Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

@The Filozof
Udjes u podesavanja, zatim wi-fi, pa dodatna podesavanja i tu ces naci opciju opseg frekvencije za wifi. Trebalo bi da imas izbor izmedju 2.4 i 5 GHz ili automatski.

@miki nbg
Sto se tice zvuka u slusalici i samog zvucnika na R5+, kod mene je smanjen na 1/3 njegove jacine i odlicno se cuje. Sigurno jedan od najglasnijih telefona koje sam imao.
 
Nema toga kod mene da se izabere. Evo slike šta sve od opcija ima u WiFi naprednim podešavanjima.
 

Prilozi

  • Screenshot_2018-03-23-18-03-00-494_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-03-23-18-03-00-494_com.android.settings.png
    101.6 KB · Pregleda: 169
Generalno nista specijalno osim ako nemas optiku koja radi samo na 5GHz. Vecina radi i na 2.4 i 5 GHz i samo ne bi mogao da koristis maksimalnu brzinu npr. 100/100 ili 200/200,, vec npr. 50/5. I dalje 90 posto radi na 2.4 HHz - kablovski ili adsl.
 
@Kidence
Pun ti inbox. [emoji23]
Nego, jel da uzmem crni ili zlatni? Brinu me oni bezeli, posto sam pusac, na belom sluzbenom telefonu su vec duze vremena zuti... [emoji14]

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Meni se na fotkama plavi najvise dopada. :)

Inace planiram da ovih dana kupim 5+, samo jos da provalim gde je najbolje kupiti, jer do sada sam uvek uzimao fon od operatera i nisam brinuo za garanciju, tako da sam sada pomalo u zentu i nedoumici... Postoji li uopste u Begradu neko ko servisira ovaj telefon? Mozda neka preporuka gde ili od koga kupiti? Samo ne ono tipa Win Win... :D
 
@Kidence
Pun ti inbox. [emoji23]
Nego, jel da uzmem crni ili zlatni? Brinu me oni bezeli, posto sam pusac, na belom sluzbenom telefonu su vec duze vremena zuti... [emoji14]

Sent from my m2 note using Tapatalk

:laugh::laugh::laugh::laugh:
Jel realno:d

Nista posto je to velika frka, crni je resenje.
 
Vlasnik sam Redmi 5 (ne Plus) modela nekih nedelju dana. Za sada se jako fino pokazao, u odnosu na prethodni Redmi 3 Pro radi daleko fluidnije. Baterija mi izdrži 36h do 48h bez punjenja, ali sa svim mogućim stvarima popaljenim u pozadini.

Sve je stvar ukusa, meni je lično ekran super, ne vide se pikseli.

Ne znam kako da proverim da li WiFi podržava 5GHz, koliko je to uopšte bitno? Za sada sam uspeo da se zakačim na svaki WiFI koji sam naleteo. :D

Redmi 5 Plus sam izbegao samo zbog veličine i ovaj mi je previše. :D

Hvala na odgovoru.
5GHz i nije ključna stvar. Koliki je SOT (vreme uključenog ekrana) na tom modelu i znači da ga puniš na svaka dva dana?
 
Ne obraćam nešto specijalno pažnju na SOT, ali evo recimo sada će da izgura sigurno 9-10h. Da kažemo da ga punim svaku drugu noć.
 
Moze li mi neko ko poseduje redmi 5/5 plus reci kakav je mikrofon? Tj. audio snimak sa tim telefonom.
Da li je jasan, i recimo iz daljine kad se snima da li moze lepo da se razume.
 
Da li vam se cini da je ako je neko imao kamera odn. fotografija mnogo bolja na Xiaomi Redmi Note 2 nego na Xiaomi Redmi 5 Plus. Ja sam upravo takav slucaj i prilicno sam razocaran kvalitetom kamere na Redmi 5 plus. Redmi Note 2 sam cak poredio sa Iphone 6 i Huawei Mate 8 i tu je nosio pobedu bar za neki procenat tako da bas razocaranje za ovu kupovinu.
 
Jel' kupovao neko kaljeno stako za Redmi 5+?
Da li lepo naleže celom površinom, i da li je "lepak" preko celog stakla?
 
Jel' kupovao neko kaljeno stako za Redmi 5+?
Da li lepo naleže celom površinom, i da li je "lepak" preko celog stakla?
Imam, ne nalaže celom površinom od ivice do ivice već je nešto manja. Posle sam negde video da je to feature, namerno tako, jer je sam ekran zabljenih ivica pa ako bi staklo bilo od ivice do ivice zapravo bi visilo u vazduhu po obodu.
 
Ja jos uvek koristim fabricku foliju koja je vec bila na njemu,nekako mu daje matiran izgled

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima ponovih se ja danas sa ovim malim cudom od telefona, dolazim sa redmi note 4 global a posto se nije vratio sa garantnog roka o nekim pikselima po ekranu ponovih se sa ovim "malim" cudom.
Nadam se da cemo malo prodrmati ovu temu.... Za sada toliko od mene.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jeli dobio neku ponudu za ovaj novi update i jeli ga instalirao:
dcd2a2430d8c662e8d28e7af45c19986.jpg


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Prvo da se zahvalim Kidence tu što mi prodade gay boju [emoji23][emoji23][emoji23]
Reče mi on za taj update, ali meni ponudio neku 9.2. verziju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Valjda je dobar kvalitet, tapatalk...
e96699826cc87fdcac2c8c4f294470f3.jpg
cf776f5abfe8e05f0f2b53811744ca36.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
A sada mi daje sasvim drugaciji update sinoc je bio bez kartica a sada sa karticama.
Koji da prvo instaliram?
592bd3f61c5f40d99271a7243c119698.jpg


PS
Nazalost ne mogu ni zip fajl da sacuvam jer je izgleda ostecen tj nije dobro skinut.[emoji852]️

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Lawnchair launcher i Pixel IP ikonice.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno