Šta je novo?

Manjaro-Plasma-Carevo novo odelo

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Manjaro zadnji update plasma 5.11.2 system setting promenjen, car je dobio novo odelo, promena radi promene i sad kad se startuje nista drugo ne radi na sistemu niti moze da se startuje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Haha kakav carski naziv teme
 
Evo probao i tatu i mamu Neon, oni su izvor svih nevolja, izmena radi izmene, kozmetika i kad se startuje systemsettings nista drugo ne moze da radi iako je startovano a i ne moze cak ni meni da se startuje. Kad se zatvori systemsetings onda ide poruka da taj isti ne moze da se startuje. Ne mogu da pocastim auditorijum sa slikama ekrana jer ni to ne mogu da startujem. Ne razumem kad neko nesto menja tek da bi menjao i onda jos ukaki sve zivo...Preporuka ne raditi update, ja sam nazalost nocas uradio update Manjara, Neona, Neona LTS....
 
Poslednja izmena od urednika:
sto ne predjes na neki gnome ako se toliko patis sa plasmom?
 
sto ne predjes na neki gnome ako se toliko patis sa plasmom?
Pogresno rezonujes, pacenje je sve ako nemas ili te zeza ono sto koristis. Bio sam na gnome i kad su presli na novi gnom isprobavao i na kraju odustao. KDE4 plasma meni je savrseno odgovarao ali oni resili da prave novu plasmu i sad opet isto ko sa gnome. Sad je jos dobro kako je bilo kad su poceli da menjaju plasmu, valjda ce ispraviti a mozda ce izmisliti da je to napredna opcija i da to tako treba. Tako su unistili file manager Dolphin. Navikao sam vec, prestao sam i da pisem, ne znam sta mi bi da i ovo napisem, nema koristi od toga, neko nesto umisli i tako tera.;)
 
ma onako pitam posto sam mislio da ti ta plazma pravi bas problema... neka si, kapiram da je lakse kad podelis sa drugima :). ja sam probao gomilu distroa i definitivno sam se zadrzao na ubuntu gnome-u i skroz bih mogao da ga koristim kao primarni sistem a ostalo do daljnjeg ne moram da isprobavam...
 
Resenje: Ne startovati systemsettings5 iz panela jer tada ludi, ako se startuje iz menija normalno radi, pokusao sam ponovo da napravim pokretac za panel ali se on isto ponasa
 
Odradio danas updejt sasvim normalno na stable , sve radi kao i ranije. Novi settings mi se i ne dopada pa sam odmah vratio stari.Startujem ga iz panela sasvim normalno ...
 
Odradio danas updejt sasvim normalno na stable , sve radi kao i ranije. Novi settings mi se i ne dopada pa sam odmah vratio stari.Startujem ga iz panela sasvim normalno ...
Stari i meni radi normalno iz panela Neon LTS plasma 5.8.8 , novi ne radi iz panela u Neonu LTS ali verzija plasme 5.11.2 niti u Manjaru jer je i tu plasma 5.11.2. Kako si vratio stari izgled systemsetting panela? U stvari ne vredi ni vracati jer kad oni jednom krenu ne odustaju, tako sam pozakljucavo Dolphin u svim linuxima ali nije vredelo, pregazen je i samo je ispao karambol. Nije mi jasno zasto ne radi iz panela a iz menija radi a pokretac se pravi u meniju i ide u panel.
Taj seting drzim u panelu samo zbog brzine promene izlaza za zvuk na HDMI kad gledam filmove.
 
Poslednja izmena od urednika:
Samo izabereš u podešavanju sidebar . Radi i stari i novi i iz panela i odakle hoćeš :)


Screenshot_20171027_211538.png
 
Uf, kad ga dodam kao vidzet ne radi, kad ga dodam da se prikaci na menadzer zadataka onda radi. Sve sam do sad uvek dodavao kao vidzet na panel i tako u opcijama i nudi druga opcija panel-vidzet
Uf, uradio i update skype i vibera iz AUR-a, sporo do bola sa ovom verzijom plasme, to je sve do juce radilo ocas
 
Poslednja izmena od urednika:
Kvaka 22 je u tome sto do sada uvek sam dodavao pokretac kao vidzet i mogao sam da ga pozicioniram u panelu da li ce biti prvi, drugi, treci. Sad na ovaj nacin on se pozicionira kao poslednji ako se gleda sa leva na desno i nemam mogucnosti da mu promenim poziciju.
 
Lega always delivers :D

Plasma 5.11 nema problema. Isto kao kod Tolero-a.

Pogledajte prilog 239301

Radi sad i kod mene ali ne kao vidzet kako je dosad radilo, koliko mogu da vidim na slici upravo ono sto sam i napisao kvaka 22 poslednji kad se gleda panel sleva na desno. Stavi ga kako vidzet iz menija u panel pa da vidim dal ces nesto moci pokrenuti iz panela :D Premesti ga da bude na prvom mestu na ovaj nacin sto sad mora. E da nemoj da otvarate njega, on se otvara i njegovi delovi, otvori nesto sa panela a da ti je pritom systemsetting setovan u panelu kao vidzet ;)
edit:
Tvoj argument da nema problema mogu da prihvatim samo pod uslovom da nikad se nije drugacije stavljalo u panel nego bas na ovaj nacin, uzmi Neon LTS plasma 5.8.8 pa vidi se uveri da radi kao vidzet i sve ostalo radi iz panela. To je sad fazon mora ovako jer mi tako kazemo a to sto pise u meniju da moze i kao vidzet kako sam uvek stavljao sa tim obrisite pozadinu, e onda sve radi kako treba. Mrzi me da se bakcem sa mobilnim pa da snimam klipove i pokazujem. Postavi ga kao vidzet stavi ga na u panelu na prvo mesto sleve strane ekrana (stavi vise pokretaca), startuj i pokusaj onda da startujes nesto drugo iz panela. Ako kod tebe radi onda je kod mene specijalni racunar koji mrzi plasmu pa u 3 distroa isto se ponasa a jedan od tih distroa je klon Arch-a ;)


Изборник_002.jpg
Dodaj ga sa ovom opcijom kako sam uvek dodavao pa onda pomeri taj pokretac npr na 2 mesto, startuj pa pokusaj da pokrenes nesto iz panela
 
Poslednja izmena od urednika:
@alex303,
Koje to ikone koristis kad ih nema dovoljno nego identicne ikone za razlicite stvari, uzmes kiseonik ikone i sve pokrivaju svaka ikona razlicita a ne da desetak dvadesetak ikona pokrivaju sve zivo.
 
@alex303,
Koje to ikone koristis kad ih nema dovoljno nego identicne ikone za razlicite stvari, uzmes kiseonik ikone i sve pokrivaju svaka ikona razlicita a ne da desetak dvadesetak ikona pokrivaju sve zivo.

Ne sekiraj se ti za mene. Nije sve tako kao sto izgleda ;)

Ne znam da li si primetio, ali screenshot je iz Gnome-a. A u Gnome-u koristim Moka-Minimal ikone koje nisu za Plazmu. U Plazmi koristim Papirus-Adapta-Nokto ikone i svaka stavka u Plazmi ima svoju ikonu koja je unikatna.
 
Ne sekiraj se ti za mene. Nije sve tako kao sto izgleda ;)

Ne znam da li si primetio, ali screenshot je iz Gnome-a. A u Gnome-u koristim Moka-Minimal ikone koje nisu za Plazmu. U Plazmi koristim Papirus-Adapta-Nokto ikone i svaka stavka u Plazmi ima svoju ikonu koja je unikatna.
Uf ja pitam jedno ti odgovaras drugo, na konkretno o vidzetu ti nista, volim da isteramo stvar do kraja, ja sam uvek stavljao iz menija kao vidzet i to sad ne radi, konkretno i ponovo stavi tako kao vidzet, pomeri poziciju setting ikone na prvo ili drugo mesto sa leve strane panela, startuj settings tako stavljen u panel i pokusaj da nesto drugo startujes iz plasma panela, zatvori setings i dobices i fazmoznu poruku da ne moze da startuje systemsettings. Ako tako tebi sve radi i jos da nije u virtual box onda je do mojih distroa..;)
 
Uf ja pitam jedno ti odgovaras drugo, na konkretno o vidzetu ti nista, volim da isteramo stvar do kraja, ja sam uvek stavljao iz menija kao vidzet i to sad ne radi, konkretno i ponovo stavi tako kao vidzet, pomeri poziciju setting ikone na prvo ili drugo mesto sa leve strane panela, startuj settings tako stavljen u panel i pokusaj da nesto drugo startujes iz plasma panela, zatvori setings i dobices i fazmoznu poruku da ne moze da startuje systemsettings. Ako tako tebi sve radi i jos da nije u virtual box onda je do mojih distroa..;)

Moraces da nadjes nekog drugog da ti to proveri.
 
Vama makar radi, kod mene od poslednjeg updatea hanguje i ne radi normalni boot, vec kad on stane , onda moram da uradim CTRL + ALT + F2, ulogujem se i kucam startx. Dok na F1 i dalje stoji na "Started TLP system startup/shutdown", a journalctl -b kaze : pam_systemd(login:session): Failed to create session: Connection timed out.
 
Kod mene Plasma 5.11.2 na ArchMergeD 6.1.1. , bože me oprosti, radi kao sat. Čak razmišljam da je ostavim neko vreme da mi bude jedini DE/WM.
 
Kod mene Plasma 5.11.2 na ArchMergeD 6.1.1. , bože me oprosti, radi kao sat. Čak razmišljam da je ostavim neko vreme da mi bude jedini DE/WM.
Sve drugo radi samo je ovo bio problem sto sam napisao, nekom je palo na pamet da default stavi to drugo setovanje, nisam nikad imao potrebu da stavljam to drugo setovanje izgleda tako da nisam ni znao za to. Aj da to progutas ali uvek mi je svaki prog bio setovan u panel kao vidzet a sad odjednom systemsetting otvori svoj prozor i to taj bezvezni i sve drugo blokirano ne moze da se startuje u panelu. U plasmi 5.11.1 bilo je sve normalno. Nije mi padalo na pamet da moram ovako da stavljam pokretac u panel jer sam uvek stavljao kao vidzet a i slikao sam tu opciju iz menija. Prvo sam mislio da je do Manjara ali kad sam izazurirao Neon video sam da je i tamo ista situacija. Sve drugo i dalje normalno stavljam kao vidzet u panel i sve radi, kad se pogledaju postavke tog pokretaca kad se pravi kao vidzet vidi se da deo oko vlasnistva je zatamljen, nesto tu omasuje kod pravljenja.
 
Vama makar radi, kod mene od poslednjeg updatea hanguje i ne radi normalni boot, vec kad on stane , onda moram da uradim CTRL + ALT + F2, ulogujem se i kucam startx. Dok na F1 i dalje stoji na "Started TLP system startup/shutdown", a journalctl -b kaze : pam_systemd(login:session): Failed to create session: Connection timed out.
Pogledaj ovu stranicu https://launchpad.net/~oibaf/+archive/ubuntu/graphics-drivers
Podigni masinu u recovery modu i pokusaj sa ovim da upristojis masinu, ocito da tije nesto prslo oko grafike, nisi napisoa ni koju graficku imas
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:oibaf/graphics-drivers
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
 
Pogledaj ovu stranicu https://launchpad.net/~oibaf/+archive/ubuntu/graphics-drivers
Podigni masinu u recovery modu i pokusaj sa ovim da upristojis masinu, ocito da tije nesto prslo oko grafike, nisi napisoa ni koju graficku imas
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:oibaf/graphics-drivers
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
Bas sam jutros čitao, izgleda je problem smmd koji se startuje pre samog grafičkog drivera, nešto su menjali u njemu i dešava se skoro svima sa AMD kartom. Probacu neke metode koje sam našao na net kad dođem kući.
 
Bas sam jutros čitao, izgleda je problem smmd koji se startuje pre samog grafičkog drivera, nešto su menjali u njemu i dešava se skoro svima sa AMD kartom. Probacu neke metode koje sam našao na net kad dođem kući.
Mislim da ako su menjali to je SDDM login manager, koji distro, pre nego ista pokusas treba da znam koji je distro pa da se uporedi sa prijasnjim SDDM. Ako je manjaro ovo je moj sddm.conf na /etc i manjaro radi
Kod:
[Autologin]
Relogin=false
Session=
User=

[General]
HaltCommand=/usr/bin/systemctl poweroff
Numlock=none
RebootCommand=/usr/bin/systemctl reboot

[Theme]
Current=maia
CursorTheme=breeze_cursors
FacesDir=/usr/share/sddm/faces
ThemeDir=/usr/share/sddm/themes

[Users]
DefaultPath=/bin:/usr/bin:/usr/local/bin
HideShells=
HideUsers=
MaximumUid=60000
MinimumUid=1000
RememberLastSession=true
RememberLastUser=true

[WaylandDisplay]
SessionCommand=/usr/share/sddm/scripts/wayland-session
SessionDir=/usr/share/wayland-sessions

[XDisplay]
DisplayCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xsetup
DisplayStopCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xstop
MinimumVT=1
ServerArguments=-nolisten tcp
ServerPath=/usr/bin/X
SessionCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xsession
SessionDir=/usr/share/xsessions
XauthPath=/usr/bin/xauth
XephyrPath=/usr/bin/Xephyr


Ako je Manjaro onda ono moje ne vazi za dodavanje oibaf drajvera, to je za debian-ubuntu distribucije
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da ako su menjali to je SDDM login manager, koji distro, pre nego ista pokusas treba da znam koji je distro pa da se uporedi sa prijasnjim SDDM. Ako je manjaro ovo je moj sddm.conf na /etc i manjaro radi
Kod:
[Autologin]
Relogin=false
Session=
User=

[General]
HaltCommand=/usr/bin/systemctl poweroff
Numlock=none
RebootCommand=/usr/bin/systemctl reboot

[Theme]
Current=maia
CursorTheme=breeze_cursors
FacesDir=/usr/share/sddm/faces
ThemeDir=/usr/share/sddm/themes

[Users]
DefaultPath=/bin:/usr/bin:/usr/local/bin
HideShells=
HideUsers=
MaximumUid=60000
MinimumUid=1000
RememberLastSession=true
RememberLastUser=true

[WaylandDisplay]
SessionCommand=/usr/share/sddm/scripts/wayland-session
SessionDir=/usr/share/wayland-sessions

[XDisplay]
DisplayCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xsetup
DisplayStopCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xstop
MinimumVT=1
ServerArguments=-nolisten tcp
ServerPath=/usr/bin/X
SessionCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xsession
SessionDir=/usr/share/xsessions
XauthPath=/usr/bin/xauth
XephyrPath=/usr/bin/Xephyr


Ako je Manjaro onda ono moje ne vazi za dodavanje oibaf drajvera, to je za debian distribucije

Manjaro KDE je u pitanju. Hvala za config, uporedicu ga sa mojim čim dođem kući.

Skontao sam da je ono za Debian, nemaš frke.
 
@lega99 : hvala jos jednom za config, doduse nije pomoglo, sve nam je bukvalno isto sem teme.

Problem je u tome sto se SDDM updejtovao na verziju 0.16 koja ima problema sa pokretanjem pre samog grafickog drivera, i resenje (privremeno) je vracanje SDDM na verziju 0.15, nakon toga boot je prosao normalno. Doduse jos imam neki delay od jedno 30 sec od entera za login do pocetka ucitavanja samog KDE, al resicu i to. Hvala na pomoci :)
 
Ja sam resio moj problem, nesto mi doslo iz malog mozga sta sam radio u Calculate-Gento kojeg sam natero da radi na srpski. E u ovoj verziji samo u panelu systemsetting5 ne podnosi srpski :)
 
Ja sam resio moj problem, nesto mi doslo iz malog mozga sta sam radio u Calculate-Gento kojeg sam natero da radi na srpski. E u ovoj verziji samo u panelu systemsetting5 ne podnosi srpski :)
E boze me sacuvaj u Manjaru nije hteo da radi, onda sam se prisetio Ubuntu i kucanja-prekucavanja jednog te istog teksta. Konacno resenje, obrisao pokretac iz glavnog menija (pokretac je kreirala instalacija da ne bude zabune i to je radilo sve do plasme 5.11.2), odmah ideticno kreirao taj pokretac, zapamtio. Napravio vidzet u panelu i sve radi kako treba, ne mogu da poverujem da posle toliko godina identicne stvari se dogadjaju. :wall::crash::bottle:
 
Nazad
Vrh Dno