Šta je novo?

Problem sa ocitavanjem i pkretanjem hard diska

Andrija11

Cenjen
Učlanjen(a)
09.11.2009
Poruke
74
Poena
159
Pojavio mi se problem sa hardom gde se win usporio, podaci i softveri tesko otvaraju, pokusao sam sve zive reinstal Win ali dzabe.Svaki put kada sam ga pokrenuo on je radio sve sporije i sporije da na kraju ne bi mogao da pokrene WIN, vec je stojala ona slika sto godina za ucitavanje.

Dam komp na servis ne bi li video sta se desava, i rece mi da hard radi samo na 2 posto, nista kazem nista uzimam nov ali te podatke ako mogu da se prebace prebaci na novi hard. Nakon izvesnog vremena on me zove kaze stigo hard instaliran win, ali ne mogu da ti prebacujem fajlove posto ce to mnogo da traje ( pokusao posto su par fajlova prebacena) jer je hard ostecen ( to jeste tacno posto kada sam pokusavao da sacuvamfajlove sa C na D particiju pre servisa bas se sporo prebacivalo) nego ti to sam odradi, obajsni mi gde da bocnemo one fajlove.

I na pocetu mene je mrzelo to da radim i danas odlucim da odradim posao, ali ne lezi vraze. Stavim sve kablove, ukljucim komp, ne moze da ucita WIN 7 (isti su WIN naoba harda). Rekoh ajd da u biosu namestim da butuje sa novog, opet isto.Nece da se ucita Win.Prebegnem novoj taktici, izbacim kablove sa staron ostecenog harda, pokrenem samo novi hard, sve se ocita lepo, nakon toga povezujem stari, uradim rifresh na device manager, kompjuter prepozna stari hard. Kliknem na njega pocne da se ucitava polako i win mi kaze da moram da formatiram stari hard ako hocu da ga koristim ( ja u fazonu sta ce mi formatiran, meni trebaju podaci), pritisnem cancel, i ono kaze da ne moze da pristupi disku.

Da li neko zna kako da prebacim nakon ove price sa starog ostecenog harda podatke na novi, da li je moguce nekim programom, softverom ili tako nesto, bio bi zahvalan na pomoci. Hocu da izbegnem nosenje na servis ponovo.
 
Poslednja izmena:
Hard disk je verovatno potpuno otkazao, možeš da probaš sa Recuvom ako hoće i/ili HDD regenerator.
Ali, ako su ti mnogo bitni podaci, moraćeš verovatno da platiš u sevisu (gde znaju šta rade).
 
Sve zavisi sta ti je na tom hdd.
Recimo moja snajka (tada jos uvek bratova devojka) je pisala diplomski rad i naravno da je sve to drzala na desktopu (C particija dakle) i naravno da je os "vrisnuo" i nasla se u problemu, uspeli smo brat i ja da to izvucemo u celosti sa hdd pa onda dignemo novi os i osposobimo joj komp za rad ali kad se nesto slicno desi, da su podatci nezamenjivi, dragoceni (materijalno ili emotivno kao sto su jedini primerci slika, video materijala i sl.) onda se ne razmislja mnogo vec se hdd uskladisti i skupljaju se pare za spasavanje.
Ako nije to bas toliko dragoceno, mozemo i mi neuki (ti, ja, Pero i Zika) da pokusamo, mozda ce mo uspeti nesto spasiti ali za maximalnu sigurnost se obraca profesionalcima.
Profesionalaca ima raznih, cene "ovakve i onakve", nekoliko njih se javlja na forumu, mozes se raspitati pa videti sta ti je ciniti.

Vodi racuna, da pokretanje ostecenog hdd, pokusaji, svaki pokusaj spasavanja, smanjuje sansu svima pa i onim najboljima za spasavanje podataka!

Takodje mozes spasiteljima raci koje fajlove trazis, koje hoces da spasis pa ces samo to i platiti po kolicini materijala koji ti predaju.
 
Nazad
Vrh Dno