Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

i supruga se danas ponovila za redmi 5 plus :).

nije htela da daje više za note 5, a mrzelo je da čeka redmi 6 pro (a2 lite), koji joj je bio prvi izbor. eh sad, i kod nje isti problemi s lokacijom preko neta, kao i kod rođaka :). @kidence, jesi li išta dokučio šta bi moglo biti?

btw, kako kod vas 9.6.4.0, kod nje ne nudi ništa nakon 9.6.2.0?
 
Cekaj, doci ce apdejt. Za koji dan

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
I meni je tek juce kada sam sam probao ponudio updejt tako da ne sekiraj se.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Šta donosi novi 9.6.4.0 update u odnosu na 9.6.2.0?
Koje su razlike u radu i da li ima razlike u potrošnji baterije?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Meni se usporio tel posle update.... Sve nesto koci nije fluidan kao pre.



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Najveća promena je junski security patch

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da nije mozda sa apdejtom dobio "double tap to lock" ?
Za "double tap to wake" znam da vec ima , a za prvo nisam siguran ?
 
Ja sam podesio longpress na home taster, umesto Google asistenta da odradi gašenje ekrana.

Probaj tako, ja se odmah navikao, skroz dobro rešenje, ako tu prečicu ne koristiš za nešto drugo.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
kod supruge još ne nudi nikakvo ažuriranje... koja je kod vas regija podešena? i zašto na en.miui.com više ne nude stable verzije romova da se skinu, samo ima miui10 developer?

inače mala razlika je u bateriji između ovog i rn5... mnogo manja nego što gsmarena test pokazuje.

a rn4x opet dosta bolje drži bateriju od r5+.
 
Poslednja izmena:
Odlicna fora. Ja sada namestio.
Ja sam podesio longpress na home taster, umesto Google asistenta da odradi gašenje ekrana.

Probaj tako, ja se odmah navikao, skroz dobro rešenje, ako tu prečicu ne koristiš za nešto drugo.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
kod supruge još ne nudi nikakvo ažuriranje... koja je kod vas regija podešena? i zašto na en.miui.com više ne nude stable verzije romova da se skinu, samo ima miui10 developer?

inače mala razlika je u bateriji između ovog i rn5... mnogo manja nego što gsmarena test pokazuje.

a rn4x opet dosta bolje drži bateriju od r5+.

Ja pa kada bih znao gde mogu da skinem fastboot romove? Hocu da nadjem listu pa da skinem sta mi zatreba. Zlu ne trebalo :)
 
Mogu na fastboot odmah na miui 10 valjda?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ubacis telefon u fastboot, ucitas fastboot dev rom miui 10 u Mi flash tool i flesujes.
Ako nema fastboot, onda flesujes twrp, pa iz njega zip rom i nakon toga magisk.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
MiFlash odnosno fastboot ROM (onaj od pre 10 dana) ima neku totalno glupo, uvrnutu logiku da u prvom redu izbaci da ROM nije za taj telefon. E sad, ne znam dal je to sredjeno poslednjom verzijom.

Iskreno, ja se bojim svih sranja sa miui10 koja vidim da ljudi muce muku, nema reverta. Tako da necu da cackam mecku. Cekam zvanicnu verziju i OTA.

Xiaomi me je totalno razocarao sa ovom zajebancijom sa ROMovima, gasenje servera mesec dana, sad nemas da skines starije verzije, ... Blago receno, tupe ga oni malo vise. Nekada sam ih voleo zbog lakoce flash-ovanja. Sad moras da posvetis zivot brend-u da znas sta, kada, kako, koliko smes. *mjau**mjau**mjau* :(

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ubacis telefon u fastboot, ucitas fastboot dev rom miui 10 u Mi flash tool i flesujes.
Ako nema fastboot, onda flesujes twrp, pa iz njega zip rom i nakon toga magisk.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
Hvala Kide. Alo ima fastboot tako cu...nemam ni ja vise zivaca da se bakcem da li ce da radi ili nece. J*** ti Xiaomi..bas su sada zakomoplikovali. Svaki put se istraumiram. Lakse mi bio jailbreak na iphone nego ovo.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ako nece fastboot, onda twrp i udri :)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Joj vise mi muka od twrp. Cim bude update on se zezne...pa opet...mozda da sacekam i ja ota koji ce ko zna kad..mozda u septembru.
Jel to ovaj fastboot?


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
9df68aeb08326c68370e6fa1daa24273.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa samo za prvi put, posle radis samo OTA :)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
ni na najnovijem 9.6.4.0 kod suprugr ne radi lokacija preko neta... a vremenska prognoza neće nikako, ni na jednoj postavci lokacije... šta je to s ovim modelom?
 
Pa ja ne znam sta se desava kod mene radinsve normalno naravno da napomenem lokacija ukljucena u fulu tj velika preciznost. I nemam problema.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
brate, treba da radi na sve načine i gde god da je mobitel... sa suprugom sam godišnjem odmoru i ne može da učita lokaciju gde smo za vremensku prognozu. mape i dalje rade samo preko gps-a. to ništa nije normalno. već sam dva feedback reporta poslao putem one miui aplikacije, ne sredi li se ovo menjamo ga za rn5.
 
Nazad
Vrh Dno