Šta je novo?

Windows 7 64bit, Windows Seven Update Service Offline i skretanje u paranormalno...

Leopoldk

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2006
Poruke
200
Poena
319
Нисам сасвим сигуран на који под- форум је најправилније поставити ову тему јер се тиче неколико ствари одједном. Ваљда избор није погрешан.

Пре две године, Windows update сервис на мом рачунару је престао да приказује расположиве update- ове једном када се покрене. Од онда до сад сам неколико пута инсталирао сигурносне update- ове са кумулативног ISO фајла који се могао скинути са Microsoft- овог сајта и ствари су, како се чинило, функционисале добро. Пре неколико дана сам се сетио да већ неко време нисам инсталирао сигурносне update- ове и покушао то да урадим поново, којом приликом сам утврдио да поменути кумулативни ISO фајлови више нису на рссполагању.

Windows Seven Update Service Offline је опција које сам свестан већ неко време, па сам решио да покушам са тим. Скидање update- ова је кренуло као што је и очекивано, па сам пажњу посветио филму на ТВ- у. Призор који ме је дочекао када сам следећи пут бацио поглед на монитор је, у мањој мери него филм на ТВ- у, наметао потребу да се суспендује неверица. Поред тога што скидање датотека за ажурирање оперативног система више није текло, на command prompt екрану који приказује прогрес операције биле су приказане информације које доводе до подизања обрва. Снимак cmd.exe прозора је направљен приликом каснијег покушаја:

mrtt.JPG

Ако добро схватам то што сам видео, Microsoft- ов домен је разрешен на IP адресу Телекома Србија:

ripr.JPG

Скенирао сам систем MRT- ом, очистио ARP кеш и ресетовао IP табеле, али појава је и даље конзистентна. Будући да све изгледа поприлично невероватно, морам да питам да се није десило нешто што ми је непознато?
 
Ja bih pokušao da popravim da Update radi (npr. sfc/scannow), i uradio reinstalaciju ako neće...
 
Hvala na savetima :)

sfc /scannow i mrt su pokretani i sve je islo kako treba, to jest nije prijavljena ni infekcija ni narusavanje integriteta sistema. Windows update sam pokrenuo ponovo posle nekoliko dana i ponovo je, posle nekoliko godina sve proteklo normalno...
 
Nazad
Vrh Dno