Šta je novo?

Povlačenje podataka s druge podstranice

CRooY3

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2017
Poruke
20
Poena
54
Muči me jedna stvar već dulje vrijeme. Znači, želio bih napraviti nešto kao što je pcpartpicker.com. Ništa komercijalno, čisto za kućnu upotrebu i brušenje znanja za nešto gdje bi mi takve stvari u budućnosti mogle zatrebati.

I sad me ovo zanima
https://pcpartpicker.com/list/

Tu imam popis komponenti, kada kliknem na Choose a CPU, on me baci na drugu pod stranicu gdje se pojave svi CPU-ovi, kliknem na Add pored CPU-a i stranica me vrati na onu prvu stranicu, ali na listu mi doda izabrani CPU. I tako i za ostale komponente.

Logika mi nalaže da ovdje većinu posla odradi AJAX, ali me zanima može li mi netko više reći o logici onoga što se zbiva "iza scene". Ili barem da me uputite negdje gdje mogu više o tome saznati. Možda za takvu stvar programeri imaju svoj interni naziv kojeg m trebao proguglati da pronađem više...
 
Site pošalje cookie po kom te identifikuje. Taj cookie je i u njihovoj bazi i za njega je vezana lista izabranih komponenti.
Uz svaki HTTP request, tvoj browser šalje taj cookie.
Server prilikom generisanja strane pretrazi bazu u potrazi za listom komponenti na osnovu cookie-a i tu listu ubaci na vrh strane.
Nema ovde ajax-a.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Malo je stara tema ali mozda ce nekom drugom koristiti. Kao sto je yooy rekao radi se vrlo verovatno u cookie-ima, s tim da se ne slazem da su u bazi, nego u kontekstu aplikacije na sesiji.
Mozes pogledati nesto vise o session management-u u jezik u kojem zelis da radis. Jednostavan je koncept, ali dosta mocan, mada sve se manje koristi od kako su single page aplikacije i stateless komunikacija postali "in".
 
Nazad
Vrh Dno