Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Pao telefon R5+ pre neki dan. Pukao ekran. Radi sve touchscreen sve funkcioniss ali je ruzno ovako. Sta da radim nasi servisi traze do 59€ za reparaciju displeja. Telefon ocuvan kao nov full pack. Da li da ga popravljam ili da stavim na oglas pa ko ima zivaca da ga popravlja...



Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Uf nema sanse da mi ovo uspe :(
Koliko bih mogao da dobijem da ga prodam?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Baš im je pala cena tako da za sa polomljenim ekranom i ne možeš da prođeš dobro sa cenom.
Zato sam i stavio linkove da pokušaš da sam uradiš,realno nemaš mnogo da izgubiš a možeš da dobiješ "nov fon".

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Imam ja da ti dam displej ali ima žutu fleku sa leve strane u dužini od 30mm.Inače sam sa Alija naručio nov dislplej sa frejmom za 22$ i zamena me koštala 1200din.
 
Ko ti je menjao...mozda bolje da porucim displej onda...ako ce neko za tevoare da zameni.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Otišlo mi je zaštitno staklo koje sam kupio sa telefonom pa bi mi sada trebala neka preporuka za zaštitno staklo sa Alija?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Uzmi bilo koje za prvo vreme dok ne naručiš odgovarajuće.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ovo sam planirao držati dok ne stigne novo, najveće oštećenje je na ivici ekrana i malo se počelo širiti ka sredini ekrana u vidu dve/tri linije...Nije to bogzna kakvo oštećenje ali malo bode oči [emoji16]
Kakva su ova 5D ?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
^ A to su sa specijalnim efektima kao u bioskopu 6d
 
Ima li šema da se promeni ova za mene glupa siva boja kod MIUI 10 pozivanja...
Znam za promenu teme gde Dialer promeni boje,ali uvek ostaje ova siva kao na slici...
0bbe258eb536f2bdcb1580f85538f0d8.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pukao mi je ekran, sad me interesuje da li je onaj ekran sa AliExpressa dobar i koji preporučujete?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Zdravo!
Molio bih nekog za savet kako da uklonim kad mi traži pri ponovnom pokretanju PIN.
Hvala unapred.
 
U opcijama to možeš da podesiš lagano.

9df10dad16cc7beddd2e91c16e1364e7.jpg
019d4368fdafe7c1b24419bf570df538.jpg
9e8fb9fefa79f352c716778e740f0154.jpg
38dfea3fcb30a74969098703c91fce79.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jel mislis na pin od sim kartice ili pin od telefona? Ako mislis na pin sim kartice onda ukucaj u pretragu podesavanja i naci ces. A ako mislis da ti trazi da uneses pin/pattern sta vec si odabrao to ne mozes zaobici, bar ne na standardnom romu. Neki custom romovi imaju tu opciju.
 
Upravo izašao Update 10.2.3.0
ce508949b890a787de9debf58830b687.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kod mene jos prekljuce nista strasno bitno osim security patch. Nego mene interesuje da li cemo i mi dobiti updejt na pie rom zena prekljuce dobila updejt na pie sa redmi note 5, pa me interesuje ocemo i mi dobiti?

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Zdravo!
Uspešno sam uklonio traženje PIN-a.
Hvala članovima na pomoći.
Veliki pozdrav!
 
Kod mene jos prekljuce nista strasno bitno osim security patch. Nego mene interesuje da li cemo i mi dobiti updejt na pie rom zena prekljuce dobila updejt na pie sa redmi note 5, pa me interesuje ocemo i mi dobiti?

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
Ja sam čuo da za naš fon neće biti sem MIUI Update-a...
A valjda ima već drugih Romova

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Drugi me ne interesuju samo miui ja sam sa njim prezadovoljan navikao sam se na njega. Ostali romovi samo problemi sa njima te fali ovo te fali ono.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Bice apdejt samo miui-a, ostace na oreo. Mada koristio sam pie desetku, i realno nikakve razlike nema izmedju njega i oreo verzije. Ako se ne ode u podesavanja ni ne znas koja je verzija androida. Ja koristim neki lineage os pie, i to je prvi rom koji je stabilan 100% da sam ja probao, a probao sam sve. Izgleda da je nausten ovaj rom sto ja koristim, ali briga me radi mi perfektno pa me mrzi da ga menjam
 
Poslednja izmena:
Ma da ni kod zene nista bitno nisam primetio ali reko ajde da pitam

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
I ja mislim ali ponadao sam se da ce doci uskoro black mod za miui ali opet nista. Znam da ima gomila tema sa crnom pozadinom ali nije to to nor uvek ostane levi meni beo ili neki deo odrade crn ali i slova ostanu crna i onda se nista ne vidi, ili ostane belo a zbog crne teme promenu i slova u belo i opet se nista ne vidi. Jedva cekam da dodje black theme direktno od miui-a.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Uzeo sam redmi 5 plus od sestre nakon sto je ona uzela redmi 7.
Po vracanju na fabricke postavke nema ih one teme?
 
Poslednja izmena:
Pa preuzmi ih opet.
 
Dešava se da teme "nestaju" iz stora, prosto nekada ih možeš naći nekada ne. Verovatno ima veze sa regionima tj da njihov store brlja

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno