Šta je novo?

test laptopa (hardware)

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
zanima me koji su programi najbolji za neki brzi test laptopa (ili kompa) prilikom kupovine polovne masine

osim hdd sentiela za test hdd i specy za pregled komponenti zanima me neki malo brzi test (blic) o stabilnosti rada procesora / grafe i ostalih komponenti

hvaala kolegama :)


pozz
 
"Blic" test onda baš i nije test. :)

Ako hoćeš da "otkineš" grafiku do kraja na brzinu, onda Furmark. Ako hoćeš da "otkineš" CPU do kraja na brzinu, onda Prime95 (Small FFT) ili ostavi default (Blend) ako hoćeš i ram da drlja. Obe stvari možeš da prekineš kad god poželiš. Od ovoga brže ne verujem da ima, jer ne bi bilo efektivno.
 
koliko vremenski oduzimaju testovi :)

treba da vidim malo jacu masinu
7700hq
32gb ddr4
gtx 1050

kolike su optimalne temp i rezultati za malo jace masine


laptop je u pitanju :)
 
Računaj da bez pola sata nećeš saznati ništa pametno.

Sa laptopovima je nezgodno testiranje temperature - baš mnogo zavisi od toga kakvo je hlađenje i kad se laptop poslednji put čistio, pa prljav/čist laptop može da donese i do 20C temperaturne razlike.

Računaj da u većini slučajeva kad opteretiš grafiku i procesor zajedno, temperature za i7-ice na laptopovima idu oko 80-90C (slično i za gpu deo, možda 10% manje).
 
Poslednja izmena:
drugar mi je preporucivao aidu 64 ima li kakve vajde od nje
 
Može i Aida64 slobodno. Ovo gore što sam ja naveo je više hardcore gde će se komponente opteretiti maksimum što je moguće, ali i Aida64 i njen Stability test može da završi posao.
 
Nazad
Vrh Dno