Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Ne. Ali se isplati dati 5-10e manje za Note 5A, ako kevi ne smeta 5.5".
 
Nikako, 5" je maksimum. Jedina prednost 5a je što nema hibrid slot, već 2xsim + sd. Ostalo je sve isto, čak je baterija malo slabija. Uzeću od Vladimira sutra verovanto pa javljam utiske

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Mislim da je to sasvim korektna cena od 190e, kada se uračuna carina plus neki procenat zarade, dobra je cena. Mene samo brine to što je sada Xiaomi prisutan na našem tržištu zvanično i što su cene previsoke, pa da i prodavci na KP ne podignu cene, jer nema razloga da oni prodaju isti telefon za 50-100e niže.
 
Kako nema razloga, pa nije isto kad odeš u radnju i kad kupiš na oglasima svercovan iz mađarske

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Мало је и то много. Из Хонг Конга ДХЛ-ом има за 130, мања варијанта, а већој је пала цена са 202 на 160 + (20 ако хоћеш оригинални пуњач, слушке,итд) . Тренд опадања цена ми говори да се нешто кува у XiaoMi-jy.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj o kome pricate 190 Eura je Xiaomi Redmi 5 Plus 3/32GB
i on kosta ako se naruci iz Grossoshopa 150 Eura + dodatni troskovi,
ali njih u zemljama Eu nema kao kod nas. 20% PDV + 10% Carina.
http://www.grossoshop.net/xiaomi/xiaomi-redmi-5-plus-3-32gb-black.html

Ovaj jaci model Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64GB iznosi 165Eura.
Meni daje cenu od 179 evra, i to za slabiju verziju, plus uzimaju pare za silikonsku foliju koja je u kini besplatna.

Sent from my ASUS MeMO Pad 7 (ME176C) using Tapatalk
 
Ne mozete racunati cenu sa sajtova iz Kine i Hong Konga bez troskova carine i poreza. Pa i transport DHL-om je 15-18€. Jeste besplatna dostava i nema carine u zemjama EU, ali ne mozemo svi da ga tamo nabavimo. Za prvu cenu je korektno, mora i prodavac da ima zaradu, bice to i jeftinije za mesec-dva.
 
Ne mozete racunati cenu sa sajtova iz Kine i Hong Konga bez troskova carine i poreza. Pa i transport DHL-om je 15-18€. Jeste besplatna dostava i nema carine u zemjama EU, ali ne mozemo svi da ga tamo nabavimo. Za prvu cenu je korektno, mora i prodavac da ima zaradu, bice to i jeftinije za mesec-dva.
Pričao sam baš mojim drugom carinikom, kaže nije poenta uzeti detetu igračku već prekinuti šverc. Šta će da me carini za jedan telefon, pogotovo što mi je prvi put. A i da je drugi, isti fazon. Znaju oni koga carine i zašto.. Ovu cenu koju sam naveo uračunato je sve sa DHL-om zajedno bez poreza. Naravno da treba da zarade, i neka zarađuju, nemam ništa protiv. Stvarno mi nije bila namera da miniram bilo koga.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Post se nije odnosio na tebe, nego generalno. Da su cene kod zvanicnih distributera i u ovlascenim prodavnicama normalne ili uvecane za 10-15%, vecina bi kupovala telefone regularno. Ovako sa ovim cenama koje su u proseku vece od 50%, svako se dovija kako zna i ume. Dok je KP i drugih slicnih sajtova, ukljucujuci Kinu i Hong Kong, mene nece sisati kao ovcu. Samo sam hteo da kazem da je narucivanje preko gore pomenutih sajtova cesto komplikovanije zbog cekanja na isporuku, same garancije i pouzdanosti prodavaca. A sa carinom se nikada ne zna koliko ce da te oderu.
 
Poslednja izmena:
Normalno neka sam svako odluci kako ce kupovati ?
Dali preko tetke iz Wiena da mu donese po najpovoljnijoj ceni narucen iz Grossso shopa. ili pak sam se odluci
na cekanje na ocarinjenje sa Geek Buinga roba u BG stize za 3 do 10 dana i onda ga dave na carini da bi ga dobio za 55 dana.
https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-5-Plus-5-99-Inch-3GB-32GB-Smartphone-Black-391594.html
130Eura + 20% pdv + 10% carine izadje na 170 tak eura.
Ili platiti svercovan na KP na 190 Eura ili kao Legalno u Logic Shopu na 200Eura minimum...
Ili baciti lovu WIN WINu ili Gigatronu jos 20% marze nasih dzelata.
 
Poslednja izmena:
Kako nema razloga, pa nije isto kad odeš u radnju i kad kupiš na oglasima svercovan iz mađarske

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Pa ti sto ces da kupis u prodavnici za daleko skuplje i da imas taj famozni fiskalni racun i garanciju, mozes samo da se nadas da ces i to eventualno iskoristiti. Za mobilne telefone garancija, pogotovo za Xiaomi u Srbiji, je nikakva, potpuno nepovezano sa kvalitetom. Sta da se eventualno pokvari telefon, pokusas da reklamiras i oni mogu da ti prodaju razne price, eventualno da uzmu u servis i drze duze vreme dok ne nabave deo, ako ga i nabave. Ovako das "normalne" pare za telefon, cuvas ga kao i svaki drugi i to je to.
 
Brate promašio si poentu mog posta u potpunosti...
Ja prvi ne kupujem telefone u prodavnici, ne sećam se kad sam zadnji, koristim xiaomi od redmi 1. Na stranu što nisi u pravu po pitanju radnji, prilično dobro sad zakon štiti kupce, samo treba da budeš uporan, da se upoznaš sa svojim pravima. Ja sam se nadovezao na post da će sad I prodavci na na kp da poskupe, od toga nema ništa. Sasvim logično pitanje, da li bi uzeo preko neta svercovan ili otišao u handy i kupio za istu cenu. Neće prodavci da pucaju sami sebi u nogu

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa ti sto ces da kupis u prodavnici za daleko skuplje i da imas taj famozni fiskalni racun i garanciju, mozes samo da se nadas da ces i to eventualno iskoristiti. Za mobilne telefone garancija, pogotovo za Xiaomi u Srbiji, je nikakva, potpuno nepovezano sa kvalitetom. Sta da se eventualno pokvari telefon, pokusas da reklamiras i oni mogu da ti prodaju razne price, eventualno da uzmu u servis i drze duze vreme dok ne nabave deo, ako ga i nabave. Ovako das "normalne" pare za telefon, cuvas ga kao i svaki drugi i to je to.

Za ovo se slazem. Uvek bih i biram coveka kome verujem i koji me nikada nije izradio, a uzeto brdo telefona od njega. Sve suprotno za "oficijalne" prodavnice i servise.
 
Brate promašio si poentu mog posta u potpunosti...
Ja prvi ne kupujem telefone u prodavnici, ne sećam se kad sam zadnji, koristim xiaomi od redmi 1. Na stranu što nisi u pravu po pitanju radnji, prilično dobro sad zakon štiti kupce, samo treba da budeš uporan, da se upoznaš sa svojim pravima. Ja sam se nadovezao na post da će sad I prodavci na na kp da poskupe, od toga nema ništa. Sasvim logično pitanje, da li bi uzeo preko neta svercovan ili otišao u handy i kupio za istu cenu. Neće prodavci da pucaju sami sebi u nogu

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Brate moj, čitam i ne vidim da si o tome pisao, nego da se se osvrnuo na to da nije isto u prodavnici i na npr KP. Zakon štiti, ali zakon ne može da te odbrani ako ti prodavac kaže da je kvar tvoja krivica ili ne znam šta. A prodavac na KP, kako god nabavio telefon, sigurno neće da gleda kako neko dobija mnogo više para za istu stvar. Nadam se da si ti u pravu i da neće doći do podizanja cene.
 
Jos jedan navodni leak Redmi Note petice...
http://vsviti.com.ua/news/79298

Sent from my Redmi Note 4x
9e2bc1f7cc0f9f10a7a7824bde1dd8bc.jpg
ef399472d2f916824b277f7d6f03d4be.jpg
ec78775795b469e652451f8b8344bb9f.jpg
3edec77d2bbd72a1b71e86321d5a1215.jpg

1426184059790c4124babdc2669d6c4f.jpg
2c84391f82894ef3746926a3c5c64db3.jpg
ee77cf20daa1a2c622dd79217ee43263.jpg
dc6ed0c2e229d6b77bf20b47bd3dee1f.jpg
 

Prilozi

  • xiaomi-redmi-note-5.jpg
    xiaomi-redmi-note-5.jpg
    19.1 KB · Pregleda: 171
Poslednja izmena:
Ovo je po ko zna koji leak do sad, ne zna mu se broj i govori samo jedno, a to je koliko je popularna Redmi Note serija telefona. Stvarno mi nije jasno sta imaju od toga sto ce da naprave fotke laznog modela, igraju se malo dizajnera mob. telefona ili?

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Upravo to, igraju se, kače na youtube i skupljaju preglede.
Inače ergonomski dizajn je nikakav, tasteri su previše nisko da bi se komotno koristio telefon, dok je čitač otiska na pola telefona.
 
И опет је са снепдрагон-ом 625. Могли су да буду мало маштовитији
1f8de3e9ae412d1fd79bb2881d12284d.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, izgleda to nije dobar leak, vec se neko bas zaneo i amaterski odradio rendere kao sto rece @Bojsane ali eto, vest je vest i to od juce... Meni je zanimljiva upravo ta dovitljivost, ljudska masta i posebno radoznalost kod nas citaca. Znam da je tema ovde Redmi 5/Plus (od prvog posta RN5), ali oterali su nas iz teme "Kineski manje poznati brendovi" jer Xiaomi definitivno vise nije u toj kategoriji i istrpite nas dok ne otvorimo temu Redmi Note 5 (kada se zvanicno pojavi). Trebalo bi mozda otvoriti temu "Kineski (dobro) poznati brendovi" pa tamo pisati za sve dobro poznate (famous) kineze :)

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kad je u planu da izadje global verzija ovog telefona
 
Ja porucio redmi 5 plus..stize u utorak.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Super, preko koga si naručio i koji model?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vera Subotica 4/64 crni.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno