Šta je novo?

SAPPHIRE Pulse Radeon RX560 ne daje sliku

Xer

Poštovan
Učlanjen(a)
16.11.2015
Poruke
42
Poena
59
Kupio sam novu graficku iz naslova u Emmiju i ne daje mi sliku.Kupio sam adapter drugi posto oni stari ne mogu da se ubodu u grafiku iz nekog razloga koji meni nije jasan.
Sastavio sve i graficka vrti ventilator cuje se butovanje sistema ali slika crna monitor kaze no input.Prikacio sam je preko hdmi na tv (stariji hd ready 32" panasonic) i prikazivala je nekakvu sliku.
Ali je bila u 640x480 rezoluciji pomerena u desno za trecinu.Kada sam isao na adapter pokazivalo je nesto bezveze i dole je pisalo 8 mb drama znaci racunar ne identifikuje grafiku kao da ne postoji.
Da li je ovo neispravan model odmah iz kutije ili je u pitanju neka nekopetabilnost sa plocom posto je nova grafika ili adapter ne valja ili je neispravan ukratko pomagajte ko boga vas molim :wall::wall::wall::wall::wall: !!!!???

Taman sam instalirao Call of duty sto sam igrao do pola sa prethodnom grafikom i cekam da vidim kraj i ne da se mamicu mu $#&^$#$#%
 
Grafika ima samo digitalni dvi konektor, zato i ne mozeš da dobiješ sliku na monitoru sa analognim (vga) konektorom. Preko hdmi si uspeo, ali pošto drajveri nisu instalirani, sistem je izgleda default-ovao na neku šlogiranu rezoluciju.

Koji tačno monitor imaš?

Sva je prilika da ćeš morati da uzimaš aktivni konverter ili da menjaš monitor.
 
Ja imam neki Philips koji je 27" i ne dolazi u obzir da ga menjam to mi je jedini deo koji nikada ne menjam.Moze li da se nabode na hdmi cabal pa u monitor.Da sam znao za ovo njesra ne bih kupio ovu grafiku ni za zivu glavu ionako sam se lomio izmedju nje i r9 270x bez garancije za 85 e bolje da sam uzeo nju.
 
Aktivni konverter onda, pa će moći sa jedne strane vga, a sa druge hdmi. Oni su ti tu do/oko 1000 dinara. Ima ih po kupujemprodajem koliko hoćeš kad tražiš "hdmi/vga konverter". Aktivni u nazivu znači da se takođe dodatno napaja (mahom sa usb-a) i takve traži.

Ali bi zaista valjalo da napišeš koji je tačno model tog Phillips-a zbog što tačnijeg odgovora.
 
Model monitora je Philips 273EL
A da li moze da se prikaci preko nekog adaptera dvi na hdmi imao sam jedan davno kada sam kacio Xbox i PS3 na monitor
 
Ne mogu da nađem ništa o Phillips 273EL monitoru. Je l' mu to pun naziv?

Ne može dvi-hdmi adapter je su oba konektora na digitalnom standardu.

Vidim sada pominješ da si koristio hdmi za kačenje konzola na taj monitor. Onda taj monitor ima digitalni ulaz... izgleda.

Pogledaj tačan naziv istog, da vidimo šta ima od konektora.
 
Poslednja izmena:
Ako je identičan, onda taj adapter koji si koristio za ps3-xbox odgovara i ovde.
 
Nazad
Vrh Dno