Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Kako deru za memoriju, 60 dolara za +1/32GB.

Sent by homing pigeons
 
+ 25 $ za DHL, i nije nešto preterano povoljno. Oko 200€ ili malo ispod će verovatno biti i kod nas na KP kad se ustali.
Nisam to video,ja sam kupovao dosta telefona koji su bili u EU skladistu za Nemacku stizali i za vecinu je bila besplatna dostava.

Sent from my PRA-AL00 using Tapatalk
 
Да ли се неко сећа, колико се чекало на глобал ром код редми ноте 3 или рн4, рн4икс? Питам због 5 плус, колико, отприлике, ћемо још да чекамо?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Хвала,. То значи после НГ. Контактирао сам продавце са АлиЕ., кажу можемо да ти пошаљемо телефон, а ти га после флешуј кад се појави глобал ром. Кад бих знао како да га флешујем па би га и наручио. [emoji848]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Prosto ko pasulj, naruči slobodno...
Просто је кад неко зна. Прочитао сам летос у мобилномсвету да наводно још и компјутер треба да буде 64 битни за флешовање телефона. Не знам да ли је то тачно, јер мој није. Видећу још, морам да размислим[emoji848]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li moze savet ovde ili na pm gde uzeti telefone(vidim da je razlika u velicini ekrana,procesoru,da li su kamere iste?) i porucio bi da stigne u Nemacku?
Kolika je razlima izmedju redmi5 plusa i mi a1 ako moze neko u kratkim crtama da napise?
Hvala

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Po meni treba sacekati evropsku verziju (global) ili uzmes kineza pa ga posle flesujes. Sto se tice razlika izmedju 5+ i A1, veca dijagonala, odnos stranica i rezolucija u korist 5+, stock android i kvalitet zvuka (u odnosu na RN4) za A1. Kamere su im slicne, baterija jaca na 5+. Pa ko sta voli?
 
*Kamera je bolja na a1. Bar neki prvi testovi tako kazu

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
A kamere na 5 i 5plus su iste?
Ne znam koji od ta dva da porucim,nekako mi ne plus bas velik,kontam da ce im baterija isto drzati,samo me malo plasi taj sd450,da nije preslab?
Imao sam honor 8 lite i u njemu je kirin 655 i sve mi je letelo,ako bi tako radio slicno i redmi 5 bio bi prezadovoljan.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Ako je verovati sintetickim testovima, razlika izmedju 625 i 450 je mizerna

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
To sam video,ne igram igrice,koristim dosta za mail,socijalne mreze,tapatalk,yt,navigacija.
E sad ne znam kakva je kamera u odnosu na huawei,ako je priblizna onda bi uzeo redmi 5

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Verovatno je u rangu ili malo slabija u odnosu na p10 lite

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Kamera iz A1 je na R5, ako uzimas slabiji model, onda bi pre uzeo A1. Za jaci - R5 plus.
 
Odakle ti to da je kamera iz A1 u R5? A1 ima dual kameru...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Naginjem ka manjem jer mi je plus bas velik.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Pa pazi, zbog odnosa stranica i mali bezela, Plus model je samo 7 milimetara visi (ako ga drzis vertikalno) od npr. Redmi Note 4, slicno i od A1. Sirina je ista. Nije to sad ne znam kakva razlika.
 
Odakle ti to da je kamera iz A1 u R5? A1 ima dual kameru...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Primarna iz a1 je u r5 ali sa f2.2 umesto 2.0

Mislim da je redmi5 bolja kupovina od r5+ samo ako ne smeta 720p rezolucija

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa ta je isto i u redmi 5 plus... kako god, a1 pravi bolje slike, tu nema dileme

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Mislim da su bukvalno nijanse u pitanju, bar koliko sam video kod onog Rusa. Još kada se ubaci gcam to će biti skroz OK.

[youtube]69oGf1ElBy4[/youtube]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pogledaj na 07:20 kad zumira, velika razlika

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Prvi sw .. neće tu biti skoro nikakve razlike

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Daj Boze da bude tako... RN3 pa i RN4 od pocetka pa do danas miui kamera ostala ista, bez trunke poboljsanja, a ona prica da je na miui 9 bolja kamera nego na miui 8 je "nidje veze"... Sva sreca pa su portovali gcam, inace bi telefon, bar sto se tice kamere, ostao neupotrebljiv...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Pa dobro. Za nas ovde gcam je uvek rešenje :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Znači opet omnivision senzori? Ni gcam ne pomaže kod videa noću.
 
krastavac kome je bas bitna kamera, onda i treba malo vise para od 170-180e da izdvoji, malo mnogo vise u nekim slucajevima.
 
Primarna kamera iz A1 je u R5 seriji, razlike su minimalne. Sto se tice fotki, softver ce to da ispegla. E sad, kao sto rekoh za slabiju verziju, prednost bi dao A1, a za jacu R5 plus.
 
Poslednja izmena:
krastavac kome je bas bitna kamera, onda i treba malo vise para od 170-180e da izdvoji, malo mnogo vise u nekim slucajevima.

Ma za kvalitet fotki ok, ne može da se traži mnogo više ali za ubogih 15fpsa na videu noću nema izgovora, a garantovano to namerno rade da razdvoje redmi od mi serije.
Prosto me je bilo sramota da pokažem nekom nešto što sam snimao noću dok sam ima Note 3 pro
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno