Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Čim kaže navalite znači njega će da proda [emoji3]
 
Nesebičnom zalaganju Kidenceta, nervoznom poštaru (tj. meni) juče je, expresno, stigao fon!
U pitanju je Redmi 5 Plus Global Black 3/32. U samoj kutiji se nalazi EU punjač 2A, iglica, knjižica i sivi silikonski bamper a na kutiji napis/nalepnica GLOBAL.
Prvi susret sa telefonom je OK. Lep i na oko dopadljiv uređaj. Mislim da su mogli bolji prelaz Al i plastike da naprave sa zadnje strane (a možda i nisu)...
Nakon uključenja momentalno me je sačekao apdejt telefona pa podešavanja i ostale drangulije...
Hmmm, fon je solidno brz i bez lagova obzirom na čipset/veličinu ekrana, meni je standardan MIUI kao i ostale funkcije vezane za MIUI9. Treba malo vremena da se priviknete na 2;1 ekran (barem meni, obzirom da sam do sada koristio isključivo 16:9). Imam utisak da ekranu, po visini/dužini, nikada kraja i da ne mogu da ga sagledam realno i detaljno. Nisam baš siguran, ali mislim da pozadinsko osvetljenje nije dobro rešeno spram veličine ekrana (verovatno grešim). Ergonomski je fon sasvim OK i spram veličine odlično leži u ruci. Softverski mogu da ga poredim sa Mi A1 (kog imam još uvek) i mislim da A1 ima brži odziv i da se sa svim njegovim vrlinama i manama jako brzo uvlači pod kožu. Glavna mana 5 Plus u odnosu na A1 je ZVUUUK i ništa više. Zvuk je nekako prazan na 5+. Jak dovoljno ali nema punoću ni u slušalici ni na zvučniku zvona. Generalno zvuči kao tranzistor ako se poredi sa A1. Sve ostalo je manje/više slično (što se funkcionalnosti tiče). Fotografije sa osnovnom kamerom i kod A1 i kod 5+ su, meni, slične obzirom da im ne pridajem baš neku pažnju, no mislim da su na A1 (sa osnovnom kamerom) za nijansu bolje/lepše (u svakom pogledu).
Značiii, glavna razlika/mana/prednost... između A1 i 5+ je 2:1 ekran, na koji se na prvu loptu nisam navikao/oduševio i siromašan zvuk na 5+.
5+ koji mi je stigao ima Hynix memoriju i Tianma displej.

Generalno bih preporučio kupovinu telefona svakome ko želi da isproba nešto novo od Xiaomi proizvođača a po odličnom kvalitetu i funkcionalnosti. Ekran 2:1 je stvar navike a dobar zvuk je već nešto drugo ;)
Zato, navalite na 5+!

Sto se zvuka tice, nije toliko lose, bar sa slusalicama. Mi A1 ima DAC, tako da ne moze biti bilji od njega, ali ispipaj u podesavanjima 'qualcomm audio+' ekvilajzer (ja sam ga nasao u opcijama Spotify-a). Sa njim mozes dosta da poboljsas ugodjaj. Fazon je da i SD625 ima nekakvu vrstu pojacala (qualcomm aqstic sistem koji je po defaultu ovde izgleda iskljucen.
166f1f5896404b0881d2ab6345612ab9.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Čim kaže navalite znači njega će da proda [emoji3]
:smackbum:
"Ko vidi nindžino lice i priča o tome, umreće u najstrašnijim mukama!" :d

Šala na stranu. Premišljaću do ponedeljka a posle toga jedan fon mora da odleprša... A1 ili 5+. Videćemo... Na teškoj sam odluci :(

A1 sam skockao samo tako, lagan, meni baterija izgura ladno 2 dana jer ne koristim puno fon (sem za razgovore kada nisam na poslu), namestio sam mu LockScreen widgetić preko Magisk modula, radi OTA sa sve Magiskom... Šta više poželeti... A 5+ sam tek sinoć uključio i malo se poigrao njjime.
 
Poslednja izmena:
Sto se zvuka tice, nije toliko lose, bar sa slusalicama. Mi A1 ima DAC, tako da ne moze biti bilji od njega, ali ispipaj u podesavanjima 'qualcomm audio+' ekvilajzer (ja sam ga nasao u opcijama Spotify-a). Sa njim mozes dosta da poboljsas ugodjaj. Fazon je da i SD625 ima nekakvu vrstu pojacala (qualcomm aqstic sistem koji je po defaultu ovde izgleda iskljucen.
166f1f5896404b0881d2ab6345612ab9.jpg

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ako sam te dobro razumeo, treba da skinem Spotify, otvorim nalog i u podešavanjima aplikacije nađem oidešavanja za SD625 zvuk... Meni slušanje muzike na fonu nije potrebno, odnosno, da li aplikacija odradi podešavanja zvuka samo za slušanje muzike ili za ceo sistem ?!
 
