Šta je novo?

old vs new

TeCHNiCS_

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2006
Poruke
441
Poena
320
da li bi ste pre uzeli polovan, stariji big tower od 20 kila kvalitetnog lima ili nov kinez koji se prodaje za oko 20e koliko kosta polovan chieftec dragon i slicna kucista tog tipa?
 
Da, osmice su neadekvatne. 14-ice su jos i najbolje za case airflow.
 
da li bi ste pre uzeli polovan, stariji big tower od 20 kila kvalitetnog lima ili nov kinez koji se prodaje za oko 20e koliko kosta polovan chieftec dragon i slicna kucista tog tipa?
Са 20е си негде на граници. Ако су паре проблем ишао бих на још јефтиније старије, а има OK примерака за 10-ак евра на kupujem-prodajem. Наравно тражиш неко које није разваљено, да уз њега долазе носачи за хард дискове ако нема класично место за качење, да не фали назад гомила лимића за картице и напред пластике на месту оптике :)

С друге стране за 20е може да се нађе ново овако нешто
http://www.lc-power.com/en/product/gehaeuse/micro-atx/2007mb/

или за малчице више овако нешто
[YOUTUBE]iqSGky6a2qk[/YOUTUBE]

Што се вантилатора тиче зависи колико ти је битна тишина и које компоненте ћеш спаковати унутра :)
 
Ako je 20 eur budžet, jeste nezgodna odluka - ja imam stari Chieftec Dragon, koji je, ako što kažeš, 20 kila dobrog lima, ali mogu da montiram samo 80 mm ventilatore, moram da skidam ploču da bih skinuo kuler, cable management mogućnosti su nepostojeće/mršave i slično.
 
Ja ta Chieftec kucista nisam voleo ni pre 15 godina, kad su bila prakticno jedini izbor pored bez kineza. Sta ce mi kuciste od 20 kila? Da se iskilavim svaki put kad moram da ga podgnem kad nesto cistim ili cackam u kucistu?
 
Tačno je da je MS Industrial počeo da pravi jeftina, a funskionalna kućišta, po veoma prihvatljivoj ceni. U ovom slučaju sam za novo, jer ova stara Chieftec kućišta imaju mesta za 8 cm kulere (noramlano je da ima mesta 12 ili 14 - zbog buke), nemaju podrušku za USB 3 (koja može da se nadogradi za 10-15€) i prilično su izgrebana i prljava. Računaj da ćeš za poštarinu da platiš oko 600-800 dinara.
 
Ma onaj MS Winston što je Adam K spomenuo, ili MS Cyclops III, pre bilo kog Chiefteca starog 15-20 godina. Praktičnija su dosta kućišta. Jeftina su jer Kinezi sad koriste alate za savijanje i prosecanje lima koje su poznatiji proizvođači razvili pre par godina i sad nije teško iskopirati neko Fractal ili CM kućište koje je bilo aktuelno pre par godina. Čak i limovi nisu toliko loši na tim MS kućištima od dvadesetak evra. Ispod toga ipak ne bih išao jer na onim od 15 evra je lim doslovno tanak kao papir. Testirao sam jedno i savijao sam prstima lim gde se šrafi hdd bez većih problema.
 
pa u sustini mi treba za igraonicu kuciste, jer dok se niko ne bude igrao, planirano je da racunari majnuju, tako da im treba bolje hladjenje sigurno. tom nekom logikom sam isao da u big tower-u ima vise mesta za hladjenje i cirkulisanje vazduha nego u midi kinezima. svakako ne bih isao ispod 4 ventilatora po kucistu, (dva napred, dva nazad) jer mi nivo buke nije nesto mnogo bitan, obzirom da ce uvek neko da se dere kako ga je neko ubio u kanteru i slicno, a i bice muzika upaljena bukvalno ceo dan.

Svakako, i vizuelni dojam kad vidis nesto masivno poput xaser 3, khandalfa i slicnih... odaje drugaciji utisak u odnosu na ove sto je Adam okacio (meni barem)
 
Bolja je cirkulacija vazduha u novom big tower kućištu nego u starom Chiefetec-u koje je više i uže, i kojem se napajanje nalazi na sredini.

Kontam da ti je za atraktivnost i hlađenje najbolji neki model sa 20+ cm ventilatorom na stranici.
 
Poslednja izmena:
ti mislis na full tower chieftec-e koje nisam ni mislio da uzimam :) mid-big-full


..ili ja nesto ne kontam kako treba? :D

'bem li ga, napisao si big tower u inicijalnom postu, pa sam mislio na najvece dostupno.

6221d1322514285-aaa-cercasi-cameriera-per-da-01_leftopen_big.jpg



Ako ti pak treba neko kuciste srednje velicine, mozes naci Chieftec modele sa 12-icom pozadi (dve osmice napred, mada verovatno moze da se nabudzi 1 veci), a i stranica moze da se isece da primi dve 12-ice, a i na gornjoj i donjoj stranici verovatno moze da se montira po jedna :d

chieftec-case-smart-sh-03b-400-400w-psu-ctg-400.jpg
 
Ma jok. Nisam mislio na ove full tower jer su nezgrapni a i ne svidjaju mi se. imam xaser 3 kod kuce i takva velicina kucista je u planu, a mislim da se to zove Big tower.
 
sad kopam oglase... kako nisam u mogucnosti da pribavim dovoljno brzo toliko thermaltake kucista, morace novo. a i ovaj MS winston mi sve lepse deluje sto ga duze gledam. jel ima neko bolje za slicne pare po vama?
 
uzecu ove winston definitivno. hvala za pomoc, sigurno ce biti bolje nego matori chieftec i slicni. Nasao sam jedan xaser 3 za bazni racunar, pa cu za svoju dusu njega da stavim :)


...e sad. da ne otvaram novu temu...

koje napajanje da kupim? asrock h110, intel 4560G i 1050Ti 4gb. Ne planiram apgrejd grafickih kartica, eventualno na i5 procesor za jedno godinu do dve. radice 00-24 jer ce racunari majnovati dok se niko ne bude igrao.

moracu malo da pristedim na napajanju, tako da je limit 30e, a ako moze i manje, svakako cu uzeti i to u obzir. LC power bih zaobisao jer su mi tri komada crkla par meseci nakon isteka garancije. Da li ima smisla uzimati polovna?

hvala vam jos jednom
 
Poslednja izmena:
Za racunare koji ce raditi 24/7 godinama se ne kupuju najjeftinija napajanja(racunam najjeftinija od onih koja se uopste kupuju, kung fu od 1.500-2.000 din STOP :D )
 
Videcemo da li ce se isplatiti, ali svakako bolje nego da vrti u prazno. 30e vise za struju mi nece mnogo naskoditi :)


...hvala za ovaj chieftec
 
Poslednja izmena:
Mene to isto zanima, ima li računice za tako nešto?
 
Nazad
Vrh Dno