Šta je novo?

Best-buy Wifi ruter

borriello22

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2013
Poruke
228
Poena
170
Imam modem Cisco EPC3208G od Ikoma, koji bi bio najbolji wifi ruter za stan od ~100 kvadrata, sa dosta zidova? Cena do nekih 3,4000 dinara
Ili je bolja kombinacija ruter + ekstender?
 
Xiaomi MiWifi 2/3.
 
Xiaomi wifi router 3G, odlican. Ima ga na popustu na Gearbestu
 
Nema još uvek, ali radi prevod na chromu. Meni je stigao pre nekih 10-ak dana i prezadovoljan sam. Povezao sam ga sa sbb epc3928s. Aplikacija miwifi je komplet na engleskom.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nećeš se usrećiti sa ruterima do 3-4k za stan od 100 kvadrata. Pruži se malo više ako hoćeš da imaš normalan WiFi.
 
Naravno da imas engleski(global) firmware koji mozes da flashujes lako.
 
A zasto mora da se pruzi vise ako zeli dobar WiFi, kad za 2000din ima vremesni ali odlican TP-Link 841ND sa izmenjivim antenama od 2x5dB koje bi mu verovatno zavrsile poso, a iako ne bi ima da kupi takodje TP-Link-ove antenice od 8 ili 9dB sa kojima ne moze da ne pokrije ceo stan i sve to za 3500-4000din.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uh, to je tesko pitanje...

Meni je pokrivao stan od 88kvm (stara gradnja, 1/3 sprat) bez ikakvih problema. Ruter je bio smesten u sredini stana. Skoro svuda je bio pun signal. Cak sam uspevao i ispred zgrade da uhvatim mrezu. Zagusenost etra je bila umerena. Onda sam se preselio u drugu zgradu (Dusanovac, iza tehnomanije) od 44kvm i u jednoj sobi je bilo problema sa vezom. Signal je bio ok, ali je net znao da stuca. Ali etar je tu bio katastrofalan. Gomila mreza od raznih firmi, banki i sl. koje ubijaju sa signalom. Trenutno ovaj ruter ne koristim jer vise nisam kod SBBa, vec na mts VDSL (posto sam se opet preselio), pa sam od njih dobio neki njihov ZTE ruter. Ovde je zagusenost umerena kao u prvobitnom stanu gde sam ziveo i ovaj mali ZTE pokriva ceo stan. Nesto me mrzelo da povezujem mikrotik jer me smara gomila kablova, mada ako bude bilo problema, ponovo cu ga staviti u funkciju.
 
Uzecu uskoro ovaj mikrotik pa cu isprobati. I nije neka velika investicija.
Hvala za odgovor.
 
Jel moze predlog za neki gigabitni, dual band ruter sa podrskom za QoS i bandwith limit po MAC adresi(ili ako nema podrsku za to, onda podrska za DD-WRT, tomato, gargoyle, open wrt)?
 
Imam mts-ov internet koji je povezan u prizemlju zbog box-a, a na spratu mi je desktop racunar pa sam mislio da uzmem neki ruter da bih imao internet. Koji je povoljan-dobar? Udaljenost rutera od racunara je nekih 10m. Ako postoji neki gde se nece prekidati konekcija, a da je sto jeftiniji bilo bi super. [emoji4]
 
Uzmi neku kvalitetnu PCI ili PCIe wireless karticu zavisno od toga koji slot imas na ploci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad kad si mi dao taj predlog malo sam potrazio i videh da ima jos i usb opcija. Cena je oko 600din. Koliko je to dobro?
 
Sve zavisi sta si naso ali za te pare ne znam koliko je dobro resenje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo mi je hitno pa sam uzeo ovaj - Bežični adapter USB TP-link TL-WN722N,150Mbps, izmenljiva antena 4dbi.

Cena je malo vise nego sam hteo da odvojim, al ajde ako je dobar..
 
Sigurno znatno bolja od te od 600 dinara


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cena ovog sto sam uzeo je 1800. Ne znam kakav je onaj usb od 600, ali ovaj je vrhunski. Eto kome bude trebalo nesto slicno moze da uzme u obzir ovaj model sto sam kupio.
 
Strucnije pitanje čemu sluzi
Firewall :
Network Address Translation (NAT)
u Kucnim Wirelles ruterima koji imaju Dual Band i 2.4ghz i 5ghz ?
I koji imaju IPV4 i IPv6 standard, kakva je razlika ?
 
Ajd da se ubacim sa jednim pitanjem?
Po vašem mišljenju šta je najbolje , sad ono čuveno: za male pare od
Dual band rutera sa USB-om (dosta je i jedan 2.0 ne mora 3.0).
Razmišljam o : TP-Link Archer C5 AC1200 Dual band ?
 
Ako ti netrebaju više od 2 lan porta imaš za male pare kod kineza xiaomi 3g ruter. Odličan, lično ga koristim.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno