Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Tako kaze njihov roadmap... ;D Sledece godine izbacuju brdo telefona, vec spremaju Note 4. Za ostale sam pisao u adektvatnoj temi...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ako ti nije teško, napiši naziv teme, jer još se ne snalazim najbolje na forumu, i ne znam gde da tražim

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
E sad mi tek nista nije jasno?! Pa vi bi pre uzeli stariji model sa s625 (u RN4 i A1 bio dobar, u R5+ ne valja), nego 5 plus koji ima vecu dijagonalu, rezoluciju ekrana, odnos stranica 18:9 i jacu bateriju (u odnosu na A1). Sacekajte prvo telefon, pa onda procenite kvalitet, da li se greje, zaglupljuje, itd...


Razumem tvoju logiku ali ako proizvođač čipa stavi specifikaciju šta čip podržava a onda proizvođač telefona napravi nešto sasvim drugo gde je rezolucija ekrana daleko veća od predviđene onda će u 3d svakako biti problema tj radiće telefon sporije jer u animacijama i igrama treba više procesorskog vremena za isti zadatak u odnosu na manju rezulociju. I ja smatram da je veći ekran i odnos stranica odlučan potez ali 625 je slab čipset za taj ekran. A1 je mnogo bolje izbalansiran proizvod.
 
Razumem tvoju logiku ali ako proizvođač čipa stavi specifikaciju šta čip podržava a onda proizvođač telefona napravi nešto sasvim drugo gde je rezolucija ekrana daleko veća od predviđene onda će u 3d svakako biti problema tj radiće telefon sporije jer u animacijama i igrama treba više procesorskog vremena za isti zadatak u odnosu na manju rezulociju. I ja smatram da je veći ekran i odnos stranica odlučan potez ali 625 je slab čipset za taj ekran. A1 je mnogo bolje izbalansiran proizvod.

Sudis o telefonu koji jos niko nije detaljnije testirao. Ne kazem da to nije tacno, i verovatno su ga navrteli za vecu rezoluciju, vec da je taj proc bio odlican u prethodnim modelima, a sada ga svi pljuju. I ja sam ocekivao noviji soc i bio sam razocaran starim, ali hajde da vidimo kako ce se pokazati u praksi. Negde su morali da ustede.
 
Poslednja izmena:
Radiće to bez problema. Sd625 zvanično ne podržava tu rezoluciju zato što u vreme kada je predstavljen nije bilo telefona sa tom specifičnom rezolucijom i 18:9 odnosom. Suludo je očekivati da taj proc koji odlično radi sa 1080p baguje ili bilo šta slično sa blago povećanom rezolucijom. Za 1440p bi bio verovatno slab ali to je mnooogo više piksela od ove fullhd+ rezolucije.


Sad vidim da je i Qualcomm promenio na sajtu da podržava fullhd+ tako da bez brige što se performansi tiče. ;)

Čak i sd450 u običnom modelu podržava tu rezoluciju.

Ovaj Qualcomm je genijalan, razlika između 450 i 625 je samo u kloku i to što sd450 ne podržava 4k snimanje(zvanično).

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio na KP RN3, koristio tačno godinu dana, prodao i doplatio 50 evra za A1 jer sam bio u mogućnosti. Kakvo degradiranje baterije, drugar koji je uzeo trojku od mene je prešao s nekog smeća od Acera i progledao u svakom pogledu, a još je na stocku...

A to za 6h SOT na A1... Ja imam manje od 7 ipo jedino kad ga konstantno gazim, inače 8-9h najnormalnije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kada mozemo ocekivati global verziju i da li ce podrzavati lte 800? Da li je realno da se kod nas pojavi do Nove godine?
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije hoće. Nije realno

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nema sansi do nove godine, sredina januara mozda, takvu i formaciju dobih od jefnog od vecih prodavaca na kp. Sad to je on, mozda neko nabavi ranije, ali u globalu kaze vecina od istih izvora i na isti nacin dobija. Ovo se odnosi na vise komada, mada dosta njih kao ima a u stvari kad ih pozoves prakticno tek narucujes....

Sto se tice price oko SD 625 i plus modela, steta sto nisu otisli na 630 ali kad su vec note 3 spustili u midrange i stavili sd 660, jasno je da cemo sd 630 videti kod Redmi Note 5.
 
[youtube]MJoEz52x_t0[/youtube]

lepo izgleda ovaj manji :)
 
[youtube]MJoEz52x_t0[/youtube]

lepo izgleda ovaj manji :)
Хвала на видеу. Одгледао сам га до краја. Овај момак је споменуо пар, барем мени, занимљивих информација. Прво је да Кинези гасе нумерацију note, друго, да планирају да направе redmi 5x, који би требао да буде бољи. Његово мишљење је да у тој некој категорији до 10 000руб (око150€) телефон нема конкуренцију. Сморио се што нема брзо пуњење, и то су углавном те неке ствари што сам запамтио.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
ma da Note serija je gotova sa ovim r5+ modelom. nova cenim da ce se zvati r1 ili r10
 
Poslednja izmena:
ma da Note serija je gotova sa ovim r5+ modelom. nova cenim da ce se zvati r1 ili r10
Изгледа да јесте готова, јер овај дечко је у Кини, осим ако не планирају да последњи буде баш редми ноте 5 (томе се надам)[emoji41]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Veci model 5+ bi trebao da ima brzo punjenje.
Да,требало би, ипак је већа батерија. Сад сам одгледао још један његов видео о најновијем буџетном (200€) хуаевеи хонор 7 исто нема брзо пуњење, а фотке му нису баш добре као на овом редми 5, барем је то мој утисак или је можда он журио...у сваком случају редми 5 за ове паре је сасвим сасвим добар!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
5V 2A je brzo punjenje, naročito sa baterijom od 3300mah.
Telefoni sem ekrana ne nude ništa novo, ko ima redmi note 3 pro, redmi 4 pro i redmi note 4 nema razloga da ih menja. Sumnjam da im je kamera nešto bolja, verovatno će da guraju ubogih 15fps u LL videu kao svaki redmi.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto svi konstantno zaboravljaju na softver...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
5V 2A je brzo punjenje, naročito sa baterijom od 3300mah.
Telefoni sem ekrana ne nude ništa novo, ko ima redmi note 3 pro, redmi 4 pro i redmi note 4 nema razloga da ih menja. Sumnjam da im je kamera nešto bolja, verovatno će da guraju ubogih 15fps u LL videu kao svaki redmi.

Tacno, sem dijagonale, rezolucije i odnosa stranica, ne nudi nista novo?! Zaboravio sam i kameru sa Mi A1 i brzo punjenje. Malo li je? 5+
 
Poslednja izmena:
Kad ce taj Redmi 5 ovamo, vidim da je kod brace Kineza samo 10$ skuplji od 4X.
 
5+ je 200 dolara da li je neko nasao za manje?
I to je sve bez global roma koliko kapiram

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Tacno, sem dijagonale, rezolucije i odnosa stranica, ne nudi nista novo?! Zaboravio sam i kameru sa Mi A1 i brzo punjenje. Malo li je? 5+

Kamera na A1 je ista kao u note 4x ako se ne varam sa ubogih 15fps u noćnom videu, sve je isto sem malo izmenjene rezolucije iodnosa stranica ekrana. Ko ima te modele koje navedoh nema razloga da menja, ko nema a planira da kupi onda svakako...
 
Poslednja izmena:
Ja cekam da vidim hoce li izbaciti source za A1, ako ne @"#$%&...

Tada ce biti popularan bas i kod developera, a i fenova plexusa.:)

Bas gledam kod LOS-ove podrske (a i ostali vjrv), nisu im nesto popularni ti telefoni iz Android One serije (nemam pojma ni koliko ih ima, nikad to pratio nisam), da li bas zbog toga sto ne objavljuju source ili nisu interesantni. Kakva je politika ?!

I ko se ne lozi na SW isti mu qc i A1, i 4(x) i 5...
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da su na veći model za sada gurali samo tianmu što je odlično.. koliko vidim prve serije samo zlatni modeli , klasični Kinezi :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Očigledno još nije dostupna global verzija, videćemo da li će imati band 20? Inace, ono što me zanima je da li će kvalitet zvuka biti bolji u odnosu na RN4 (poput A1), ili ne?
 
Poslednja izmena:
Овде је 143 евра верзија 3-32 глобални ром, плеј стор ОТА апдејт шта ћеш више

https://www.giztop.com/phones/xiaomi/xiaomi-redmi-5-plus.html

All smartphones are unlocked, without contract.
All smartphones install global software, with Google Play service, and support OTA updating

јел неко куповао са овог сајта, да ли има неких искустава
 
Nazad
Vrh Dno