo na tom popustu sam ubacio samsung M.S SSD i masina je skockana i leti :)
Imas sad popust u Tehnomaniji pa za 90k moze da se uzme y520 ako bi uzimao lenovo.


I ,ako izdrzi garantni rok a da ne rikne budi srecan.Iz iskustva laptopi na kojima se igraju zahtevne igre koje stresiraju hardver ne traju bas dugo.Plus lenovo ima kilave nosace sarki i lako se odvaljuju od kucista.Super stvar na ovom notebooku su kontradiktorno mojoj predhodoj recenici bas sarke.Nadam se da su ih bolje ucvrstili s obzirom na ugao otvaranja panela.

Znas kako, deluje mi da su sarke dobre jer je ceo nosac ekrana iz jednog komada i od aluminijuma tako da mislim da nece imati problema da zbog uvijanja sarki iste brze propadnu. Takodje kad igram, pratim da temperature ne prelaze 70 stepeni a i uskoro ce se nabaviti kuler, pa ce drzati laptop u boljoj poziciji kad je gladjenje u pitanju.... i da ne zaboravim da se sve manje igram :/

Evo i slike laptopa iznutra:

laptop.jpg
 
Poslednja izmena:
Краћи утисак након дводневног коришћења лаптопа.

Прво што упада у очи је квалитетна израда кућишта, танки оквири монитора са стране и нешто издуженији оквир у подножју екрана. И мени се чини да је шарка екрана солидног квалитета, али ми се исто тако чини да би сам екран могао да буде мало стабилнији (у смислу да се затресе када се агресивније удара по тастатури :) ). Да се разумемо, не куцам ногама, нити примећујем то у нормалном раду, већ приликом преношења лаптопа кад је монитор отворен. Распоред конектора је добар, јер су сви распоређени према задњем делу (мало збијенији за мој укус, али ок). Десни УСБ прикључак има опцију да служи за пуњење мобилног телефона на пример, чак и када је рачунар искључен. Тастатура ми се посебно свиђа, баш је удобна за дуже куцање, као усталом и на осталим Леново моделима (није на нивоу пословних лаптопова, али мени довољно добра). Позадиснко осветљење је у два нивоа, што је одлично.

За сада сем уско-специјализованих апликација нисам покретао ништа захтевније на њему, али је за свакодневни рад и више него добар. Убацио сам му 256ГБ ССД и извадио хард диск од 1ТБ, јер ми исти није потребан (чекао сам баш дуго да се ова замена изврши у овлашћеном сервису :mad: ). Четворојезгарни процесор и 4+4ГБ рама лагано излазе на крај са више табова у гугл хрому, са отвореним аутлуком, вордом, екселом, скајпом, тј. са свакодневним апликацијама. Оперативни систем (прозори 10 :) ) се покрене за 15 секунди, рачунајући и куцање шифре и спреман је за рад. У самом раду је нечујан, а и кад "заврти" кулер, чује се само проток ваздуха као неки поветарац и то неколико секунди. Видећемо на лето како ће изгледати.

Екран је одличан. Када се осветљење подеси на максимуму, без проблема може да се користи напољу на дневном светлу (нисам га тестирао под сунцем). Боје су ок, кад будем имао времена видећу да ли неђе има профил за калибрацију, нисам нешто имао времена да тражим.

Нема смисла да пишем о трајању батерије након два дана коришћења.

Толико за сад о самом лаптопу, уз једно питање за стручњнаке/продавце у спојлеру (уколико је дозвољено).

Као што сам већ написао, у овлашћеном сервису сам уградио 256ГБ ССД и извадио хард диск Вестерн Диџитал Блу капацитета 1ТБ, 5400оум, 12МБ кеш, модел:WD10SPZX. Пошто ми исти не треба, намеравам да га продам, па ме занима оквирно колико бих могао да добијем за њега, тј. која му је тржишна цена? Хвала унапред на одговору.
 
Sto bre nisi samo dodao M2 HDD :p odsrafio kuciste i sam ubacio. Jeste malo skuplje od klasicnog SSD diska, ali ne bi imao period cekanja u servisu i ostao bi ti taj 1TB kao data disk ;)
 
Zabranjene su procene , evo koliko je nov http://www.itsvet.com/hard_disk_western_digital_blue_wd10spzx-pdaa1-40.i?id=4321 posto je tvoj hdd polovan i nema garanciju ne mozes ga sigurno prodati kao novog , ja bi ti prepucio da ga koristis kao eksterni uz HDD Rack.

Хвала лепо на одговору.


Sto bre nisi samo dodao M2 HDD [emoji14] odsrafio kuciste i sam ubacio. Jeste malo skuplje od klasicnog SSD diska, ali ne bi imao period cekanja u servisu i ostao bi ti taj 1TB kao data disk ;)

Ах, нисам навео, у питању јесте М.2 [emoji16] Ја сам хтео све сам да урадим, тј. да убацим М.2 и извадим ХДД (не треба ми, а само троши струју, тј. батерију за бадава [emoji23])... Али ми је речено да ипак мора у сервис (да сам знао да ћу да чекам три недеље...).

У сваком случају, након недељу дана коришћења могу да кажем да рачунар испуњава све моје потребе, које, руку на срце, нису баш би превелике.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ja sam zvao lenovo servis i rekli su mi nemoj nista da polomis i ugradi sam sta hoces :D Tako da sam zaobisao prodavce, a bas zato sam im trazio da mi overe garanciju.
Jer sa overenom garancijom mogu direktno da saradjujem sa servisom i da izbegnem winwin u kom sam kupio laptop.
 
Ideapad serije su poznate po ultra *****nom rasporedu komponenti. Mora se pola laptopa razvaliti da bi se nadogradio ram ili ugradio ssd. Ali generalno su ok.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ubacivanje M.2 SSD je prosta stvar, a takodje i ram ima gore okacena slika unutrasnjosti lapa ;) A za HDD to jeste malo zeznutije uraditi, to su bas zakomplikovali...
Ah koliko para toliko muzike, mora negde da se zakine za ove pare.
 
Realno su smaraci, sve bi bilo lakse da su ostavili trap door ispod za hard disk i memoriju kao nekad, samo komplikuju bespotrebno. Valjda da bi se cesce menjali, kao nove ploce gde je CPU i RAM zalemljen pa se menja komplet kad nesto crkne.
 
Ljudi, da li znate gde moze da se kupi ovaj laptop?
Bio je do pre neki dan dostupan u emmiju i winwinu, ali ga sad bas nigde nema.
Ne znam kako je moguce kad je relativno nov model laptopa, dok su prodavnice preplavljenje intelima seste i sedme generacije...

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk
 
Sto moras sad taj da kupis , sad imas gomilu laptopova sa i5 8250u.
 
Sto moras sad taj da kupis , sad imas gomilu laptopova sa i5 8250u.

Ali ni jedan sa pristojnom grafickom, ako hoce neki sa grafickom mora da uzme i5-7xxxHQ procesor, posto su stari U procesori dvojezgarci


Ljudi, da li znate gde moze da se kupi ovaj laptop?
Bio je do pre neki dan dostupan u emmiju i winwinu, ali ga sad bas nigde nema.
Ne znam kako je moguce kad je relativno nov model laptopa, dok su prodavnice preplavljenje intelima seste i sedme generacije...

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk

Nasao da moze da se kupi u VIP House prodavnici
https://viphouse.rs/prenosni-racunari/laptop-racunari/lenovo/81c70013ya/product/121125
 
Upravo to, ovaj ima 4 jezgra i 8 treda, od aluminijuma i ima kakvu takvu graficku a skroz je pristojne cene.
Necu igrati igrice, ali mi treba bar kakva takva eksterna graficka, a ne treba mi neka azdaja koja ce da bude robusna i da se puno greje.
Aluminijum mi je drazi od plastike, a koliko sam skapirao ovaj nije mnogo bucan, ne greje se preterano, ima osvetljenu tastaturu tako da je sve bas kako treba.
Ima Lenovo Legiona pribliznih cena a boljih karakteristika, ali mi je previse gejming i nepotrebno mi je sve to.
Ako neko ima neki savet za aluminijumski lap od 15,6 inca sa osvetljenom tastaturom i procesorom sa 4 jezgra/8treda neka slobodno predlozi, jer mi je to kljucno, a sem ovog nisam nasao nista kod nas u prodavnicama (postoje acer swift modeli od 15,6 inca sa diskretnim grafikama ali tih modela nema, bar za sada, kod nas na trzistu)
E hvala puno na informaciji, ne znam kako mi je promaklo :)

Mislio sam da ne otvaram novu temu, ali kako stvari stoje izgleda cu morati :D

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk
 
Upravo to, ovaj ima 4 jezgra i 8 treda, od aluminijuma i ima kakvu takvu graficku a skroz je pristojne cene.
Necu igrati igrice, ali mi treba bar kakva takva eksterna graficka, a ne treba mi neka azdaja koja ce da bude robusna i da se puno greje.
Aluminijum mi je drazi od plastike, a koliko sam skapirao ovaj nije mnogo bucan, ne greje se preterano, ima osvetljenu tastaturu tako da je sve bas kako treba.
Ima Lenovo Legiona pribliznih cena a boljih karakteristika, ali mi je previse gejming i nepotrebno mi je sve to.
Ako neko ima neki savet za aluminijumski lap od 15,6 inca sa osvetljenom tastaturom i procesorom sa 4 jezgra/8treda neka slobodno predlozi, jer mi je to kljucno, a sem ovog nisam nasao nista kod nas u prodavnicama (postoje acer swift modeli od 15,6 inca sa diskretnim grafikama ali tih modela nema, bar za sada, kod nas na trzistu)
E hvala puno na informaciji, ne znam kako mi je promaklo :)

Mislio sam da ne otvaram novu temu, ali kako stvari stoje izgleda cu morati :D

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk

Zato sam i uzeo ovaj laptop :D Nisam hteo da u tom trenutku dodam jos 150e za neki gejming laptop sa losijim ekranom. Izmerio sam uz pomoc senzora za osvetljenje na telefonu da ekran ma maksimumu guru 300nita, i po podacima na netu o ovom LG displaju moze se naci da ima pokrivenost od 68-70% boja i sa odlicnim kontrastom. Dok je y520 po svim testoima sa muljavim ekranom loseg kontrasta.
Evo isti ovaj ekran su poceli da ugradjuju u y530 i y730 seriju :) Tako da svaka preporuka za laptop, GPU je izmedju GT1030 i GT1050, ima najnoviji procesor, dobar ekran i dobru izradu.

E sad ovo je nekon dovoljno, a nekom ne :) Meni je bilo pogotovo jer sam ga uzeo za 79900rsd na toj akciji :)
 
Ja sam uzeo 4 komada za firmu i prezadovoljan sam. Preporučio bih ti da dodaš 50 evra za neki najjeftiniji NVMe SSD od 128gb za sistem i programe i dobićeš fantastičan laptop za taj novac. Odlična izrada, odličan ekran, tih, brz. Teško da ćeš naći bolje za 700 evra.
 
Ja sam uzeo 4 komada za firmu i prezadovoljan sam. Preporučio bih ti da dodaš 50 evra za neki najjeftiniji NVMe SSD od 128gb za sistem i programe i dobićeš fantastičan laptop za taj novac. Odlična izrada, odličan ekran, tih, brz. Teško da ćeš naći bolje za 700 evra.

Bas tako :) ja sam ubacio NVMe SSD od 256gb i sve leti.
 
Da da, i ja sam planirao da ubacim SSD, po meni komp bez SSD-a nema nikakvog smisla.
Vidim da su od 500gb malo vise od 100ak evra, tako da bi to taman ubacio i cao.
Jedino ostaje da se nadogradi ram kad za to dodje vreme, bezveze je sto ima samo jedan slot za memoriju, ali boze moj, maksimalnih 20gb mislim da moze da tera godinama.
Hvala vam puno na savetima, definitivno cu uzeti ovaj lap :)
Pozz :)

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk
 
Da da, i ja sam planirao da ubacim SSD, po meni komp bez SSD-a nema nikakvog smisla.
Vidim da su od 500gb malo vise od 100ak evra, tako da bi to taman ubacio i cao.
Jedino ostaje da se nadogradi ram kad za to dodje vreme, bezveze je sto ima samo jedan slot za memoriju, ali boze moj, maksimalnih 20gb mislim da moze da tera godinama.
Hvala vam puno na savetima, definitivno cu uzeti ovaj lap :)
Pozz :)

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk

Samo neka bude m2 hard disk, da se ne bi zezao kao jedan od korisnika na prvoj strani, koji je menjao disk koji dolazi sa laptopom za SSD :)
 
Nazad
Vrh Dno