Ako sam te dobro razumeo, treba da skinem Spotify, otvorim nalog i u podešavanjima aplikacije nađem oidešavanja za SD625 zvuk... Meni slušanje muzike na fonu nije potrebno, odnosno, da li aplikacija odradi podešavanja zvuka samo za slušanje muzike ili za ceo sistem ?!
Izgleda da nije sistemski, vec samo za aplikaciju za koju ga podesis. Ali mozes izgleda da ga ukljucis preko Magisk-a, pogledaj ovde:

https://android.gadgethacks.com/how...gon-powered-phone-for-superior-audio-0177069/

Dokaz da je Xiaomi ovo sakrio je i to da aplikacija ekvilajzera nije optimizovana za 18/9. Ja sam u pocetku bio bas razocaran zvukom (volim 'topao', pun zvuk sa dobrim niskim tonovima i basom), ali ovo je povadilo situaciju. Xiaomi ekvilajzer inace ne valja nista.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kako da otključam b/l kada mi prijavljuje grešku 86006:ˇ^ˇ^˘~˛˛ :d breeee :(

Da nije iz FastBoot moda sa "fastboot oem unlock" ili sa "fastboot flashing unlock"? (kao na A1)
 
Poslednja izmena:
Pa odatle i dobijam grfešku. Neće da se poveže :(
 
@neogeo

Nema R5+ los zvuk, nego nas A1 mnogo razmazio :)

Da nisi koristio A1, ne bi ni znao kakav zvuk moze da ima Xiaomi, a onda bi ti i na R5+ bio odlican :D
 
Direktore, kako da otključam b/l? Čak i sa VPN China prijqavljuje onu grešku 'ozgo :( (86006:...)
 
Znam, nesto su blokirali :(... sada cu ti poslati nesto na pm, pa probaj...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sto se zvucnika tice ne mogu reci da je tranzistor, kao sto kaze drugar neogeo! Sigurno da je iznad proseka na A1, i da se ne mogu porediti, ali sam ja prijatno iznenadjen jacinom i dubinom. Treba da cujete alcatel pop 3, pa da vidite sta je trandza. Sto se ticepozadinskog svetla i samog ekrana - odlican 5+. Takodje, proximity senzor i fp bez greske. Sve u svemu, bez zamerki osim privikavanja na MIUI.
 
Koja gcam provereno radi na ovom modelu? (Bilo bi super da radi i portrait mode)
Od kako sam probao prvu (ne znam ni sam koju) svaka sledeca mi daje FC
 
Aplicirao sam za otključavanje boorloadera. Naravno, prvo sam pažljivo pročitao post Kidence-a u sekciji bootloader unlock. Sve je bilo kako je Kidence-a opisao. Prva dva puta nije hteo da mi pošalje verifikacioni sms, a imam VIP karticu, pa sam probao uninstall Viber, telegram,whatsapp, i nakon toga sam dobio. Ništa, sad čekam 10 dana, pa dalje[emoji5]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kupljen crni Redmi 5+ od @Kidence -ta.
Sve pohvale za Kideta. [emoji4] Da zivis jos 100 godina. [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Koje su koje? Primećujem samo da je jedna serija malo tamnija, a drugo nešto specijalno ne, doduše nosim naočare pa možda ne vidim dobro. Sasvim su odlične fotografije

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Prvo ide miui fotka, pa gcam fotka(pise u opisu svake fotke sa kojim app-om je radjena)...gcam fotke su mozda nekad tamnije, ali je dinamicki opseg veci, fotke imaju bolji balans bele, manje suma, i ostrije su... :)
 
Odlicno radi gcam.. koju verziju i koja podesavanja si koristio?
 
Znam, nesto su blokirali :(... sada cu ti poslati nesto na pm, pa probaj...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Neće sa Flit-om. Izbacuje istu grešku :(

Aplicirao sam za otključavanje boorloadera. Naravno, prvo sam pažljivo pročitao post Kidence-a u sekciji bootloader unlock. Sve je bilo kako je Kidence-a opisao. Prva dva puta nije hteo da mi pošalje verifikacioni sms, a imam VIP karticu, pa sam probao uninstall Viber, telegram,whatsapp, i nakon toga sam dobio. Ništa, sad čekam 10 dana, pa dalje[emoji5]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Probaću i ovo drugo što je Kidence napisao pa da vidimo...
 
Poslednja izmena:
I posle ja kukam za tel..iskomplikovali su ga ovaj put. Izgubis volju sto si kupio tel kad moraš da se bakces sa otkljucavanjem...i prodavci ubacili svoj rom...xiaomi nije kriv...a kupci nastradali na kraju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
I posle ja kukam za tel..iskomplikovali su ga ovaj put. Izgubis volju sto si kupio tel kad moraš da se bakces sa otkljucavanjem...i prodavci ubacili svoj rom...xiaomi nije kriv...a kupci nastradali na kraju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Pa tako nekako. :)

Informisanje pre kupovine je majka. I da, Xiaomi nije kriv, jer Xiaomi ni ne zeli da ti proda kinesku verziju, vec global. To sto smo mi nestrpljivi pa kupili kinesku nije njihov problem, tako da nisu kupci 'nastradali'.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
jel realno da se sad ceka na UBL 360 sati? :) Bindovao sam sve, unlock oem omogucio u telefonu, a mi unlock kaze cek cek 360 sati :)
Postoji li mogucnost da se to zaobidje?
 
^e jesu nenormalni. S' jedne strane kapiram sto to rade, ali opet ... 15 dana je previse.
Btw pojavio se neki viper os, kazu bug free. Bazran na LOS 14 ako sam dobro skapirao.

photo_2018-02-11_01-28-47.jpgphoto_2018-02-11_01-29-08.jpgphoto_2018-02-11_01-29-44.jpg

Link

Naravno potreban je UBL, TWRP, Magisk...
 
Meni je stigao kod za otključavanje u roku od DVA dana. Prosto neverovatno!Kako i zašto sam ja dobio u roku od 48 h?[emoji6]
Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stevan, a zasto toliko dugo?! :(

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno