Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Ne flesuje AliExpress, nego prodavci koji prodaju tamo.
 
Znam da su prodavci koji prodaju preko njih. Kazem samo za to otključavanje sto cekamo 15 dana a npr. RN4x je dosao otkljucan.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Sta je to 15 dana kad se uporedi sa periodom tokom kog ces nositi telefon. A i ovaj kineski rom je apsolutno okej, nikakvih vecih mana nema, 99% na engleskom.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja se razmišljam da li da uopšte prelazim na global, mislim podneo sam zahtev za otključavanje bootloader-a ali nikakav problem nemam a na CN stable baterija razbija. Mislim par znakova na kineskom mi nisu neki razlog..

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Sta je to 15 dana kad se uporedi sa periodom tokom kog ces nositi telefon. A i ovaj kineski rom je apsolutno okej, nikakvih vecih mana nema, 99% na engleskom.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Nije fora koliko cu da ga nosim. Kupio sam nov telefon...koliko god da kosta treba da je nov i da radi. Pisalo je da je Global rom a nije. Ne radi mi bluetooth u kolima dobro prekida i gps ne radi kako treba. Sada moram da cekam 15 dana da bi mi proradilo nesto sto bi trebalo da radi.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
A gde si kupio telefon ? U MI store(zvanicnoj radnji) ili......????
 
Pa kako onda pljujes Xiaomi kada on nema veze sa tvojim problemom. Posto ne slusas sta ti ljudi ovde pisu, onda problem resavas sa AE prodavcem.
Zadnjih 20 postova je tvoje kukanje i tema iaoko je sveza, zrela je za jedno lepo ciscenje od strane admina.
 
Aliexpres nije ukrao od Xiaomija tel pa prodao nego ga prodavao kao stable rom. Ne kukam nego kazem da je puno 15 dana i da je logicno da nesto radi kako pise kada se kupi.

Izvinjavam se ako sam udavio i sazem se neka ADMINI OBRISU SVE MOJE POSTOVE.

Jos jednom hvala na odgovorima.
 
Ti imas problem jer nisi proverio da li global zaista postoji. To je 2 minuta posla, posebno nekom kome ovo nije prvi xiaomi telefon. Zna se da svaki njihov nov telefon postane dostupan prvo u kini, i da global rom izlazi kasnije.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Aliexpres nije ukrao od Xiaomija tel pa prodao nego ga prodavao kao stable rom. Ne kukam nego kazem da je puno 15 dana i da je logicno da nesto radi kako pise kada se kupi.

Izvinjavam se ako sam udavio i sazem se neka ADMINI OBRISU SVE MOJE POSTOVE.

Jos jednom hvala na odgovorima.
Aliexpress prodavac je od Xiaomija kupio taj telefon u izvornom stanju, u vakuum pakovanju, sa China Stable romom.

Onda ga je Aliexpress prodavac otpakovao, flesovao neki rom u beta fazi i tebi prodao.

Svaki tvoj problem resavas sa onim od koga si kupio. On je odgovoran za tvoj problem. Ne Xiaomi!

Ili slusaj nas ovde koji ti mozemo pomoci.

Bez panike i kuknjave, nisi ovde jedini.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Do mene je problem nisam proveravao...imao sam srece sa prethodna 2 telefona sve je radilo kako treba. Verujem i da ce i na ovom bit sve ok nego sam nestrpljiv da ga otkljucam i da mi sve proradi i bude ok...jer kod mene osim problema koje sam naveo i baterija nije najsjanija.

@drom slusam i pazljivo citam....mozda sam malo preterao sa kuknjavom ...necu vise
 
Poslednja izmena:
Aliexpres nije ukrao od Xiaomija tel pa prodao nego ga prodavao kao stable rom. Ne kukam nego kazem da je puno 15 dana i da je logicno da nesto radi kako pise kada se kupi.

Izvinjavam se ako sam udavio i sazem se neka ADMINI OBRISU SVE MOJE POSTOVE.

Jos jednom hvala na odgovorima.
Opet ti AliExpress... Nisu oni nego Liu Chi Min ti je prodao, koji ima svoju prodavnicu na AliExpress-u. On je flesovao. Xiaomi je izbacio telefon sa CN ROM-om, Liu je budzio.
 
Vidim ja da vam je ipak zanimljivo :) tema je mrtva bila par dana sad je zivnula :)
 
Vidim ja da vam je ipak zanimljivo :) tema je mrtva bila par dana sad je zivnula :)
Aj malko nesto zanimljivije. Jel nasao neko finu 18:9 temu? Ja sam drzim ovu, ali nikako da nadjem neku crnu ubavu.

Ova ima par lepih animacija, pa ako se nekom svidi, evo link

http://zhuti.xiaomi.com/detail/993552ef-e1cf-48af-b15f-d5c4a57d303a
ed222553e6e1b80860763c06c14d4534.jpg
1a260567bd579da53d1df50517ba5a67.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

53aa3d1f1b4fbfcc97736a2046e0dae1.jpg
da2edfcbcbacdcfd68fc16f4d156818f.jpg
 
Poslednja izmena:
Tema zivnula, korisnih postova 0 .
Umesto da se pise o konstruktivnim stvarima, ipak je ovo tehnicki forum, a ne MS forum.
Ja da ne znam nista o R5+ i da dodjem kao da citam temu, da se upoznam sa telefonom i iskustvima korisnika , posle par postova bi se zapitao koja se ovo deca sprdaju ovde...
Umesto da lepo izneses utiske kao dugogodisnji korisnik Xiaomi telefona, sta ti se svidja, a sta ne...kakav je ekran, izrada...baterija , mane, vrline tog telefona..., uporedis sa prethodnim Xiaomi modelima koje si koristio...To ljudima znaci iz prve ruke, a ne to sto se tebi ne svijda da cekas 15 dana i pises o nekom fake rom-u , za koji ja i dan danas ne znam znacenje... Sta je tu fake?!


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hocete li da ja pisem o Redmi Note 5 novim renderima da vam bude malo zanimljivije? [emoji23][emoji3][emoji16][emoji39]
 
Poslednja izmena:
Pre Xiaomi telefona sam imao Iphone do modela 5 i Samsung do modela Note4. Presao sam na jeftiniji telefon Redmi Note 3 i nisam zazalio. Jeste losiji displej i kamera ali sa gcam je mnogo bolji rezultat i sa dobrim svetlom su odlicne slike za telefon. Xiaomi firma je kvalitetna firma...preporucivao sam svima i minimum jedno 10 ljudi je kupilo telefon na moju preporuku. Imam i Mi Band 2. RN4x sam ostavio supruzi. Planiram od Xiaomi-ja da narucim i Xiaomi amazfit 2. Svidja mi se i njihova ideja za Xiaomi Mi MIJIA Laser Projector 5000 samo da padne malo cena a i njihova kamera Xiaomi Mijia Mini 4K 30fps Action Camera.

Sto se tice R5+ ok je izrada cini mi se da je bolji displej nego na RN4X. 18:9 je fenomenalan aspect ratio, vise mi se svidja kako lezi u ruci (sa ovim silikonom sto je dosao) nego Samsung Note 8.

Jedva cekam da ga otkljucam stavim Global rom na kome ce sve raditi kako treba i da ubacim Gcam.
 
Pre Xiaomi telefona sam imao Iphone do modela 5 i Samsung do modela Note4. Presao sam na jeftiniji telefon Redmi Note 3 i nisam zazalio. Jeste losiji displej i kamera ali sa gcam je mnogo bolji rezultat i sa dobrim svetlom su odlicne slike za telefon. Xiaomi firma je kvalitetna firma...preporucivao sam svima i minimum jedno 10 ljudi je kupilo telefon na moju preporuku. Imam i Mi Band 2. RN4x sam ostavio supruzi. Planiram od Xiaomi-ja da narucim i Xiaomi amazfit 2. Svidja mi se i njihova ideja za Xiaomi Mi MIJIA Laser Projector 5000 samo da padne malo cena a i njihova kamera Xiaomi Mijia Mini 4K 30fps Action Camera.

Sto se tice R5+ ok je izrada cini mi se da je bolji displej nego na RN4X. 18:9 je fenomenalan aspect ratio, vise mi se svidja kako lezi u ruci (sa ovim silikonom sto je dosao) nego Samsung Note 8.

Jedva cekam da ga otkljucam stavim Global rom na kome ce sve raditi kako treba i da ubacim Gcam.
To, bajo. Reci mi, koliko ti baterija traje na Mi band 2 i jel jako vibrira? (racunam da bi mogao da mi bude dobar budilnik, jer se tesko budim). Jel si instalirao neku nezvanicnu aplikaciju za prosirivanje mogucnosti?

Evo ti kanal na youtube-u sa recenzijama xiaomi uredjaja: xiaomify.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mi Band 2 imam skoro 9 meseci...radi extra.. Baterija traje 20+ dana...Rade mi sve notifikacije. Koristim Mi Fit aplikaciju i nista vise..Za budjenje je super ne budis nikoga. ima snooze ako ne ustanes trese se na 10min. Ako bas cvrsto spavas namestis par alarma na 2-3 minuta probudice te sigurno.

