Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Iskreno nisam ga testirao, imam instaliran igo I par puta na kratko koliko sam ga koristio nije ispadao iz signala

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja sam na R5+ i miui-u originalnom i dosta cesto koristim igo. Prosli vikend Deliblatska pescara ovaj vikend Divcibare. Nijednom do sada mi se nije desilo da zakuca ili pobrljavi. Mislim da kad sam ga testirao ispocetka kada sam nasao da nije dobar gps da mi je pokazao najvise 4 m preciznost mada sam video i neke slike od 3 m. Ali pouzdano znam da mi nijednom nije ispao dosada. A koristio sam ga i paralelno igo sa glook-om obe app zahtevaju gps pa nije brljavio. Iz mog dosadasnjeg iskustva cista 5 moze i 5+.

P.S.
Prva slika unutra
Druga slika napolju

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
9f2de51cd93a0414b8435b3bd08182d9.jpg
f0a6d4e39f4e6e446810080282486a03.jpg
 
Poslednja izmena:
Wifi bi trebalo da bude manje precizan od gps-a ... tako da nema veze najverovatnije.
 
Postoje 2 verzije na aliexpress kod prodavca Hong Kong. Vidim da na jednu pise kao international
1: Redmi 5 Plus 32GB Global Version with Original EU Charger. MIUI 9, Official Global ROM, Support OTA Update, No Root
2. Nije international ali pise isto MIUI 9 , Official Global ROM, Support OTA Update, No Root

Sto da uzmem? vidim obije podrzavaju OTA na global rom. Koja je onda razlika? Samo charger?
 
Verovatno zbog punjaca
Postoje 2 verzije na aliexpress kod prodavca Hong Kong. Vidim da na jednu pise kao international
1: Redmi 5 Plus 32GB Global Version with Original EU Charger. MIUI 9, Official Global ROM, Support OTA Update, No Root
2. Nije international ali pise isto MIUI 9 , Official Global ROM, Support OTA Update, No Root

Sto da uzmem? vidim obije podrzavaju OTA na global rom. Koja je onda razlika? Samo charger?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna postoji li mogućnost i kako da se pokrene rad jednom rukom kada je aktiviran prikaz na celom ekranu,znači kada nema ovih tastera dole...
 
Novo ažuriranje :)
Screenshot_2018-06-22-16-51-46-681_com.android.updater.png
E snašao sam se za ovaj rad jednom rukom...našao sam u podešavanjima onu opciju Quick ball i tu sam našao mogućnost da se doda prečica za rad sa jednom rukom...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Imam problem. Ne mogu da se odlucim koji elefon da kupim, redmi 5+ ili mi a1? Jedino sto mi je 5+ lepsi. :)
 
@Strahinja91

Nov si, ne mogu da ti odg na PM. Ne dozvoljava mi.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Verovatno je negde vec pisano o ovome, ali tek skoro sam skapirao da je MIUI sa ukljucenim bluetoothom uvek vidljiv i da nema opcije da se iskljuci vidljivost, a da bt ostane ukljucen. Ne znam sta su hteli da postignu ovim.
 
I ja sam primetio da je telefon uvek vidljiv kada je neka Nokia htela da mu pristupi ali sam mislio da sam greškom ostavio u podešavanjima da je uvek vidljiv,kasnije nisam obraćao pažnju na to jer mi je bluetooth uključen samo u kolima...
 
Ja sad drzim stalno ukljucen zbog Band 2 i cim sam stigao na posao dobio "friend request". Ne znam kojim *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ima padaju na pamet ideje da nesto sto radi kako treba promeni eto samo da bi se razlikovao od ostalih.
 
Cudna stvar mi se desava vec drugi put u poslednje vreme (Redmi 5+). Stavim tel u dzep (desni prednji), krenem niz stepenice i cujem da skljoca telefon. Pomislim ukljucila se kamera pa slika u dzepu. Pogledam galeriju, nije nista slikano. Vratim tel. i nastavim, on i dalje skljoca. Ustvari, svaki put kad napravim korak on zavibrira i cuje se nesto kao zvuk koji su pravile stare kase u supermarketima. Izvadim telefon i zatresem ga on napravi isto - vibracina i onaj cingg..tj nesto izmedju zvuka šutera kamere i tog kasa zvuka. Posle restarta prestane, ali ne znam sta mu bude da pocne tako da se ponasa. Kao da Akcelerometar pobrljavi.
 
Citam ovu temu, procitao 15-tak stranica. Htedoh da uzmem ovaj mobilni ali mi se cini da ima mnogo nekih bagova i dodatnih stvari koje treba uraditi. Kako radi kamera na difolt podesavanjima, da ne mora da se rootuje, bootuje preko ne znam cega ne. Nisam bas previse strucan sto se tice toga pa nisam siguran da ne bih nesto sjebao.
 
Onda će ti raditi kao sat. Nema potrebe ništa da se čačka, rootuje, modifikuje... Kod mene radi bez ijednog problema, restarta ili šta već...

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Ma gde Xiaomi moze da radi kao sat... Kinez je to :D

Mora unlock, custom recovery, lazyflasher, root, flash, patch, disable, enable, debload ,camera2api, gcam... Tek onda radi.

Ako sam nesto zaboravio, neka neko doda.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Poslednja izmena:
Obavezno idu i razni fixevi za wifi, kameru...itd :D

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Ma bezi...to ni proximity senzor nema kršten.

Sent from my Passport using Tapatalk
 
Pa nema, stede Kinezi... znas koliko to kosta, a ako jos radi... Ufff...

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Pa nemojte ljude plasiti sta vam je?[emoji23][emoji23][emoji23]
U principu ne moras nista raditi kupi telefon i uzivaj nista ne cackaj.
Odabrao si i pogresno mesto da gledas komentarr o telefonu.
Ne kazem ovo za bezveze ovde su ljudi koji vec godinama prepravljaju romove ispravljaju ka eru itd itd.
Samo opusteno kupi telefon i uzuvaj u njemu ne moras nista da cackas.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Citam ovu temu, procitao 15-tak stranica. Htedoh da uzmem ovaj mobilni ali mi se cini da ima mnogo nekih bagova i dodatnih stvari koje treba uraditi. Kako radi kamera na difolt podesavanjima, da ne mora da se rootuje, bootuje preko ne znam cega ne. Nisam bas previse strucan sto se tice toga pa nisam siguran da ne bih nesto sjebao.
Za taj cenovni rang verovatno je u vrhu, da ne kazem najbolji izbor. Ja imam 5+ 4/64 nekih 2 meseca. Sto se rada tice, nema seckanja, nema nikakvih problema. Stock kamera je za prosecnog korisnika i vise nego dovoljna. Prozimity zna nekada da ukljuci displej, ali vrlo, vrlo retko, zanemarljivo. Displej je ok, a meni najveca prednost su tanki bezeli, tako da i pored 6" telefefon fizicki skoro da nije veci od A1 koji je 5.5". Zvucnik je i vise nego dobar, zvuk u slusalici takodje, tako da kad se sve sabere i uzme cena u obzir, mislim da je dobra kupovina.

Ovo malopre sto sam se zalio na vibracije i zvuk dok hodam, ladno je aplikacija AliExpress pravila problem. Imaju sada foru shaking rain ili kako se vec zove, zatreses telefon i krene neka nagradna igra. Znaci, nije imalo veze sa telefonom, ali sam izvalio tek malopre.
 
Imam jedno pitanje vezano za Miui i R5+ i Viber.
Primetio sam da mi svo troje dece ima Viber ali ih moj viber ne vidi da imaju vober i pise pored kontakta da ih pozovem da se prikljuce.
Ja ne mogu da im saljem poruke pise samo da mogu preko Viber out a besplatne ne mogu ni pozive ni poruke???
Ne znam sta bih gledso ni gde ili je to do same aplikacije i zadnjeg updejta?

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Pronasao sam problem ako se to tako moze reci.
Ponovo sam uneo kontakte u imenik i pojavili se i u Viberu. Hvala u svakom slucaju.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Da li bio neko ljubazan da proba da skine temu Digital Dark od Yogendra Kher-a i da je pokrene da vidi da li ima ovaj clock. Nece biti snega ali oce ovakav clock [emoji41][emoji41][emoji41]
Molba je radi toga sto se kod mene ne vidi pa da vidim da li je do mene ili do teme.
Inace na Miui sam originalnom ako nesto znaci.
85e6916227d0aa61854ef3d4860de141.jpg


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Ima sat na temi.
Da li bio neko ljubazan da proba da skine temu Digital Dark od Yogendra Kher-a i da je pokrene da vidi da li ima ovaj clock. Nece biti snega ali oce ovakav clock [emoji41][emoji41][emoji41]
Molba je radi toga sto se kod mene ne vidi pa da vidim da li je do mene ili do teme.
Inace na Miui sam originalnom ako nesto znaci.
85e6916227d0aa61854ef3d4860de141.jpg


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
d146ba1f2d651eb663a96f9f6639a855.jpg


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno