Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Misliš da je dugo? Ljudi čekaju po 15 dana, a meni stiglo za 36 h,+-2,3h

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
I dalje niste dobro proucili proceduru otkljucavanja.
Ljudi cekaju 15 dana od momenta prvog pokusaja otkljucavanja, i kada prodje taj period, i opet se pokusa otkljucavanje, tada bude i uspesno.
A sms o kom pricas je samo uslov da bi se izveo prvi pokusaj otkljucavanja.
Sms se najcesce dobije u roku od 30-60min

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Piše" you 've been granted the permission to unlock your device".... itd, itd.. Zar to ne znači da sam dobio dozvolu za otključavanje?
Prvi sms sam dobio nakon tog vremena što si napisao, ali tek pošto sam uninstall Viber, Telegram, WhatsApp i Facebook msg. Pre uninstalla tih messengera sam poslao dva puta i ništa se nije dešavalo. Onda sam još jednom pročitao šta je Kidence napisao, pa sam za svaki slučaj skinuo te messengere, i odmah sam dobio taj prvi sms.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znači, znači da moraš čekati dve nedelje kao i svi ostali

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Tako je, dobio si dozvolu, ali to ne znaci i otkljucan BL.
Nakon poruke koju si dobio, ostatak procedure tek sledi, pokusaj unlocka, pa onda tipa 15 dana cekanja nakon pokusaja, pa opet pokusaj i onda on bude uspesan i kraj.
Zaista ne znam koliko puta sve ove stvari treba ovde da se ponove.


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da,da, hvala na objašnjenju. Nemam iskustvo sa otključavanjem, ovo mi je sve novo, i nemojte da mi zamerate što pitam Ništa idem dalje

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jel neko ubacio gcam?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
^Meni svaka verzija koju sam probao (a probao sam 10) daje FC.
 
Isto i meni

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa mora da se edituje build.prop, da se doda HAL3 linija...ne moze samo instalacija Gcam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
može li neko od vlasnika redmi 5 da potvrdi ili demantuje - na gsmareni piše da redmi 5 ima brzo punjenje, jeli to tačno?
 
Svi sa SD625 imaju QuickCharge 2.0.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja ne primecujem da nesto brze puni...jel punjac QC ovaj njegov?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
A da, ti pitas sa obican 5... ja se vec prebacio na 5+ :)

Bice da je i on QC 2.0.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
;) Xiaomi’s Redmi Note 5 might have just appeared on 3C China https://www.gizchina.com/2018/01/24/xiaomis-redmi-note-5-might-just-appeared-3c-china/
Dakle Xiaomi radi na jos 2 skroz nova modela (MET7S and MEE7S), pretpostavka je da su registrovali upravo RN5. (Ako se secate, kacio sam u kineski mob. telefoni temi upravo za Redmi 5 i Redmi 5 Plus koji su se malo kasnije pojavili i imali su slicne kodne nazive).

Edit, nasao sam: Redmi 5 i Redmi 5 Plus kodna imena su bila MET7 i MEE7. Dakle dodato je to "S" na kraju ;) Smesi nam se RN5 za koji mesec :)

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=5276873

Sent from my Redmi Note 4x
fba5168f252944e3a3d72259725938e3.jpg
Dakle, izgleda je ovako MET7S je Redmi Note 5, a MEE7S je Redmi Note 5 Pro...
https://www.gizmochina.com/2018/02/...ch-redmi-note-5-pro-along-redmi-note-5-india/
Specifikacije im bas nesto i ne verujem. U svakom slucaju znacemo 14 februara tj. prekosutra sta je i kako je... a onda mozemo i da otvorimo novu temu za RN5, to cemo prepustiti @Kidence -tu ako se slazete ;)

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Ako bude na obicnom RN5 opet sd625...opasno ce ih ispljuvati...
Ajde ova "pro" verzija moze da prodje, ali sta ce im onda Redmi 5 plus.Ispada visak, a Redmi 5 onda nema svrhe ni da postoji.
Imace 4 nova modela skoro ista...
Takodje, izbacuju novi model za starim Android-om...totalno sve promaseno ako je ovo tacno...


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako bude na obicnom RN5 opet sd625...opasno ce ih ispljuvati...
Ajde ova "pro" verzija moze da prodje, ali sta ce im onda Redmi 5 plus.Ispada visak, a Redmi 5 onda nema svrhe ni da postoji.
Imace 4 nova modela skoro ista...
Takodje, izbacuju novi model za starim Android-om...totalno sve promaseno ako je ovo tacno...


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Zato kazem da u te napisane specifikacije bas nesto i ne verujem... Uostalom sacekacemo prekosutra (tj. vec sutra) taj dogadjaj u Indiji i predstavljanje navedenih Redmi (Note) modela... Ili ce biti zesce pljuvanje ili radovanje i ushicenje, trece nema jer svi sa nestrpljenjem cekamo doticni model i tesko je biti i ostati ravnodusan :)

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
skuvace zutaci opet nesto,bez zaprske ...osecam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da stave sd630 u rn5, a sd636 u rn5pro, mislim da bi to bilo super...Ali zeza ih velicina...r5 je trebalo da bude maksimalno 5.5 inca, a r5plus tipa 5.7 inca, a rn5 da bude 5.7 inca i rn5pro 5.9 inca... :D
 
Pa to...velicina jeste malo konfuzna...ispada da note ima manji displej od 5+. A spec i meni malo smrde. Obican rn5 mi deluje podcenjen, a pro precenjen. Ipak mislim da nece biti tolika razlika. I sto kaze kid bice teska pljuvacina ako opet budu stavili 625 (dooookle vise, koliko ih to imaju), a i onda bi nastala totalna nebuloza, koja razlika rn5 i r5+? Bice nesto slicno, to sigurno. Iskreno se nadam sd630 i sd636 i bar 6" ekran. Ostale pretpostavke su korektne. A za kamere kako oce, manje-vise su mi nebitne.
P.S. Mislim da bi ipak spaxon trebao da otvori temu za rn5/pro...bas se iscimao oko njega. [emoji16]
 
Pa to...velicina jeste malo konfuzna...ispada da note ima manji displej od 5+. A spec i meni malo smrde. Obican rn5 mi deluje podcenjen, a pro precenjen. Ipak mislim da nece biti tolika razlika. I sto kaze kid bice teska pljuvacina ako opet budu stavili 625 (dooookle vise, koliko ih to imaju), a i onda bi nastala totalna nebuloza, koja razlika rn5 i r5+? Bice nesto slicno, to sigurno. Iskreno se nadam sd630 i sd636 i bar 6" ekran. Ostale pretpostavke su korektne. A za kamere kako oce, manje-vise su mi nebitne.
P.S. Mislim da bi ipak spaxon trebao da otvori temu za rn5/pro...bas se iscimao oko njega. [emoji16]
Videcemo jos dal' je cast il' nije. Ok sto se mene tice, samo da se zvanicno pojavi i da ga predstave...
Edit: hmmm nije dobro sudeci po ovoj slici, cini mi se kao da je oficijalna fotka (daj Boze da se neko igrao i stelovao ovo) i koliko mi se cini kao da je u pitanju Redmi 5 Plus :( za Pro verziju RN5 nema jos uvek slike...



Sent from my Redmi Note 4x
e2a46360e18c2f935fba9bb881ee32c9.jpg
 
Poslednja izmena:
pa dobro jel ima neko obični redmi 5 da proveri jeli ima brzo punjenje ili ne?
 
Oni su izgleda pokupovali SD 625 copova za sledecih deset godina:d
 
Pa kad rade posao

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Koliko sam ja skontao...sd450 je u stvari sd625 ali sa manjim klokom, tako da bi trebalo da podrzava brzo punjenje...ali s obzirom da se redmi 5 plus sa brzim punjacem puni 1 sat i 54 minuta, a sa xiaomi punjacem 2 sata i 2 minuta, mislim da nema potrebe da se koristi brzi punjac... :D
 
Drugar planira da uzme ovaj telefon, interesuje me jedna stvar samo, da li su sredili low light snimak, da li ima 30fps? Ne bi da mu se ponovi ista stvar sa RN4...
 
http://www.smartphonehrvatska.com/2...-i-note-5-stizu-sutra-procurjeli-svi-detalji/

-Kad kažem da je Pro model zanimljiviji od standardnog Note 5 dečka, mislim ponajprije na činjenicu da je Redmi Note 5 u Indiji, ništa drugo do rebrandirani Redmi 5 Plus, koji je već prošao kroz moje ruke i pokazao se odličnim s obzirom na to što nudi za tu lovu.-

Ako bude kako ovaj kaže,biće to veliko razočarenje za one koji su čekali RN5.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni sutra uvece bi trebalo da je proslo 15 dana cekanja za otkljucavanje BL. Jel neko vec otkljucao?

Ima li priblema sa VPN?


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
http://www.smartphonehrvatska.com/2...-i-note-5-stizu-sutra-procurjeli-svi-detalji/

-Kad kažem da je Pro model zanimljiviji od standardnog Note 5 dečka, mislim ponajprije na činjenicu da je Redmi Note 5 u Indiji, ništa drugo do rebrandirani Redmi 5 Plus, koji je već prošao kroz moje ruke i pokazao se odličnim s obzirom na to što nudi za tu lovu.-

Ako bude kako ovaj kaže,biće to veliko razočarenje za one koji su čekali RN5.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

Jeste smor ako bude tako, ali kao sto Toni kaze, Redmi 5 Plus je super telefon, jesu se zeznuli sa nazivima, ali svakako ce ljudi kupovati i r5 i r5+ i rn5pro.
rn5 pro je svakako poboljsanje u odnosu na rn4...dve kamere iza(ako je kamera iz r5+ bice super, posto vidim da je bolja od rn4), jaci procesor, vise rama, bolja prednja kamera, 18:9 ekran.
Tako da je rn5pro pravi naslednik rn4...e sad, cena ce biti verovatno izmedju r5+ i mi note 3...tipa oko 250e u pocetku. :)
 
Nazad
Vrh Dno