Hvala za kanal ...pratim redovno.
 
Evo da se upisem i ja! Stigao danas 5+ plavi 3/32, global verzija, odmah ponudio azuriranje. Utisci za sada odlicni, telefon stvarno lepo lezi u ruci, izrada i ekran odlicni. Nisam imao somija do sada pa ne mogu da ga uporedim, jedino ima gomilu podesavanja, pa ce potrajati dok ga ispodesavam...
 
Poslednja izmena:
Evo da se upisem i ja! Stigao danas 5+ plavi 3/32, global verzija, odmah ponudio azuriranje. Utisci za sada odlicni, telefon stvarno lepo lezi u ruci, izrada i ekran odlicni. Nisam imao somija do sada pa ne mogu da ga uporedim, jedino ima gomilu podesavanja, pa ce potrajati dok ga ispodesavam...
Bravo! Super! Nek te lepo služi!

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Meni stize sutra. Bice poredjenja sa Mi A1 kog sada koristim. Svakako javljam utiske. Jedan od ova 2 ce ici na prodaju...

Послато са Mi A1 користећи Tapatalk
 
Jel neko ubacio gcam?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Мало пре сам пронашао згодну функцију, Voice assist, која чита поруке. Одлична ствар, поготово ако радиш нешто и руке су прљаве, или ако носиш слушалице. Пошто је мој фон чајна ром, па се ништа не разуме. Али, са интернационалним Ромом би требало све да буде ок.
Или је та функција само на кинеском рому?!
eb03a327d7dd0e8832b5e0dc2c12a3f0.jpg
70e1394b35b9c593f2267949c5ec6250.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kada se ocekuje Redmi 5 global verzija kod nas?
 
čisto da rasčistim sam sa sobom :) - jeli izašla globalna verzija redmi 5 (sa b20) ili još uvek samo ima kineska/indijska verzija sa global romom?
 
Nesebičnom zalaganju Kidenceta, nervoznom poštaru (tj. meni) juče je, expresno, stigao fon!
U pitanju je Redmi 5 Plus Global Black 3/32. U samoj kutiji se nalazi EU punjač 2A, iglica, knjižica i sivi silikonski bamper a na kutiji napis/nalepnica GLOBAL.
Prvi susret sa telefonom je OK. Lep i na oko dopadljiv uređaj. Mislim da su mogli bolji prelaz Al i plastike da naprave sa zadnje strane (a možda i nisu)...
Nakon uključenja momentalno me je sačekao apdejt telefona pa podešavanja i ostale drangulije...
Hmmm, fon je solidno brz i bez lagova obzirom na čipset/veličinu ekrana, meni je standardan MIUI kao i ostale funkcije vezane za MIUI9. Treba malo vremena da se priviknete na 2;1 ekran (barem meni, obzirom da sam do sada koristio isključivo 16:9). Imam utisak da ekranu, po visini/dužini, nikada kraja i da ne mogu da ga sagledam realno i detaljno. Nisam baš siguran, ali mislim da pozadinsko osvetljenje nije dobro rešeno spram veličine ekrana (verovatno grešim). Ergonomski je fon sasvim OK i spram veličine odlično leži u ruci. Softverski mogu da ga poredim sa Mi A1 (kog imam još uvek) i mislim da A1 ima brži odziv i da se sa svim njegovim vrlinama i manama jako brzo uvlači pod kožu. Glavna mana 5 Plus u odnosu na A1 je ZVUUUK i ništa više. Zvuk je nekako prazan na 5+. Jak dovoljno ali nema punoću ni u slušalici ni na zvučniku zvona. Generalno zvuči kao tranzistor ako se poredi sa A1. Sve ostalo je manje/više slično (što se funkcionalnosti tiče). Fotografije sa osnovnom kamerom i kod A1 i kod 5+ su, meni, slične obzirom da im ne pridajem baš neku pažnju, no mislim da su na A1 (sa osnovnom kamerom) za nijansu bolje/lepše (u svakom pogledu).
Značiii, glavna razlika/mana/prednost... između A1 i 5+ je 2:1 ekran, na koji se na prvu loptu nisam navikao/oduševio i siromašan zvuk na 5+.
5+ koji mi je stigao ima Hynix memoriju i Tianma displej.

Generalno bih preporučio kupovinu telefona svakome ko želi da isproba nešto novo od Xiaomi proizvođača a po odličnom kvalitetu i funkcionalnosti. Ekran 2:1 je stvar navike a dobar zvuk je već nešto drugo ;)
Zato, navalite na 5+!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno