Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

OK je, sem par kozmetičkih izmena ništa radikalno se nije menjalo.

Nikakva zastajkivanja u radu ne primećujem u odnosu na MIUI 10.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ima li pomaka u MIUI 11 temama da se dobije prava Crna tema,sa crnim notifikacijama?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Meni je na Redmi 5 jedino uz adb aktivaciju Dark mode-a prihvatljivo. Sve izgleda dobro osim Settings-a koji ostane u svetloj temi i kroz Themes mogu da se menjaju samo ikone, Home screen i Lock screen. Notifikacije dobro rade i izgledaju. Ovako se pali:

You can use system wide dark mode in any Xiaomi device using following steps:
1. Enable usb debugging from developer option
2.Install adb in your pc
(If you don't know how to install adb): https://beebom.com/how-to-install-adb-windows-mac
3. Write the following command in adb:
To enable dark mode:
adb shell settings put secure ui_night_mode 2
To disable dark mode:
adb shell settings put secure ui_night_mode 1
To enable dark mode only after 6:300m :
adb shell settings put secure ui_night_mode 0
4.Reboot your device
 
Hvala..probam

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Meni je na Redmi 5 jedino uz adb aktivaciju Dark mode-a prihvatljivo. Sve izgleda dobro osim Settings-a koji ostane u svetloj temi i kroz Themes mogu da se menjaju samo ikone, Home screen i Lock screen. Notifikacije dobro rade i izgledaju. Ovako se pali:

You can use system wide dark mode in any Xiaomi device using following steps:
1. Enable usb debugging from developer option
2.Install adb in your pc
(If you don't know how to install adb): https://beebom.com/how-to-install-adb-windows-mac
3. Write the following command in adb:
To enable dark mode:
adb shell settings put secure ui_night_mode 2
To disable dark mode:
adb shell settings put secure ui_night_mode 1
To enable dark mode only after 6:300m :
adb shell settings put secure ui_night_mode 0
4.Reboot your device
Nisam probao tvoj predlog,ali sam probao aplikaciju 'Power Shade'....radi ok posao za nešto,tj notifikacije...ali su na ugašenim ekranu opet bele...pa mi ne pije vodu...
Preživećemo...
b6735b29e98df6bdf608ab559271bc3e.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da li vam se javljaju lagovi prilikom ulaska u multitasking, posebno kada iz aplikacije idem direktno u multitasking sve mi zablokira na nekih 20ak sekundi... Ovo se dešava od kako sam ažurirao MIUI na poslednju verziju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Meni ne. Prilično lepo radi, čak i baterija drži nešto duže.

Doduše nakon reseta.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Imam sledeci problem: aktivirao sam opciju poziv na cekanju medjutim ona ne funkcionise.
Kada vec sa nekim razgovaram uopste mi nesignalizira kada imam drugi poziv a tom drugom prijavljuje zauzece.
Cini mi se da je to funkcionisalo do nekog od predhodnih update-a.
 
Ja sam bio podesavao ali nije funkcionisalo nikada. Ja sam na mts-u sve mislim da i kod njih nešto mora da se aktivira

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jel ima neko problem sa curenjem baterije za vrlo kratko vreme posle update-a na MIUI 11? Pre mi je drzala baterija 2-3 dana, sada vec posle nepunog dana se isprazni.
 
Vidim sad da se masa ljudi žali, ne samo sa ovim telefonom, već svi koji imaju MIUI 11.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Vidim sad da se masa ljudi žali, ne samo sa ovim telefonom, već svi koji imaju MIUI 11.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Ja sam pre mesec ipo dana uzeo Mi 9T u MTS-u i baterija mi drzi oko dan ipo uz neko normalno koriscenje sto je daleko, daleko ispod autonomije koju sam imao na prethodnom Xiaomi telefonu a to je bio Redmi 5 Plus, na kome sam takodje imao instaliran MIUI 11!
Njega sam prodao nakon pune dve godine bas intenzivnog koriscenja (sluzio mi je i kao privatni i kao sluzbeni telefon) i u trenutku prodaje baterija je drzala oko 40 sati, manje-vise!
 
Ne možeš da porediš SD 625 i 730. 625 je mnogo štedljiviji, ali i osetno sporiji.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Tu si u pravu, potpisujem.
Ali evo jednog poređenja, možda nebitnog
Redmi 5 Plus: instaliran Poco Launcher, MIUI 11, 4GB RAM
Mi 9T: instaliran Poco Launcher, MIUI 11, 6GB RAM
I jedan i drugi su "leteli" u radu! Pritom, Redmi 5 Plus sam koristio drastično više tokom dana (barem 50-60 in/out poziva, Net uključen praktično ceo dan, surf, Viber, Twitter, Gmail sinhronizacije itd) u odnosu na ovaj
 
El izvalio neko neku temu za MIUI 11 da su sve notifikacije Crne sa normalnim belim slovima... Global ROM

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
moze pomoc,jer sam ispao marmun...
uspeo sam da rootujem telefon i sve je bilo ok,dok nisam greskom instalirao Xposed,koji je trazio restart..i onda je dizao sistem u nedogled....
mogu li nekako da podignem,makar formatiran OS,iz TWRP?(to uspem da pokrenem)
 
Meni s vremena na vreme posle zavrsenog poziva,sam poziva broj koji sam zvao ili me je zvao pre tog poslednjeg poziva. Desava li se to jos nekome?
 
Ja sam prešao na Nitrogen OS Android 10...i za sad ostajem tu gde sam...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Od update na MIUI Global 11.0.3 zvuk sagovornika tokom razgovora je toliko slab da je telefon neupotrebljiv. Speakerfon i slusalice rade normalno. Redmi note 5. Android 9PKQ1.180904.001. Ima li tome leka ili factory reset? ili nesto trece?
 
Poslednja izmena:
To sam tek provalio kad sam promenio Rom...sad ubija kako se čuje...
Koliko god se meni lično sviđao MIUI 10/11...sad mi sve radi kako treba i ono što ja hoću...
Crne notifikacije...Cast...GCam....Baterija bolja...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pozdrav drugari da li jos uvek neko koristi ovaj fon?
Imam problem sa njim zadnjih par dana, nemogu na google play aplikaciji kada udjem u nju pa na koje aplikacije uvek mi izbaci greska pri trazenju azuriranja.
I ima jod jedna imam dva apdejta sistemskih aplikacija poruke i walpaper carousel ni to dvoje ne kogu da azuriram. Kada pokrenem azuriranje izbaci mi da ne moze da preuzme azuriranje.
Probao sam sa brisanjem kesa i podataka od google play usluga ali nista se nije desilo.
Hvala unapred

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Prvi problem je do gugla ja mislim. Ni ja nisam mogao da vidim par dana pa je samo od sebe proradilo

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
I ima jod jedna imam dva apdejta sistemskih aplikacija poruke i walpaper carousel ni to dvoje ne kogu da azuriram. Kada pokrenem azuriranje izbaci mi da ne moze da preuzme azuriranje.

I meni je na Mi9T bilo ponuđeno Carousel ažuriranje koje je izbacivalo grešku, pa je povučeno posle nekoliko sati. Desilo mi se već nekoliko puta sa različitim aplikacijama koje se ažuriraju kroz Xiaomi updater.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno