Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Pozdrav!
Molio bih za pomoć. Kad dobijem poziv telefon mi pored melodije vibrira i pozadi lampa blinkuje. Kako mogu ostaviti samo melodiju a vibraciju i blinkanje da isključim?
Hvala unapred.
 
Pa kao zaštita od fizičkih oštećenja u vidu mikroogrebotina, posle očuvan telefon lakše prodam, i tako...

Mada više neću uzimati telefone koji kao ovaj na leđima imaju dno i vrh od plastike. 100% vremena je proveo u futroli, ali na toj plastici postoje flekice i tragovi.
 
Poslednja izmena:
Meni je tel. do sada pao na pod bar 5 puta, na tepih, na travu, na beton. Da nije te zaštite izgrebao bi se ekran 100%, ovako za male pare zamenim i teraj dalje.
 
Mali off ,planirao sam redmi 5 plus telefon ,ali mi ispade povoljno mi max 2,jel neko imao kontakta sa mi max om ,i sta bi vi preporucili,u odnosu ova 2 hvala.
 
Taj mi max 2 moj kolega ima, žali se da ne može da mu stane u džep.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mali mu dzep:)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Resmi 5 običan, po mom mišljenju baterija u rangu sa rn5. Može se videti koliko je wifi bio aktivan. Svi zderaci fb,insta,Viber, messenger aktivni.
0299c11f52c5f3d19a0e8b5b473f8e40.jpg
0da1fc8c350a2b209073d0cabe64443d.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Redmi 5 ima ozbiljnu bateriju, dok sam ga imao bio je bas super po tom pitanju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Potvrđujem i za 5+

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Razbija baterija, majka koristi dve kartice u Redmi 5, Google Fit prati aktivnost(nema narukvicu, samo preko telefona), podaci i wi-fi non stop ukljuceni, po 3-4 dana joj traje. Naravno, kao i vecina starijih ljudi, manje gleda u ekran od nas omladine :D

To je i ocekivano, ne znam da li postoji bolji chipset sto se odnosa baterija/performanse tice od SD 450(downklokovani SD 625 koji je sam po sebi sampion), 3300mAh baterija, 720p ekran, Xiaomi optimizacija :)
 
Poslednja izmena:
Da li ima i za r5+ gcam 6 verzija mozda?

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Potrebna pomoć.
Kako isključiti pin code request pri paljenju telefona?
Hoću to da uklonim, pokušao sam u podešavanjima lock screen and passwords/set screen lock/pin...ali mi i dalje traži pin. U podopciji "pin" imam samo od "medium to high security". Nemam opciju da to sve isključim.

Gde grešim?
 
Settings>Additional Settings>Privacy>Sim Lock.

To sto si podesavao jeste pin za otkljucavanje telefona.
 
@ivanbass1
Hvala mnogo! Funkcioniše bez problema.

Inače sjajan telefon, redmi 5 plus 4/64. Imam ga od aprila prošle godine.
 
Brat mi uzeo redmi 5 plus fon,sve radi odlično,medjutim zvuk u toku poziva je očajan bukvalno se jedva cuje na maks.Neka iskustva jel imao neko sličan problem,miui je 10 android oreo.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nemam tih problema...telefon kod mene od jula

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Cujnost je iznad proseka, definitivno je problem sa tim telefonom,verovatno je kvar u pitanju
 
Ljudi ima li ovaj telefon podršku za 5 GHz wifi? Ja nemam ovo u postavkama 115003e3emqg0kpa3z9p8k.jpeg
 
5 nema, 5 plus ima. Ako me sećanje dobro služi.
 
5 plus ima ali nemas tu opciju dok ne naletis na 5ghz ruter tek onda se dobije i ta opcija inace je nema

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Ako ćeš da se cimaš onda uzmi bez frejma, ako nećeš, dodaj koji dolar više i lepo samo zamenis ceo deo.

Inače nije to burn in, nego lepak.
 
Nazad
Vrh Dno