Šta je novo?

TV do 70.000 din (49"-50")

Radoszver

Čuven
Učlanjen(a)
01.03.2004
Poruke
803
Poena
630
Pozz ljudi..
Moze predlog za TV do 70.000 din..4K nije mi od interesa cak ni smart ne znam jel mi potreban ali ako ga u danasnje vreme imaju skoro svi TV onda neka ga..prvo pitanje mi je sta izabrati od marki dal da idem na Sony,Samsung, LG ili Philips.Ono sto bih ja jeste da imaju minimum 49".
Sta mislite o ova dva modela:
SONY KDL49WD755BAEP (68.000) ili
Samsung UE50J6282 (68.000 din).

Hvala unapred.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Pozz ljudi..
Moze predlog za TV do 70.000 din..4K nije mi od interesa cak ni smart ne znam jel mi potreban ali ako ga u danasnje vreme imaju skoro svi TV onda neka ga..prvo pitanje mi je sta izabrati od marki dal da idem na Sony,Samsung, LG ili Philips.Ono sto bih ja jeste da imaju minimum 49".
Sta mislite o ova dva modela:
SONY KDL49WD755BAEP (68.000) ili
Samsung UE50J6282 (68.000 din).

Hvala unapred.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Iko?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo LG 49lh630v na kp za 460e. Gledao sam isto da bude full hd, ni smart mi nije trebao, ali bolji modelu moraju da ga imaju. Zadovoljan sam svime, doduse ne koristim nesto njegove smart funkcije, komp mi je zakacen oduvek na hdmi. Slika je dobra, nema duhova ili mrlja kad su brze scene ili sport. To opet zavisi i od kvaliteta programa, preko hdmija je odlicno. Kazu da za lg garancija vazi i kod nas, zbog toga se odlucio za tu marku.
 
Ja sam na KP uzeo LG 49LH570V za 420e. Full HD, smart... Mislim da je to osnovni model sa diagonalom 49". I meni je prikacen na racunar preko HDMI. Peglam igrice na njemu nema duhova. Moja preporuka za te pare mislim da nema bolji TV.
 
Razlika izmedju ta dva modela je u nekom softverskom peglanju slike, 630 ima 900 pmi a 570 450 pmi, ako se ne varam, i eventualno u broju hdmi konektora. Panel bi trebalo da bude isti, u svakom slucaju su dobra oba.
 
Ljudi, ja danas kod drugara sedoh ispred 42incha tv i skorz mi je ta dijagonala bila ok..udaljenost nekih 2.8m, kod mene je od zida do zida 4.2m znaci da bih gledao sa neke udaljenosti 3.5m, pa me zanima iako znam,sto veci to bolji, koliko ste vi udaljeni i kolike su vam dijagonale...Mislim da li da idem uopste na preko 43?
 
Model Philips PUS 496101/12...ovaj je 49" UHD, sta mislite o njemu? 60.000 je i 5 godina garancije...ovde se isto postavlja pitanje treba li mi UHD cak sta vise kakva je slika u odnosu na FULL HD modele...pa ako neko moze savet tokom jutra :)

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Prvo pitanje: da li kupuješ ovde u maloprodaji ili može i od preko (kp)?

Ako je tačno da bi gledao sa daljine od 3,5 m, onda je UHD TV bačen novac.
3,5 m i 49" je idealno za HD sadržaj, za FHD već treba bar 55", a za UHD ne želiš da znaš...

Hoću da kažem da je u redu kupiti 49" FHD model za tvoje potrebe, a UHD model samo
ako je dovoljno dobar (zadovoljavajući).
 
Poslednja izmena:
Hvala Duke..ovde u maloprodaji..Npr danas video ovaj philips model..ovi momci rekose gore lg..jel imas tu savet ako odem na zlatnu sredinu FHD

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Philips

Preporučujem samo modele koji su testiranie, nikada „mačke u džaku“ ;).

Kod Philipsovih UHD modela ne vredi ništa ispod 6412 serije.

Moje preporuke su sledeće:
Philips 49PFS4131 (2016.)
Philips 49PFS4132 (2017.)

Za ta dva konkretno modela postoje testovi. Noviji model je skuplji, koliko je i bolji: nešto bolja slika, dosta bolji audio (što je možda i nebitno je l‘ za razliku u ceni možeš kupiti zvučnike) i bolja ergonomija.
Da li vredi razlika u ceni od 8k+? Ne bih rekao.

Takođe još postoji Philips 49PFT4132 koji nema satelitski tjuner.

Imaju S-IPS panele tako da nisu za gledanje u mraku osim ako se ne koristi pozadinsko svetlo.

Garancija je 4 god.

Samsung UE49M5672 i UE49M5582 su van tvog budžeta, a i za te novce (80k+) se već kupuje UHD TV od kojeg ti nemaš koristi (morao bi gledati do max 2 m daljine).
 
Hvala Duke, vidim po komentarima da si mi prava osoba za savet tako da hajde da te pitam ovako :).
Ne znam zasto mene najvise privlaci ovaj model:

SONY KDL49WD755BAEP

Pa ako mozes da mi kazes nesto vise o tom modelu i poredjenje sa ovim tvojim preporucenim philips modelima ili bilo kojim ili gore pomunitim LG (49lh630v) i Samsung (UE50J6282 )modelima ?

Hvala ti unapred
Evo jos jednom odgovori na neka tvoja pitanja koji suzavaju moje potrebe :)
Budzet do 70K
Kupoovina maloprodaja kod nas
dijagonala 49" (vodim se sto vece to bolje a ne mora da znaci da je to pametno) opet kazem udaljenost je 3,5m
Ova digitialna sto nudi Posta KDS :)
UHD ne
gleda se uglavnom uvece
Konzolarno igranje ne
Nece biti zamena za PC
Bitna je garancija,
 
sto se tice gledanja,pola pola, dakle pola u mraku a pola pod vestackim svetlom...Generalno dnevna soba je mracnija :)

E sad ugao gledanja, najveca udaljenost je eto oko 3-3,5 metara a gledace se i sa bocnih strana ali nisam tu toliko striktan pogotovo sto mi je cenovni opseg zakucan na 70K :)

U sustini najvaznije mi je kvalitet pouzdanost i da je TV dovoljno intuitivan da ne moram se u njegom meniju smarati da bih nasao najednostavniju opciju.
 
Na osnovu tvoga kucanja, definitivno bi bilo bolje da se kupi model sa VA panelom zbog gledanja u mraku. Može i IPS, ali mora pozadinsko osvetljenje (LED sijalica),
da sad ne objašnjavam detaljno (ima negde na forumu gde sam otkucao ako treba).

Za garanciju, samo Philipsovi FHD modeli se prodaju sa 4 god. Svi ostali su 2 (Samsung, LG Electronics (mada predloženi model ima 3), Sony).

Elem…

Samsung UE50J6282 mi zvuči neverovatno da ga još ima na stanju. Izašao je pre 2,5 god. i izuzev zastarele Tizen „pametne“ platforme, model je u stvari jako
dobar. Panel je 90+% AUO AMVA. Sad kakav je u radu, nemam pojma, al‘ za to imaš YT ;).

Ne vidim da na stanju ima Sony KDL-49WD755, a čak i da ga ima, ima IPS panel i nije bolji od Samsunga.

Za LG 49LH630V nema profi test. Jedan član na forumu ga je kupio i razočarao se prilično pošto se ispostavilo da je model degradiran u odnosu na prethodnika.
 
U pravu si..nema onog samsunga i sonija na stanju nigde..
Reci mi ovaj philips iz 2017te..kakav je on..jel ima wifi u sebi i koji panel koristi?
Philips 49PFS4132

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Ja sam na KP uzeo LG 49LH570V za 420e. Full HD, smart... Mislim da je to osnovni model sa diagonalom 49". I meni je prikacen na racunar preko HDMI. Peglam igrice na njemu nema duhova. Moja preporuka za te pare mislim da nema bolji TV.

Druze ako mozes da mi posaljes link te radnje ovde ili na pm posto ja za te pare nalazim samo 43'' (lj6xx serija) koji bi mi i odgovarao ali ovo oko cene me totalno zbunjuje. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno