Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Kidence jel si slikao nesto...postavljaj....cekamoo [emoji16]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sutra cu imati malo vise vremena, pa cu odraditi stock A1 vs stock R5+.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sutra cu imati malo vise vremena, pa cu odtradi stock A1 vs stock R5+.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Opa ova sam cekao !!! Samo ne znam koju verziju ces da uporedis.

Ja sam prezadovoljan mojim A1 i iskreno pocinjem da skupljam za M2 kada se pojavi tamo sredinom godine.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Brzo stigne na carinu jednom kada krene, e sad te čeka golgota...
 
Kako kad, računaj bar nedelju dana pa na više.

Sent by homing pigeons
 
Kao sto sam obecao, stock kamera Redmi 5 plus (OV senzor) vs stock kamera A1 (OV senzor) vs mala poslastica stock kamera Mi MIX 2 (Sony senzor).

Nista nije podesavano, sve auto...Koliko sam zapazio, R5+ sam menja mod u HHT u LL i radi burst mod ako je objekat bas blizu....

Da ne bi kacio posebno slike na neki host, spakovao sam sam slike u tri foldera i zapakovao, pa ko hoce da pogleda, neka skine i raspakuje...

Pa da cujemo misljenja :)

https://app.box.com/s/cur1xpjsij6vzrjx96jylnm2drkycsip
 
Iskreno, prema ovim fotkama, Mi Mix 2 nema nesto mnogo bolje fotke od ova dva telefona...mozda ima malo vise detalja u pojedinim situacijama i to je to... :)
Sto se tice Mi A1 vs R5plus...hmmm, poprilicno slicno, cak R5 plus ima negde vise detalja, tipa ova fotka sa zgradama, trave na Mi A1 skoro da nema, nego je samo zelena izmuljana boja, dok na R5 plus se bolje vidi, jeste da R5 plus ima vise ostrenja, ali opet, cini mi se da ima vise detalja... :)

U sustini, mislim da mnogi ne bi provalili razliku izmedju fotografija ova 3 fona, sto dokazuje ili da ovi jefiniji imaju dobre kamere, ili se Mi Mix 2 nije bas proslavio sto se toga tice... :)
 
Sto se tice fotki, meni je ovo skroz OK. Vidi se na R5+ ostrina sa vise detalja, ali i previse svetla. Na A1 deluju zamuljane i tamne, sto sigurno nije tako, a ipak najbolje i najprirodnije su mi na Mix 2. Sve u svemu i vise nego sto sam ocekivao. Bravo Kidence, nadam se i nekom detaljnijem testu kao sto je bio i za A1 vs RN4. Pozz.
 
Koliko su pouzdani, jesi li uzimao nesto preko njih? Odakle su uopste?
Platis paypal-om i bas te briga... ;) Video sam da ih gizchina i gizmochina reklamiraju, tako da su pretpostavljam ok...jos je free shipping, tako da... (Ps, ja ipak cekam najverovatnije RN5 i kada budem kupovao, kupicu kod nas tj. kod proverenog coveka sa foruma, zna se kod koga :))
9df191b4ef0c0c9e71aa8a4f93650570.jpg
c9b9abc2f1db2a0d8c818f6737c2d20b.jpg
cf05e397378bc9726caa027a2bc5d35d.jpg


Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
I ja cu verovatno uzeti R5+ od proverenog prodavca sa KP, samo cekam global verziju.
 
Vrh ponuda. Ali opet jos 50e minimum ce dati za porez i carinu, tako da izadje oko 210e. Sto je opet ok, ali toliko ocekujem i global kad stigne na kp. Mozda i za manje.
 
Ma ne razmisljam da.mi stigne ovde, vec u EU, samo sam ogranicen sa rokom, trebalo bi da stigne najkasnije za 15-18 dana posle nema ko da ga preuzme. Zato mi je frka da ga porucim, ili ta osoba preko.
 
Onda za tipa 160e crni, ko secer:d

Jos jedna digresija/primer, gde mi zivimo...
 
Ma nesto mi taj crni nije, bar na slikama, lepsi mi je zlatni. Voleo bih i plavi da vidim uzivo. Mada Kidu se crni vise svidja?! Ma bice i ovde cena OK. Vidim da se na KP vec pojavljuje ispod 185€.
 
Poslednja izmena:
Da, super ponuda, samo ne znam za koliko stize u zemlje EU, odakle ih salju HK?
 
Plavi je lep, ledja su bas lepa...ali ekran beo... Crni je zmajko :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja ću verovatno uzimati crni Redmi 5 plus kada izađe global verzija . Imam honor trenutno Honor beli i ruzno mi deluje sa bazelima kada je napred beo.Nadam se da će imati lte 800 ? Mislio sam da uzmem verziju od 3gb mada ako nije velika razlika može i verzija od 4gb.

Šta mislite od kada možemo očekivati tu global verziju na kp,krajem februara ? Vidim da trenutno prodaju 3gb verziju za oko 180 e . Da li se očekuju ista cena i za tu global verziju ?
 
Jedno tehnicko pitanje drugari:
Da li ja odavde mogu da porucim telefon sa gornjeg linka i platim paypal-om, a da isporuka bude na adresi u Nemackoj?
 
Poslednja izmena:
Pa jedino ima logike ako RN5 bude preko 6"... da izbace novi model... mozda 6.3" :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno