Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

jesu 199 ali 32gb model,pitam zbog toga da ljudi ne steknu utisak da sam ja taj...licno me ne zanima ko je to...ali da se zna da to nisam ja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mozda i jesi ako si sa Detelinare ali da ne duzimo pricu.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Ne nisam taj,da ne idemo u off


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Do 200e da bude plus model u startu i to je ok. Sa druge strane bas velika razlika iznedju 3gb/32gb i 4gb/64gb, 50$. To je bas puno, ja bih pucao na model od 4GB, 32gb rom mi je sasvim dovoljan, ali 50$/€ ekatra je malo previse.
Ako se uopste i pojavi taj model kod nas vec vidim 250e cenu na kp.
 
Super izgleda! Dopao mi se vrlo i jedva čekam da ga pazarim. Samo ova devojka, Julia, kaže da se ugrejao telefon od igrice kad je ovaj lik pitao za utiske.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ako cemo realno, ono sto je igrala je zahtevna igrica, tako da bi zaista bilo cudno da se ne zagreje, pa i bilo koji drugi telefon. Plus sto je ovo mid range snapdragon.
 
Ako cemo realno, ono sto je igrala je zahtevna igrica, tako da bi zaista bilo cudno da se ne zagreje, pa i bilo koji drugi telefon. Plus sto je ovo mid range snapdragon.
Redmi Note 4 je mid range pa se ne greje, meni baš minimalno,a ova devojka mi je zvučala kao da se zagrejao kao nekad redmi note 3. Čisto moj utisak onog što je rekla, vrlo moguće je da grešim.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Redmi 5 plus je Frankeštajn, čipset radi sa rezolucijom ekrana za koju nije predviđen i sa odnosom stranica za koji nema zvaničnu podršku. Ako postoji problem sa pregrejavanjem tu ga treba tražiti. Poređenje sa Note 4 modelom iako je čipset isti nije na mestu jer budževina koju su uradili sa ekranom odnosno uslovi u kojima radi čipset nisu isti.
 
Poslednja izmena:
Redmi 5 plus se pojavio na aliexpressu sa cenom od 150e za 3/32gb model. Ima sigurno i Redmi 5 samo nisam gledao.
Bio bi bezobrazlouk da kod nas, ovi sa KP, stave cenu od preko 200e. U tom slucaju bi se vise isplatilo da se tamo naruci.
 
Redmi 5 plus se pojavio na aliexpressu sa cenom od 150e za 3/32gb model. Ima sigurno i Redmi 5 samo nisam gledao.
Bio bi bezobrazlouk da kod nas, ovi sa KP, stave cenu od preko 200e. U tom slucaju bi se vise isplatilo da se tamo naruci.
Ево цена, надам се да ће остати исте или да их још малкице смање
9acccf689a5108bdd4dee050265861f9.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Cene pristupacne..Sad cemo da vidimo ove nase kako cerupaju na KP,fora nov telefon i drugaciji izgled odmah mora cena preko 220e-250e..
 
Pa dobro dobijes gotov proizvod to kosta ako neces na KP ti naruci iz kine cekaj cimaj se oko Global roma.
Ja posto sam laik ja volim da kupim gotov proizvod i sacekacu sigurno ovaj prvi talas pa cu ga uzeti.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
150+32% = 198

Znaci računajte cenu oko 220e
 
Pa dobro dobijes gotov proizvod to kosta ako neces na KP ti naruci iz kine cekaj cimaj se oko Global roma.
Ja posto sam laik ja volim da kupim gotov proizvod i sacekacu sigurno ovaj prvi talas pa cu ga uzeti.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
И ја сам лаик и волим готов производ, па зато гледам ко продаје телефон који ми треба, распитам се код продавца, прочитам у коментарима шта пишу људи, саберем све и одузмем, па купим где је најповољније. Него, на КП-у уме да буде скупље него у радњи, а гаранција краћа, па ми радња некако најзгоднија за пазарање. Надам се да неће бити преко 250 еврича Хоми (тако изговара Кинез у свом видеу)[emoji5] Редми 5 плус 4/64

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
И ја сам лаик и волим готов производ, па зато гледам ко продаје телефон који ми треба, распитам се код продавца, прочитам у коментарима шта пишу људи, саберем све и одузмем, па купим где је најповољније. Него, на КП-у уме да буде скупље него у радњи, а гаранција краћа, па ми радња некако најзгоднија за пазарање. Надам се да неће бити преко 250 еврича Хоми (тако изговара Кинез у свом видеу)[emoji5] Редми 5 плус 4/64

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Пазарење*, телефон се прави мало прави паметан[emoji52]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Redmi 5 plus je Frankeštajn, čipset radi sa rezolucijom ekrana za koju nije predviđen i sa odnosom stranica za koji nema zvaničnu podršku. Ako postoji problem sa pregrejavanjem tu ga treba tražiti. Poređenje sa Note 4 modelom iako je čipset isti nije na mestu jer budževina koju su uradili sa ekranom odnosno uslovi u kojima radi čipset nisu isti.


Šta mislite,može li fhd+ da napravi problem, tj performanse da pate.

Ja čekam toliko note 5, i nisam baš oduševljenjen ako je r5 plus zapravo taj.

U onom hands on videu napisao lik čiji je video da nisu ni brzo punjenje pominjali na predstavljanju.

Izgleda da je mia1 definitivno best buy, ovo miriše na promašaj.
 
Како стоје ствари на крају ће морати да направе Редни Ноте 5 [emoji5]. Још се не предајемо!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam prvi bio razocaran sa sd 625, ali kada su se utisci malo slegli, mozda ipak bude dobra kupovina. Za s625 svi kazu da se dobro pokazao i da je stedljiv proc, i u kombinaciji sa 4000 mAh baterijom garantuje odlicnu autonomiju. Zatim, ako su ga naterali u FHD+ rezoluciju sa odnosom stranica 18:9, ni tu ne vidim problem. I na kraju sa pocetnom cenom od 150€ za 3/32 verziju, sigurno ce biti best buy. Uzmite u obzir da jaci proc i verovatno tanja baterija u nekoj novoj seriji znaci slabiju autonomiju i sigurno vecu cenu.
 
Cekaj drugar ima LG Q6 on ima bateriju 3000 i cini mi se S 435 slican model kao obican. I sljaka sve bez problema.
Nerazumem sta to nece podrzati ovaj telefon?
Sta bi hteli za 160e da dobijete nerazumem.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Nije sve u autonomiji. Treba svako da za sebe proceni koliko je dovoljno u tom smislu, pa da se onda napravi izbor.
Zato se nadam da će Xiaomi izbaciti u prodaju i neki model (npr. RN5) na kojem neće biti naglasak samo na autonomiji, već i na performansama. Pa i neka bude malko jača cena. A onda kako se kome svidi.
 
Upravo sam to i rekao. Dobre performanse za malo para. Zbog toga je negde moralo da se ustedi, a da se ne narusi autonomija, ekran (cak i povecan) sa vecom rezolucijom i odnosom stranica. Za sve drugo sto bi mi zeleli, sigurno bi morali vise da odresimo kesu, sto i ocekujem u nasledniku note serije.
 
Poslednja izmena:
Pa onda redmi note 5 sa 6 inča I jačim procom za 250 jurki mora da naprave

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Cekaj ja moram da vam repliciram.
Redmi serija je jeftinija serija i tu se slazemo zar ne.
Ova vrsta ekrana je u ovom trenutku boom i to se ocekuje zar ne.
Iskreno po meni je ovo nadogradnja na cetvorku i ocekujem da ce biti pogodak, pogotovo sto su izabrali da ga izbace pre nove godine sto je izvaredan marketinski potez.
Definitivno Xiomi je brend koji iz godine u godinu raste i prati inovacije.
Slazem se sa vama moralo je negde da se ustedi pricamo ipak o telefonu do 200e, a oni koji hoce jacu masinu imaju Max i A1 za svakog po nesto.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Ja sam prvi bio razocaran sa sd 625, ali kada su se utisci malo slegli, mozda ipak bude dobra kupovina. Za s625 svi kazu da se dobro pokazao i da je stedljiv proc, i u kombinaciji sa 4000 mAh baterijom garantuje odlicnu autonomiju. Zatim, ako su ga naterali u FHD+ rezoluciju sa odnosom stranica 18:9, ni tu ne vidim problem. I na kraju sa pocetnom cenom od 150€ za 3/32 verziju, sigurno ce biti best buy. Uzmite u obzir da jaci proc i verovatno tanja baterija u nekoj novoj seriji znaci slabiju autonomiju i sigurno vecu cenu.
Pa to vec ima za 130€, zove se Redmi Note 4X.
Cekaj drugar ima LG Q6 on ima bateriju 3000 i cini mi se S 435 slican model kao obican. I sljaka sve bez problema.
Nerazumem sta to nece podrzati ovaj telefon?
Sta bi hteli za 160e da dobijete nerazumem.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
Kako radi Q6, vidim da su ga ispljuvali na GSMAreni?
 
Sve je ovo rekla kazala ali ako naprave telefon sa Snapdragonom 636 i ubace ga nešto poput A1 ili Redmi 5 plus to bi onda zaista mogao biti pun pogodak. Meni je i A1 ovakav kakav je idealan ali bi bio spreman da platim i malo više ako se Xiaomi potrudi oko RN5 modela za koji očekujem da će se pojaviti u februaru.
 
Ja posle nove uzimam A1 odmah, telefon mi je bombona. Mislio sam da sacekam RN5, ali izgleda mrka kapa.

Sent from my S6 Edge
 
Poslednja izmena:
Ovi Kinezi nisu ni malo naivni. Tacno su pogodili trziste i ponudili telefone u odredjenim cenovnim razredima sa odlicnim karakteristikama. Za one sa plicim dzepom tu je redmi 5 serija, za koju niko ne moze reci da je losa, za malo vise novca 5 plus (najbolji odnos cene i kvaliteta), a za one probirljivije, verovatno note 5, sa nesto jacom cenom, ali i boljim specifikacijama. Tu su jos i stock android A1 i Mi Max 2 koji zaokruzuju telefone do 250€. Daleko vise su ponudili u odnosu na konkurenciju i tek ce napraviti bum na trzistu.
 
Nazad
Vrh Dno