Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Dok ga prebaci sa kineskog [emoji23]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Guzva, ne stize se sve... :) Telefon je dobar, nema greske...izrada odlicna,mnogo bolja nego RN4, telefon odlicno lezi u ruci... ekran klasika(Tianma), kamera klasika(OV), brz, fluidan... neki prvi utisak - zadovoljan. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kakav je zvuk u odnosu na RN4 ili ga uporedi sa A1, ako se uopste moze porediti?
 
Poslednja izmena:
Pa tu su negde, A1 je glasniji... Ja bih ovaj fon opisao kao RN4 na steroidima :) Ovaj 18:9 je pun pogodak sto se tice lezanja u ruci... za jednu saku osrednje velicine, savrsen :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako mozes samo mi jos reci koliko mu ostaje memorije slobodno kada sistem uzme svoje? Pretpostavljam da je verzija od 32 GB.
 
CN rom 8.1.18 - 22.94GB, Global rom 9.2.0.2 - 23.36GB.
 
To je sasvim OK, pretpostavljam da mu 3 GB rama zavrsava posao kao i kod RN4?
 
Nekome je dovoljno i 2GB, nekome malo i 4Gb... Lepo radi sa 3GB, otisak kao munja...
 
Slazem se sa tobom. Bitno mi je misljenje nekoga ko je imao iskustva i sa RN4, kao i A1, pa da vidimo gde je. Ocigledno je rec o jednom kompaktnom uredjaju sa proverenim hardverom, jakom baterijom i odnosom stranica 18:9, koji ce se odlicno pokazati u praksi, pogotovu za korisnike koji se prvi put susrecu sa njim.
 
Proslo je mnogo Xiaomi modela kroz moje ruke :) Za ove pare ovo je :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hahahaha :) Moracu uskoro :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ipak je bila ona cena za 3/32...ali jos nije stigao... Sacekacu do srede...jel ima verzija 4/32?
Kidence obradovao si me komentarima..
Ja sam imao.utisak da nije neka razlika izmedju mog RN4X I RN5 plus. Posto je sve unutra isto. Da li imas info da li ce dobiti odeo posfo je nov uredjaj.

I da samo da moze gcam [emoji41]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobice sigurno sudeci po politici koju vodi Xiaomi. Oreo je na A1 doneo mnogo fluidniji rad telefona i ovde bi dodatno popravio stvari... 4/64 nema u nabavkama jos uvek, zato sam te i pitao da li si siguran... i cena od 190e za 64 model, tesko...jedino ako ti neko pokloni za te pare :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ima li kakvih pomaka sa kamerom u odnosu na prethodne modele ili ce morati unlock, root i gcam? Pretpostavljam da nema razlike u softveru.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim na netu, kamera je bolja nego RN4x, ali mozda malcice losija nego Mi A1...tako da je to ok...sa gcam bi trebala da bude super... :)
Steta sto Xiaomi nema fabricki skroz manuelne funkcije kao Huawei telefoni...mislim da bi tada iz kamere moglo da se izvuce jos malo vise... :)
 
Samo ds se ozvaniči 4/64 Global i biće pun pogodak!

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Koliko sam video na netu, tokom razgovora, mikrofon je skroz ok, tokom snimanja 1080p videa takodje, ali kada se prebaci na 4k, zna da se izoblici...to je verovatno zbog vece kompresije..pa mozda to poprave u nekom apdejtu... :D
 
Мени приказује да златни и не може да се купи, баш лепа навлакуша.
 
Pustio covek 2 telefona na akciju i "sve rasprodao". Marketing je cudo!?
 
Eno ga kralj na KP prodaje 4GB/64GB model za 260e:d

Iskreno ja bih gledao njega, 185e je 3GB/32GB, sta znam da sacekamo global rom i jos malo da se popuni ponuda. Oko 210-215e bi bila ok cena po meni, kao trenutna za Mi A1 sa 4GB rama.
 
Ici ce to jos dole, tek se pojavio. Za prvu cenu je OK, a sto se tice 4/64, slazem se da ne bi smeo da bude skuplji od A1.
 
Pre koji dan se u jednoj našoj radnji pojavili u cenovniku i 5 i 5+ sa oznakom uskoro, redmi 5 2/16 je bio sa cenom 19k, a 5 plus 3/32 25k, sa dve godine garancije. Sada su skinuti sa sajta ali verovatno uskoro stižu zvanično kod nas i legalnim putem.
 
To je ok, manje vise za domace uslove. 210e sa 24 meseca garancije. Ipak, meni bi to bilo interesantno onda kada se (i ako se) Xiaomi pojavi u ponudi operatera. To bi bio super deal.
 
Nazad
Vrh Dno