Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Kopiram link koji je drugar kapetan_miki objavio u svom postu u drugoj temi gde navodi "novog ubicu" medju telefonima po ceni od 182$! Da li R5 plus moze u necemu da mu parira? https://www.gsmarena.com/huawei_launches_the_honor_9_lite-news-28814.php

Pa ne znam bas. Kirin 659 i SD 625 su tu negde, ima neki blagu prdnost kirin u benchmarkovima, ali to je jako malo, u praksi nista. A trosi vise struje. Takofje baterija je dosta manjeg kapaciteta, pa manji ekran, niza rezolucija, plus veca potrosnja cipa, nema sanse to da pokrije. Taj Huawei mozda moze da isporuci 6h sot, samo mozda.

Plus osnovni model je 30$ skuplji od Redmi 5 plus. Pricam o modelima od 3gb/3gb. Ako nista fino sto nude 4gb/32gb, Xiaomi je to izgleda totalno izbacio iz ponude, videcemo kad stigne jos modela da polune gap to Mi 3, to je gab lagano od 130-150$.
A opet dodatnih 1gb rama, naplacuju 40$ ekstra...

Jedino sto sam siguran, taj Huawei ce imati bolju kameru.

Off: Bilo bi super da vidimo nrki Xiaomi model za oko 250$ sa sd 636. I videcemo siguran sam, samo da baterija bude 4000mah+.
 
Poslednja izmena:
Tu je jos jedan plus za R5(plus) - source code ce biti najverovatnije izbacen za redmije (kao i uvek), gde se otvara mogucnost pravljenja gomile romova, AOSP i LOS pre svega ;)

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Ebo ti telefon kad moraš da prčkaš stalno nešto i budziš.
 
Tu je jos jedan plus za R5(plus) - source code ce biti najverovatnije izbacen za redmije (kao i uvek), gde se otvara mogucnost pravljenja gomile romova, AOSP i LOS pre svega ;)

Sent from my Redmi Note 4x

Mene iskreno to ne zanima, dosta i previse prckam sa racunarima i sportom, samo mi jos telefoni fale ;) A i toliko sam se navikao na MiUI, ne bih ga menjao ni za sta.

Ali svakako, to je jos samo jedan velikj plus. Prosto kako prolazi vreme, sve mi se vise cini da je Redmi Note 4X lagano najbolji android telefon ikada ;) Kada se sve uzme u obzir.
 
Ebo ti telefon kad moraš da prčkaš stalno nešto i budziš.
Tako je to sa midrange telefonima, ali i dok postoji opcija za čačkanje je dobro.
Ako nećeš ništa da diraš, istreseš 2-3x više love i miran si.
 
Ako cemo realno, obe kamere bolje kod havajca, dijagonala mizerno manja (nekome je to prednost, a ne mana), rezolucija ista, proc mozda za nijansu bolji, jedino potrosnja i kapacitet baterije mogu da budu diskutabilni. Ali zar A1 nema 3000 mah bateriju i 6-7 SOT-a? Videcemo na testu kako ce se pokazati.
 
Poslednja izmena:
Ma taj Honor će ovde da košta 250eur.
 
Ako cemo realno, obe kamere bolje kod havajca, dijagonala mizerno manja (nekome je to prednost, a ne mana), rezolucija ista, proc mozda za nijansu bolji, jedino potrosnja i kapacitet baterije mogu da budu diskutabilni. Ali zar A1 nema 3000 mah bateriju i 6-7 SOT-a? Videcemo na testu kako ce se pokazati.

Poenta moje price je bila da je meni 6h sot, premalo, sa ovih 11-12h se ne bih vracao na pola ni za zivu glavu.
 
Tako je to sa midrange telefonima, ali i dok postoji opcija za čačkanje je dobro.
Ako nećeš ništa da diraš, istreseš 2-3x više love i miran si.

Uzmes A1 i miran :)

Mi5s sam malo cackao na Miui i nije tako ocajan (jest da je to flag, ali nije ni 2-3x vise love).
 
Poenta moje price je bila da je meni 6h sot, premalo, sa ovih 11-12h se ne bih vracao na pola ni za zivu glavu.

Ma, razumem potpuno. Mi koji punimo tel 2x dnevno, nama je i 6h sot puna kapa. Hteo sam da kazem da je bilo i za A1 receno da je slaba baterija u odnosu na RN4, pa se ispostavilo da je skroz OK. Mada tu je apsolutni sampion Mi MAX 2!

Honor 9 Lite Unboxing&Overview:
https://www.youtube.com/watch?v=eQPnjroAK5Q
 
Poslednja izmena:
Sve je to lepo, ali sto kaze desp taj havajac ce da ima kod nas duplo vecu cenu nego u kini...krastavac tako je. Za verzije 3/32 bice najmanje 100e skuplji u odnosu na r5+ a nije toliko bolji.
 
Kopiram link koji je drugar kapetan_miki objavio u svom postu u drugoj temi gde navodi "novog ubicu" medju telefonima po ceni od 182$! Da li R5 plus moze u necemu da mu parira? https://www.gsmarena.com/huawei_launches_the_honor_9_lite-news-28814.php

ispravka netačnog navoda :) - napisao sam da je dotični model ubica huawei mate 10 lite fona.


Poenta moje price je bila da je meni 6h sot, premalo, sa ovih 11-12h se ne bih vracao na pola ni za zivu glavu.

nije valjda da očekuješ da ćeš i sa r5+ moći 11h sota... to si mogao jedino sa rn4/4x.
 
Poslednja izmena:
Sve je to lepo, ali sto kaze desp taj havajac ce da ima kod nas duplo vecu cenu nego u kini...krastavac tako je. Za verzije 3/32 bice najmanje 100e skuplji u odnosu na r5+ a nije toliko bolji.

Sa cenom od 182$ ne verujem da ce biti skuplji od 250€ u startu, a videcemo i R5 plus? Toliko je cini mi se bio i p10 lite, pa mu je sada cena od 205-220€.
 
Poslednja izmena:
Sad je honor 8 lite 150e , P10 lite oko 170e. Mnogo padnu cene telefonima koji su dostupni preko mreze.
Wiko view je telefon koji cu sigurno kupiti kao i LG Q6 dok ne dodje ovaj RN5

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Po meni ovako na papiru Honor 9 Lite, uopste i nije bolji od R5+, ako budu iste cene, pa da razmislim. A to nema sanse.
 
Сад са одгледао видео у коме човек нахвалио Редми 5+. Користи од момента кад су се појавили до данашњег дана и баш је презадовољан, каже да је престао да користи Mi Mix 2 итд итд. Видео је на руском
https://youtu.be/jpnYKv9LpZM

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam mislio da ce se vec pojaviti na KP ali tesko pre prve polovine januara

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
dve stvari su neoprostive:

1. što kamera strši izvan kučišta kod oba modela (zar je ovo zaista moralo, ništa kamera nije bolja nego na note 4/4x);

2. hd rezolucija kod redmi 5.
 
Hoce li se odraziti dolazak 5+ na cenu 4x? Samsung koji prodajem verovatno necu kurtalisati do bozica pa sto da ne sacekam jos koji dan. Mada ne verujem da ce opasti za vise od 5 do 10e pa sa bozijom pomoci da ja prodam taj samsung do 31. i bog te veselio.
 
Poslednja izmena:
Hoce li se odraziti dolazak 5+ na cenu 4x? Samsung koji prodajem verovatno necu kurtalisati do bozica pa sto da ne sacekam jos koji dan. Mada ne verujem da ce opasti za vise od 5 do 10e pa sa bozijom pomoci da prodam samsung do 31. i spasim dusu.
Mislim nije tema ali samsugu su pale cene mnogo evo sad mozes S6 da uzmes za 170e. A da ne pricemo o iphone6 koja je pala ispod 200e.
Mislim da se nece odraziti cene na nove Xiomi telefone ali svakako polovni 4x kao i 5a note ce moci da se uzmu za 120e. Evo sada imas za 130e 4x na oglasima. Ja ocekujem da padne cena A1 dok ne ocekujem da padne Mimaxa.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Ima li neko precizniju informaciju kada ce se pojaviti kod domacih prodavaca?
 
^ Ulepšao si mi dan, taman ću izdržati sa trojkom još koji mesec. Previše je popularna Note serija da bi je tek tako ugasili.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nije to jos koji mesec, vec pise da se ocekuje u drugoj polovini godine, sto moze da bude a ne mora da znaci. A i s obzirom da pise da ce biti prvi telefon sa 632, ja se ne bih zaletao da budem medju prvim kupcima.

Nego, RN4 je @ 2.0 GHz, a RN5 ce kao biti @ 1.8 GHz - pa gde je tu poboljsanje? Unapredjena arhitektura? (sorry ako pitam glupost, ali bukvalno mi $hit phone koji trenutno imam sluzi samo za VLC i YouTube :smash:)
 
Nije to jos koji mesec, vec pise da se ocekuje u drugoj polovini godine, sto moze da bude a ne mora da znaci. A i s obzirom da pise da ce biti prvi telefon sa 632, ja se ne bih zaletao da budem medju prvim kupcima.

Nego, RN4 je @ 2.0 GHz, a RN5 ce kao biti @ 1.8 GHz - pa gde je tu poboljsanje? Unapredjena arhitektura? (sorry ako pitam glupost, ali bukvalno mi $hit phone koji trenutno imam sluzi samo za VLC i YouTube :smash:)

Nemoj to uzimati zdravo za gotovo sto se tice SD SoC-a koji ce biti ubacen u novu Note peticu. Najvaznije u celoj prici je da ce Xiaomi ipak praviti i pustiti u prodaju za nekoliko meseci najpopularniji Redmi Note model!!!
Inace SD636 je za nijansu slabiji od SD660, to je negde izmedju ~80-100k antutu poena ;)
 
Bilo bi smesno da ne urade ovako nesto. Plus realno i nemaju neki model za oko 250e. Ne vidim razlog sputanja frekvencije, totalno nelogicno. SD 636 je pravi naslednik SD 625, slicna potrosnja, a osetno brzi....Na ovo gledam kao na obican leak, dakle i sto se tice samog izlaska, a i sto se tice samog chipseta koji bi koristili. Kazem, nema teoretske sanse da tek tako zapostave najprodavaniju i objektivno najbolju seriju telefona u svojoj ponudi. Opet, sa druge strane, svako kresanje SD 636 je po meni smesno i nepotrebno.
 
To su sve pretpostavke i nagadjanja. Pa jos ni redmi 5 serija nije zazivela, a vec debata o redmi note seriji. Suvise je rano za tako nesto, s obzirom da je pitanje da li ce je uopste i biti?
 
Знам да је прерано, али ипак је ово добра вест, најава за Xiaomi redmi note 5 у другој четвртини Q2 2018[emoji41][emoji846][emoji847][emoji9]
718d96325807b17a991966e9133eff31.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno