Šta je novo?

Reinstalacija legalnog win 7 Home Premium OA

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
382
Poena
320
Imam neki Asus i3 laptop sa nalepnicom Windows 7 Home Prem OA, treba da reinstaliram sistem i hocu da bude legalan. Nemam recovery particiju ni slicno. Interesuje me gde da skinem instalaciju za sistem. Takodje meinteresuje moze li se uraditi upgade na win 10 home po instalaciji win 7.
 
Putem ove aplikacije skini odgovarajuću verziju Windowsa za taj laptop, nabaci na disk ili USB fleš i aktiviraj sa ključem koji je na nalepnici na laptopu.

https://www.heidoc.net/joomla/techn...icrosoft-windows-and-office-iso-download-tool

Mislim da je moguć upgrade na Windows 10 Home, ali nisam 100% siguran. Koliko znam, upgrade nije više moguć kroz Windows Update, već bi morao raditi čistu instalaciju Windows 10 Home.
 
Poslednja izmena:
Kako mislis cistu, sa instalacionog medija(cd ili usb) da radim upgrade, to nije problem posto bi povkao legalnost win7.
 
Edit:

Kroz aplikaciju koju sam gore naveo skineš Windows 10 Home, odradiš čistu instalaciju i kada se nakačiš prvi put na internet aktivacija će biti automatska.

Nisam nikada probao upgrade putem instalacionog medija, možda i tako može.
 
Poslednja izmena:
Imam ja to vec skinuto na hardu za win 10.
 
Proveri da li ima SLIC. To je ono što je zapravo ono što je "kupljeno", ne OS. Zato što preko SLIC-a, uvek možeš aktivirati Windows 7.

Za proveru možeš koristiti SLIC Toolkit 3.2, kojim i možeš sačuvati ključ (ključ je i onako generički za OEM:SLP) i sertifikat.

Zatim možeš ponovo staviti novu kopiju Windows-a 7 (isto izdanje kao i prethodno instalirano), aktivirati pomoću sačuvanog sertifikata i ključa, preko dve komande: (CMD kao ADMIN)

Sertifikat:

Kod:
slmgr -ilc *.XRM-MS

gde je zvezdica ime sertifikata, koji si zadao, prilikom čuvanja

Ključ:
Kod:
slmgr -ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
 
Poslednja izmena:
Da se oglasim, skinuo sam iamge fajl za win7 home premium 64 bita, prilikom instalacije muukucao broj sa stikera i proslo je, kad se soprostenjem podigo windows i hteo da uradim aktivaciju, nisam mogao kaze da mi kljuc nije ok, uputio me telefonski da aktiviram, onda sam preko telefona aktiviro normalno, ukucavao neke silne brojeve.
Nemam pojma dal sam sve urdio kako treba, uglavnom stoji da mije win aktiviran, e sad kad bi ga neko koristio u radnji i da naidje kontrola sta bi bilo nemam pojma.
 
Jesi.

Samo je mnogo manje cimanje, onako kako sam ti predložio.

Ali, to je trebalo pre ovoga.

I opet ali :)D), to ne znači da ne možeš da iskoristiš SLIC, ako ga imaš. Ja verujem da ga imaš. Gotovo uvek ide uz brendirane računare na kojima je već instaliran Windows 7.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno