Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Ma za kvalitet fotki ok, ne može da se traži mnogo više ali za ubogih 15fpsa na videu noću nema izgovora, a garantovano to namerno rade da razdvoje redmi od mi serije.
Prosto me je bilo sramota da pokažem nekom nešto što sam snimao noću dok sam ima Note 3 pro

Dobro, ja sam tu malo subjektivan. Bukvalno godinama nisam snimao nista, niti imam potrebu da to radim sa telefonom. :d
 
Mozda ce da ispeglaju softverom, da se ne ponavljam vise? I mene zanima to sa fotkama i gcam, zar ne mogu to da srede, nego mora da se rutuje i prepravlja?
 
Poslednja izmena:
Hoće, kao što su ispeglali za Redmi note 3, note 3 pro, note 4, note 4x...
Rade to namerno je mi serija ima noćni video sa stablnim fpsom.

@Dusanbbgk
Ja još uvek mogu da napravim bolji video sa Lumiom 521 kojase u Americi prodavala za 30 dolara.
 
Poslednja izmena:
Evo i eng klipa.
[youtube]FnWL5kbMNmQ[/youtube]

Lepe zamerke je izložio na kraju klipa


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko je ta kamera u Redmi 5 i A1 bolja od one u Redmi 4X (obicnom Redmi, ne Note)?
 
Slab fps kad nema svetla je problem koji može da se zaobiđe footej kamerom. Manual exposure, zaključa se šater na 1/30 i vozi. Može čak i iso da se digne na 1600. Na ostalim aplikacijama za kameru, tj. kad je automatski, dozvoljava se pad na 1/20 ili čak 1/15, a i iso se ograničava na 800 zbog šuma.

Nisam siguran da iko preferira low fps, al tako ga napraviše.
 
Evo i eng klipa.
[youtube]FnWL5kbMNmQ[/youtube]

Lepe zamerke je izložio na kraju klipa


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Pa, sta znam, svaki telefon ima svoje pozitivne i negativne strane?! Sve zavisi sta ko ocekuje za ulozeni novac. Po meni ove zamerke i nisu iznenadjenje, to smo otprilike i znali, sad opet, stvar ukusa... Kako Vam deluje zvuk na ovom klipu u odnosu na RN4 i A1?
 
Poslednja izmena:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=5260810
Nesto bas sad razmisljam, ako sada sve znamo oko Redmi 5(Plus), onda bi ovo trebalo da bude Redmi Note 5 (ova slika sa belim frejmom i dve kamere pozadi)? Ne verujem da su fotoshop ove slike jer je bilo takodje leak-ova slika za R5(Plus) i zasto bi to radili... Ako ce ovakav da bude RN5, onda ga definitivno vredi cekati :)

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Mislim na ove fotke:

tapatalk_1513746241244.jpegtapatalk_1513746246298.jpeg

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Cena ce tu odigrati presudnu ulogu, ja ocekujem 250+ za 4/64

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Mislim na ove fotke:


Sent from my Redmi Note 4x

Nema od toga ništa , to nije Redmi note 5 i morate se pomiriti sa time :)
Kapiram da svi hoće lg v30 za 180€ ali ne ide to tako..
https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_new_name_xiaomi_redmi_5_plus-news-28799.php


Apparently, the expected successor of the highly popular Redmi Note 4 was already here but under a different name and there won't be another device. According to a Super moderator on the MIUI forum the Xiaomi Redmi 5 Plus is going to remain the company's only large-screened affordable option.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vec sam mislio da ce se pojaviti kod nas iskreno bas mi je frka da cekam telefon.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
I ja ga cekam, mada kako neko rece, tesko da ce stici pre sredine januara. Jos ne vidim da se pojavila global verzija?
 
I ja ga cekam, mada kako neko rece, tesko da ce stici pre sredine januara. Jos ne vidim da se pojavila global verzija?
Ja sam kontaktirao prodavca iz Hong Konga, čovek mi rekao da mogu da naručim sa Global Romom.
3ee79e6a18c36adbeca9a12b470e7bb8.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema od toga ništa , to nije Redmi note 5 i morate se pomiriti sa time :)
Kapiram da svi hoće lg v30 za 180€ ali ne ide to tako..
https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_new_name_xiaomi_redmi_5_plus-news-28799.php


Apparently, the expected successor of the highly popular Redmi Note 4 was already here but under a different name and there won't be another device. According to a Super moderator on the MIUI forum the Xiaomi Redmi 5 Plus is going to remain the company's only large-screened affordable option.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Nisi loznica procitao tekst koji sam okacio u kineski telefoni temi, mislim da je dosta realan i da RN serija telefona mora da opstane. Preporucujem da procitas ceo tekst jer je veoma poucan i takodje objasnjava da ce SD636 SoC biti ugradjen u RN5. Evo samo deo teksta oko opstanka RN serije, a ostalo procitajte ima dole link:

The whole idea of Redmi Note 5 was to be a phablet sized and more powerful Redmi, but what the Note series means now that both Redmi 5 and Redmi 5 Plus are here with big 18:9 screens of 5.5-inch and 5.7-inch respectivelly? There is an excuse or reason for Redmi Note 5 existence? Or has the Redmi 5 Plus become the Note 5?

The answer is likely to be no, first because we are pretty sure that Xiaomi would announce a possible death for the successful Redmi Note series, second its a best-selling device that once revolutionized the segment with near flagship specs and a huge support community in the web. So why still there is no signal of Redmi Note 5? Well, the best answer may be found in one word: Timing.

Gizchina Asks: Where the hell is the Redmi Note 5? https://www.gizchina.com/2017/12/07/gizchina-asks-redmi-note-5/


Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Pretpostavio sam da nece izaci redmi note 5...redmi 5 plus ga je zamenio, samo mi je krivo sto nisu stavili bar sd630, a jos bolje sd636...ovako je vrlo slican rn4x, osim ekrana...a cak je i taj ekran gori od rn4x, bar sto se tice tinta koji ima kada se gleda sa strane... :)
 
Ma bice, sta se lozite.Pogledajte kada je izbacen RN3 i RN4...Xiaomi ga za sada ima u planu. Tako da ce opet otprlike u isto vreme i RN5. Samo mora malo da se pogura prodaja 5 i 5+ :D
 
Vreme će pokazati.. i dalje mislim da je jedina šansa da izađe Redmi 5x/5s , r5+ sa s630 u sebi.
Realno kineze niko ne može predvideti ali potez gde postoji samo obična i + verzija Redmi uređaja je sa strane marketinga odlična .

Kako god januar je blizu pa ćemo videti šta se dešava sa note verzijom :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda izadju neke prime verzije i slicno...videcemo... :)

Ne kontam koliki ce onda biti note, ako je plus verzija skoro 6 inca... :)

A bilo bi bezveze nazvati telefon redmi note 5 i staviti ga u redmi 4 plus telo sa jacim procesorom... :)
 
Nema od toga ništa , to nije Redmi note 5 i morate se pomiriti sa time :)
Kapiram da svi hoće lg v30 za 180€ ali ne ide to tako..
https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_new_name_xiaomi_redmi_5_plus-news-28799.php


Apparently, the expected successor of the highly popular Redmi Note 4 was already here but under a different name and there won't be another device. According to a Super moderator on the MIUI forum the Xiaomi Redmi 5 Plus is going to remain the company's only large-screened affordable option.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Kljucni deo u svemu. Realno ne moze se ocekivati novi Note telefon sa niskom cenom, u rangu Redmi 5 Plus 4/64, a da ima bolje specifikacije. Tako da, meni je verovatnije, a i logicnije, da ako bude Note 5, da ce svakako biti jaci od Redmi 5 Plus, sto je oduvek i bila situacija odnosa Redmi i Note, ali sa jacom cenom. Dakle, Note serija vise nece biti budzetska serija, odnosno serija sa niskom cenom, nego mora da se to povecava. Uostalom, zasto bi neko kupovao Redmi 5 Plus, ako za istu ili slicnu cenu moze da kupi jaci Note 5.
 
Bez veze je raspravljati o note seriji kada jos ni 5-ica nije izasla iz Kine. I ako se pojavi, to nece biti tako brzo, da ne bi ubili prodaju R5 serije. Logicnije mi je da ce spakovati novi proc i bolju kameru u neku novu seriju, a samim tim i visi cenovni razred.
 
6.44" :) , a max ce 7" :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam kontaktirao prodavca iz Hong Konga, čovek mi rekao da mogu da naručim sa Global Romom.
3ee79e6a18c36adbeca9a12b470e7bb8.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Mislio sam na Global verziju (za Evropu), a ne na global rom. Global verzija bi pored svega gore navedenog trebalo da podrzi i lte 800, ako se ne varam.
 
Poslednja izmena:
Stvarno smesno sto nisu stavili SD 630 u ovaj plus model, bezveze.... Kad vec menja Note model. Mozda vidimo naslednika A1 modela sa SD 630 to mi je logicno, dakle 5.5 inca. Samo ako ne podignu bateriju na 4000mah, dzabe im sve i bolja kamera i stock android.
 
Iduce godine mozemo ocekivati nove modele, Mi Max3, Mi A2... Svi ce oni imati jace procesore, ali nece to biti jos 3-4 meseca.
 
Poslednja izmena:
I mi 7 sa Qualcomm om 845 u sebi. To bi trebao da bude njihov flagship br.1

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno