Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Resio sam sa malim parcencetom selotejpa.Labav je spoj izmedju sim tray-a i vratanca.Nego glup sam da namestim led notifikaciju za poruke preko vibera.Kulira me konstantno...
 
Ako ubacim global stable a ostavim otkljucan bootloader jel cu imati ota update ili moram da izaberem lock bootloader-a prilikom flesovanja?
 
MORAS da ostavis otkljucan, nema ako...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pita kad hoces da ubacis "clean install" & "clean install and lock" tako nesto, prvi put sam izabrao ovo drugo a onda ipak hteo da mi ostane otkljucan bootloader mozda jos nesto menjam pa sam flesovao ponovo sa "clean install" bez lock i pri bootovanju mi je pokazao otkljucan katanac ali me sad cima da li cu moci da radim ota update s obzirom da je unlock. Ako ne moze sad bih flesovao sa lock opcijom dok jos nisam instalirao aplikacije itd. Zato pitam.
 
Da si izabrao lock, popio bi brick... Ne moze locked bl i global rom na CN modelu...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Upravo to sam i bio uradio i nije hteo nakon boot-a dalje od recoverija. Onda sam opet išao na unlock bootloader i flešnuo clean install bez lock-a, posle toga wipe data, restart i sve ok

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da se prikljucim klubu, uzeo pre 2 dana plavo/beli star 2 nedelje(posto mi je Nexus 5X rikno' posle 18 meseci tacno), stanje 10/10 dakle mint za 156eur sa transportom, prezadovoljan telefonom za sada!
 
Da li neko ko je kupio redmi 5 plus moze da napise ovde kolike su SAR vrednosti (head i body) sa EU? Pise u nekoj tabelici u user manualu.
Zna li se da li ce se Redmi Note 5 razlikovati u necemu od Redmi 5 Plus global verzije?
 
Posle nedelju dana sa 5+ uzeo na jedan dan stari RM Note 3. Kako se čovek lako navikne na dobro, sada mi RN3 deluje kao da sam uzeo ciglu u ruku :)
 
Obican ili plus?

Xiaomi Redmi 5 Plus naravno :) Mislim da na Youtube ima zilijardu rivjua/testova/misljenja/uporedbi o ovom telefonu sto jasno govori da je opste/planetarni MEGA hit! Sad primetio sam neke bagove, dakle nije bez greske. Npr ne mogu nikako da dodam jos neki Gmail nalog pored osnovnog(jasan bug ko noc i dan) - meni OGROMAN problem zbog posla kojim se bavim, u SMS porukama dok se citaju i skroluju dole/gore stuttering i aplikacije koje otvaram otiskom prsta dakle zasticene - kada otvorim takav app prikazuje mi da otisak nije dobar iako prst jos nisam ni primaknuo, cim dodirnem prstom brzinom svetlosti aplikacija se otvara, mislim nije nesto strasno ali opet da pomenem. Sem toga mogu da pisem par redova koliko sam zadovoljan drugim stvarima na ovom telefonu :)
 
Kako ti odgovara velicina...kako se boris sa 6"?

Molim? Mojoj devojci koja ima male ruke lezi savrseno, toliko joj se svidja da je i sebi porucila u zlatnoj boji. :)

Zab sam da dodam da imam Global Version . Nadam se da ce sa apdejtovima da srede te bagove, nikada nisam imao Xiaomi uredjaj, nemam pojma kakva im je podrska?
 
Poslednja izmena:
Blago tebi...ova moja lopovske prste pa sve sto uhvati u ruku izgleda malo. [emoji23]
Salu na stranu...raduje me to sto cujem...posto planiram rn 5 pro, a on je malte ne isti sto se velicine i ergonomije tice.
 
R5N i R5NPro nisu jos uvek u prodaji.
Ali se u Srbiji prodaje R5Plus.

Xiaomi kaze da taj telefon uopste ne salju za nase trziste i da ne daju garanciju, niti zele da otkriju informaciju.
Zato me zanima, a to bi trebalo da dolazi sa svakim telefonom, ako je neko dobio originalno pakovanje (kutiju i uputstvo).

Valjda postoji neko odavde ko jos nije bacio kutiju. :)
 
Evo za RM5+ Global iz uputstva

Model: MEG7
SAR 10g limit: 2.0 W/kg, SAR Value: Head: 1.013 W/kh, Body: 1.470 W/Kg (5mm distance).
SAR 1g limit: 1.6 W/kg, SAR Value: Head: 1.19 W/kg, Body-worn: 0.89 W/kg (15mm distance).
Hotspot: 1.06 W/kg (10mm distance)
 
Global verzija ima band 20(800MHz) za 4G?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zračenje je opasno i od toga se umire, posle nekih 60-70 godina skoro sigurno.
:)
 
Zrači,zbog toga se prodaje samo u Indiji,kod njih to niko ne proverava.
 
Logike bez. Pa baš se Indusi najviše i prže na te sar vrednosti

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nisi dobro razumeo,bilo je malo sarkastično ali sam zaboravio smajli...Nije mi jasno zbog čega ti je bitno zračenje telefona jer ako se prodaje u Evropi sigurno je morao da prođe stroge kontrole EU da bi bio pušten u prodavnice?
 
Nazad
Vrh Dno