Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Gde se iskopira onaj za build...jel ima tacno gde ili moze na kraju. Na RN4x sam ga stavio na kraju i radi bez problema..ova danas od Kidenceta je opet pocela da kresuje.


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jel treba obe linije ili samo druga?

persist.camera.eis.enable=1
persist.camera.HAL3.enable=1
 
Samo linija HAL3 treba, ova prva je za elektronsku stabilizaciju.

Kada je dodas, moras save and reboot.
 
Uradio reboot i dodao sam je na kraju ...ali mi ne radi kako treba...svaki 5-6 puta kresuje :(
 
Probaj druga podesavanja... moras naci idealna za taj telefon. Ako pokrene kameru, onda si sve uradio kako treba sto se tice editovanja build.prop-a. Sada ti preostaje da se igras i nadjes idealna podesavanja, sa kojima ce raditi stabilno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo sad probao. Radi 2 -3 puta pa onda pukne. Nema do sada ni jedna da radi bez pucanja. Na RN4x imam neku skoro 6 meseci evo jos radi super.


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja ne znam sto nece da radi stabilno...ili nisam nesto uradio kako treba a nema sta osim build.prop ili nisam jos ubo dobru verziju da ne puca...

Sve u svemu prezadovoljan sam izgledom R5+ u ruci mi sad bolje lezi neko RN4x koji je kod supruge. Odlican aspect 18:9.


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Gps definitivno lose radi ja koristim navigaciju cesto. Danas sam koristio 2 sata na ruti koju sam prosao puno puta. Na proslim telefonima je sve radilo kako treba. Sygic je u pitanju.
Probao sam vise od 10 gcam i ni jedna ne radi a da ne kresuje.



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gps definitivno lose radi ja koristim navigaciju cesto. Danas sam koristio 2 sata na ruti koju sam prosao puno puta. Na proslim telefonima je sve radilo kako treba. Sygic je u pitanju.
Probao sam vise od 10 gcam i ni jedna ne radi a da ne kresuje.



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Meni IGO radi bez greske, GPS precizan i brzo hvata satelite.
 
Imamo prvi dobar custom rom (AOSPExtended). Za sada nisam nasao nikakve mane, I ovo ce mi biti daily driver narednih nedelju dana, a onda cu videti.
786ab438791283734c8a61c6e2fa02fc.jpg
5f1e5c3db2f9a0544d550dabbf5ae5d4.jpg
8db44312dc572077698e5a757571eaf2.jpg
6c6b59ed58d2f2781c9994458aa43059.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Super da su poceli ;)


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da li se meni čini ili ne mogu da nađem original Mail aplikaciju na 5+
 
Ne vidim kako može da bude official kad ga nema ni na aex sajtu. To je vrv rom od mido pošto je soc isti.
 
Ne vidim kako može da bude official kad ga nema ni na aex sajtu. To je vrv rom od mido pošto je soc isti.
Nije official, ali je prvi dobar port. AEX podrzava mali broj uredjaja, tako da verovatno nece ni biti official, ali ovo je sasvim zadoviljavajuce nekome ko ne zeli MIUI. RAM menadzment je ocekivano mnogo bolji nego na MIUI-ju, i sve za sada funkcionise kako treba. Do official custom romova ce proci jos vremena, jer ne verujem da ce ih biti pre nego Xiaomi izda kernel source.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da rezimiram još jednom, s obzirom da mi sutra ističe odbrojavanje za otključavanje bootloader-a.

1. Skinem global stable V9.2.6.0.NEGMIEK
2. Ubacim u downloaded rom
3. Pokrenem update

Ili sve isto samo uz mi flash?

Jel može ovaj isti rom da se ubaci uz mi flash ili mora da se skine fasboot rom?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako hoces preko MiFlashTool onda mora fastboot rom.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Sta dobijam fastboot romom a sto ne bih romom i klasičnim update-om?
Clean instalaciju, ovako ne bi bila?

Mada i China Stable radi perfektno, nego nad sam već aplicirao za otključavanje bootloader-a.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
molim da mi netko pomogne xiaomi redmi note 5a se ugasio zbog prazne baterije, sada napunjen i nemogu ga upaliti. što to može biti i kako ga upaliti. hvala
 
^ probaj da drzis power dugme 30-ak sekundi

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne znas sta je power dugme?! Dugme na koje ukljucujes i gasis telefon.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Drzis dugme za ukljucivanje i gasenje trideset sekundi i duze, dok se telefon ne ukljuci.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno