Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Okacicu ja posle tool sto sam odradio, nisam sam u prilici...fora je sto neke app ne rade bas dobro, pa sam napravio da za njih ne radi immersive mode, dok za sve ostale radi full...Jedini problem kod MIUI koji jos uvek ne mogu da resim jer sto posle reboot-a gubi podesavanja, pa mora opet da se zakaci za komp i pokrene bat fajl da bi odradio setovanje.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ko hoce, moze da proba..ne treba root. Ovaj mod sakriva status bar.

https://app.box.com/s/xcwxb8yn1vj73m7hcyfbajwxputzs6j1

Raspakovati foler i pokrenuti bat fajl po zelji.

Potrebno u dev.options ukljuciti USB debugging i USB debugging(security settings)- za ovo drugo setovanje telefon mora imati MI account

Telefon zakaciti za racunar dok je ukljucen normalno, nakon pokretanja bat fajla, setovanje se odmah prihvata.


MODE_ON.bat - gasi status bar za sve app
MODE_ON-edited apps.bat - krije status bar za sve app osim TT,poruke,VIBER,Nova laucher,MIUI laucher
MODE_ON-edited apps without launcher - krije status bar za sve app, osim Viber, poruke i TT
MODE_OFF.bat - vraca status bar,tj. gasi immersive mod


Nakon restarta telefona, mora ponovo da se pokrene bat fajl po zelji.
 
Poslednja izmena:
Sve sto radite, radite na svoju odgovornost.

Trenutno je SAMO ZA R5+, nije za druge TELEFONE.

Ako neko im volje i zelje da testira ovaj metod za GCam.

Nisam testirao na R5+ , trenutno nisam u prilici, ali jesam na A1 i uspesno je prosao.

Poenta ovog metoda je "ubacivanje" HAL3 komande da bi mogla da se ubaci Gcam posle jer svi znamo da bi Gcam radila na Xiaomi telefonima treba editovati build.prop sa komadnom persist.camera.HAL3.enabled=1

Takodje, ova metoda ne bi trebalo da razbije OTA update, ostaje stock recovery, a Gcam treba da radi.

Uslov je otkljucan bootloader.

Isti na kraju po zelji moze da se zakljuca.

Ko nema instaliran ADB&FASTBOOT pre ovog postupka mora da instalira(nalazi se u folderu koji sam dole okacio na linku).

Potrebno je skinuti folder sa linka u kome se nalazi sve potrebno...

https://app.box.com/s/dg63izbptyuhfqb1x8ft5ulavkhc1ase

Kada skinete folder, isti raspakuje gde vama odgovara.

Telefon ubaciti u fastboot (dok je ugasen telefon drzati volume - i power), kada se pojavi na ekranu FASTBOOT, zakaciti za racunar.

Nakon toga otvoriti Gcam folder koji ste skinuli sa linka gore, desni klik bilo gde u folderu i pokrenuti Open powerShell window here

Kada se otvori cmd folder u istom kucati sledece komande :

fastboot devices

Komanda koja ce vam pokazati da li racunar vidi vas telefon dok je u fastboot mod-u

Ako vidi, sledeca komanda je

fastboot boot twrp.img

Ovo je komanda koja podize TWRP

BITNO:

KADA BOOT-UJE TWRP, ne DIRATI TELEFON. TELEFON OSTAJE TWRP-u, ali ne treba nista potvrdjivati ili ulaziti u TWRP.


Kada je telefon u TWRP-u u cmd prozoru kucati sledecu komandu

adb devices

komanda koja ce vam pokazati da li racunar sada vidi vas telefon

ako vidi, sledeca komanda

adb shell

nakon ove komande kucati

setprop persist.camera.HAL3.enabled 1

komanda koja ukljucuje HAL3

sledeca komanda je

exit

nakon ove komande, kucati sledecu komandu koja bi trebalo da vas vrati u fastboot

adb reboot bootloader

ko zeli da zakljuca bootloader, moze komandom

fastboot oem lock

ko ne zeli, neka preskoci ovu komandu i neka kuca slececu

fastboot reboot

Nakom ovoga telefon ce se restartovati i podici sistem.

Kada ste ovaj deo odradili, potrebno je skinuti Gcam aplikaciju i istu instalirati preko nekog File manager-a.

Nakon toga, kada se pokrene Gcam, ista bi trebalo da radi.

A gde bi trebalo da ubaci red hal3 u buil.dprop u system?
ako je tako sve je odradio ali nema tog reda u system/build.prop.
 
Ovom metodom ne ubacuje tu , nego na drugo mesto...jer ako editujes build.prop neces imati OTA.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ovom metodom ne ubacuje tu , nego na drugo mesto...jer ako editujes build.prop neces imati OTA.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Kako da proverim jeli ubacio?
Google kamera radi skinuo sam od onog ludog rusa sto okaci neko prethodni par postova.
A sto me najvise cudi radi i stock full za razliku od RN4, tj obe rade normalno.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Pa ako radi gcam, onda jeste :) Ne moze da radi Gcam ako ne odradi HAL3.
Ma mora sve da radi : ) ;) ;)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj Ruja stvarno provocira da neko "upropasti" telefon :). Gledam ove selfije i video stabilizaciju. Bolje izgledaju nego sa mog Nikona koji je kostao kao tri ova telefona:

Google Camera HDR+ на Xiaomi Redmi 5 Plus — тест и установка

Translate:

Google Camera HDR+ on Xiaomi Redmi 5 Plus
Probao sam ovu kameru i posle instalacije na Kidence nacin api2 ova kamera i ne radi bas neke stvari.
Neka me neko ispravi ko je isto ima na miui.
Ne radi manual fokus
Ne radi uopste video non stop kresuje
Nema opcije stabilizacije videa
Toliko sam za sada otkrio. Mozda pronadjem jos nesto.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Kako da proverim jeli ubacio?
Google kamera radi skinuo sam od onog ludog rusa sto okaci neko prethodni par postova.
A sto me najvise cudi radi i stock full za razliku od RN4, tj obe rade normalno.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
Instaliraj aplikaciju:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

Ako je ubacio rezultati u aplikaciji trebaju biti kao na slici iz priloga.
ffb9c8a2e26d5b39ca52e0edda901f6c.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Znao sam da nesto nije u redu jel nije davao nikakve informacije u dnu ekrana kad pokrenem kameru. Moracu ponovo cim udjem u kancelariju.
9a583b3481264a1d1058dcc61e3b3734.jpg


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Ne radi ovo kidence ili kod mene nesto ne stima probao sam 5 puta nikako da ubaci hal3 enable.
Izgleda da cu morati peske sa twrp i root.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Nesto su menjali, nece ni na A1 sa aprilskim update-om.Izgleda da su nesto promenili. Koji security patch ima sada na 5+ ?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam ubacio na a1 na februarskom, pa sam azurirao na april i radi gcam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
E a da pitam posto je otkljucan bootloader sad bi mogao da se vratim na prethodnu verziju 9.5.2 ili 3 i ubacim hal3 ako vec radi na prethodnoj verziji i onda instaliram ponovo novu verziju i to je to jel da?

P.S.
Ala ga zakomplikovah.....

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Evo sam se i ja ponovio jednim Redmi 5 Plus 4/64 modelom.

Uključio, odmah ponudio i odradio neki apdejt, pa je sada Android verzija 7.1.2 N2G47H, a MIUI verzija Global 9.5 Stable 9.5.4.0(NEGMIFA).

Uz telefon sam u kutiji izgleda dobio UK, Hong Kong ili indijski power adapter, barem sudeći po slikama s neta. Kupio sam od Gremlina, od njega već treći Xiaomi po redu u poslednjih nekoliko godina.

Pre ovoga sam koristio RN3 MTK 2/16, i pošto je delom sw bio na kineskom, uz pomoć druga @Kidence sam flešovao Epic ROM, koji je bez greške funkcionisao na telefonu do momenta prodaje. Doduše izdržao sam bez ijednog apdejta za godinu i po dana upotrebe.

Pošto sam već dugo van te priče o flešovanjima, da li je ovo OK varijanta? Trebalo bi da je Global ROM u pitanju, sa redovnim apdejtima (jedan sam već i instalirao, 1,5 GB veličine). To mi je OK i ne bih ništa dirao. Pošto sve što sam koristio i do sada radi.

Da li je to tako i kako to da proverim?

Inače, ovako utisci na prvu su odlični. U nizu Mi3 > RN3 MTK > Redmi 5+ ovo je telefon sa najboljom izradom do sada, a i najlepši od ova tri. Sjajno leži u šaci, mada ja imam velike šake pa ni širi RN3 nije bio neki problem. Brzinski je odličan, subjektivno brži od RN3, ali po sećanju je i Mi3 bio brži od RN3 MTK zbog čipseta. Iako sam kupio staklo, još uvek je pod svojom mat folijom koja leži prilično dobro, pa dok se ne ofuca neću je ni menjati.

Zvuk u slušalici je dovoljno jasan i glasan, ekran je dobar, dnevne fotke korektne... Baterija obećava, pošto je nakon paljenja, apdejta i dva fabrička reseta bila na 50%, evo 17 sati kasnije baterija je na 35%, a SOT 3 sata i 45 minuta, na automatskom osvetljenju (koje je BAŠ agresivno).

Eto, malo utisaka i od mene. :)
 
Poslednja izmena:
Drugari mala pomoc... Sutra mi stize Xiaomi Note 5A. Telefon mi treba iskljucivo kad dodjem u Srbiju i krenem na put po EU za navigaciju, i eventualno da ubacim u njega prepaid karticu ako bas treba da primim neki poziv. Hocu da kazem da mi nije prioritet da ne znam kako sredim i picnem telefon, ali pojma nemam sta gde i kako imao sam android pre x godina...

Predpostavljam i dalje klasika, treba da ga rootujem da bi mogao na njega da ubacim igo i to je to? Ili preporucujete i da stavim neki drugi ROM, ako moze neki link gde i koji pa cu sa na dalje valjda snaci sam... Odakle da krenem dakle, cisto ako moze da me uputi neko na neki basic tutorial...


edit: op sad vidim da je ovo bas tesko g... :) Ovo je neka slabija verzija sa 425 procesorom idem da trazim nesto drugo definitivno pa javljam
 
Poslednja izmena:
koliko su debela ova stakla koja idu preko cele prednje strane?
 
Drugari mala pomoc... Sutra mi stize Xiaomi Note 5A. Telefon mi treba iskljucivo kad dodjem u Srbiju i krenem na put po EU za navigaciju, i eventualno da ubacim u njega prepaid karticu ako bas treba da primim neki poziv. Hocu da kazem da mi nije prioritet da ne znam kako sredim i picnem telefon, ali pojma nemam sta gde i kako imao sam android pre x godina...

Predpostavljam i dalje klasika, treba da ga rootujem da bi mogao na njega da ubacim igo i to je to? Ili preporucujete i da stavim neki drugi ROM, ako moze neki link gde i koji pa cu sa na dalje valjda snaci sam... Odakle da krenem dakle, cisto ako moze da me uputi neko na neki basic tutorial...


edit: op sad vidim da je ovo bas tesko g... :) Ovo je neka slabija verzija sa 425 procesorom idem da trazim nesto drugo definitivno pa javljam

Ne vidim zbog cega bi morao da ga rutujes. Ako je zbog navigacije - Igo, onda definitivno NE. Telefon i sve funkcije odlicno rade sa fabrickim postavkama i MIUI.
 
Ne vidim zbog cega bi morao da ga rutujes. Ako je zbog navigacije - Igo, onda definitivno NE. Telefon i sve funkcije odlicno rade sa fabrickim postavkama i MIUI.

A jel? Pojma nisam imao, ja sam mislio da to mora da bih koristio...bese ipa? fajlove. Neznalica sta ces, uglavnom izgleda da cu na kraju uzeti Note 4
 
Nov i čist sistem uvek leti ali sam stavio LOS15 i progledao. Kakav mnjau, emnjau i svi ostali.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno