Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

peneda2009

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2008
Poruke
421
Poena
320
Kao ponosni vlasnik RedMi Note 4 sa 4/64Gb
Model za siroke mase...
Ocekujem da kupim jos jedan, ali ovaj novi model u najavi.
Za Red Mi Note 5,
Pisalo je negde, na jesen, pa zatim u Novembru, dok dodje do nas neka bude i Nova Godina, nije daleko...
Pojavio sa Avgusta 2017 Xiaomi Redmi Note 5A koji se gura cenom ali je slab.

https://www.kimovil.com/es/donde-comprar-xiaomi-redmi-note-5
Spansko trziste Oktobar 2017. oko 200Eura cena.
Razlike vidljive. Svaka im cast.

Kompaniji Samsung zelim da sto pre preispita
svoje postojanje i celu proizvodnju skupih modela.
 
Poslednja izmena:
Sve je to nepouzdano, gde god da pogledas razliciti rezultati i razlicite specifikacije. Znace se za par dana posto ga objavljuju valjda pocetkom novembra.
 
i da vidimo , ako je je primer J5 2016 , 20.000 a J5 2017 24.000
Da vidimo sada kod polularnog RedMi Note 4. kada ga menja uskoro RedMi Note 5
Kako ce ispasti sa cenom.
 
Da, ne bi smeo da pređe 220€. Sve preko toga će biti previsoka cena za nešto što nije nikakav poseban napredak u odnosu na RN4. Cenu jedino mogu da podignu Gorilla glass, jača dual kamera i fast charging opcija za koju kažu da bi trebalo da bude u njima.
Lično odustajem od njih ako im cena pređe 250€...
 
i dalje ne upotrebljiv za telenor ne podrzava 800 mhz
 
^ svi operateri koriste.
 
Biće buđ note 5 ako ne stave sd660.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Neka naprave Note "peticu" kakav zele svakako da bude
bolji CPU od SnapDragon 625,
ujedno da ubrzano pada cena za modele Redmi Note 4 i 4X
 
Ništa od kupovine... Šteta


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
SD625 legenda... :) Bice i jaci model(Prime), tj.sa jacim procesorom... Sve sam vise siguran u to :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Opasno se izbezobrazio ovaj xiaomi...opasno. Prvo pilicarenje sa mi note 3 i sd660 mesto 835, sad ovaj tezak fejl. Dal ovaj kvalkom prodao nekom drugom sd625 il ovaj muceni xiaomi pokupovao sve zalihe? Msm nemam nista protiv, svakako necu da renderujem preko moba, al bezobrazluk je realno vise furati ovaj soc, a recimo rn3 imao sd650 wtf?! Vidim po komentarima da neki pisu kako sd625, pa ni sd630 ne podrzava fhd+ rez koja se takodje pominje u tekstu, pa eto, mozda bude da je opet netacna info. Inace, kao sto rece butros, nema nista od kupovine. Pre cu kupiti onda r5 sa sd450 (ako i to uopste stave, kako su krenuli...mozda mu ostave sd435). :)
 
Može im se :)
Mada ja mislim da će u prime verziji ipak biti s630

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Bez sd660 ili bar 636 u RN5, ja ostajem još neko vreme na sadašnjem RN3, koji će mi možda biti i poslednji Xiaomi model...
 
Vidim po komentarima da neki pisu kako sd625, pa ni sd630 ne podrzava fhd+ rez koja se takodje pominje u tekstu, pa eto, mozda bude da je opet netacna info.

Naravno da ne podrzava ako mislis na display. To je najmanja briga i mogu reci nebitna stvar da li je ekran FHD ili 4K i sl.

Bez sd660 ili bar 636 u RN5, ja ostajem još neko vreme na sadašnjem RN3, koji će mi možda biti i poslednji Xiaomi model...

Sto to mislis..:trust:
 
Poslednja izmena:
Ja sam vam pricao jos pre mesec-dva...ne verujem da ce biti sd660 u redmi note 5(cak i pro ili prime), posto taj procesor ima xiaomi mi 3...doci ce najvise do sd636 i to je to, ali mislim da ce i to biti vise nego taman... :)
 
SD660 bi osetno podigao cenu telefona što niko ne želi, pa ni sam Xiaomi. Kome treba nešto jače od SD636 treba za to i da odvoji više love...
 
Naravno.
Što je najgore od svega s660 xiaomi mi note 3 ide u Kini za 2000yuana 4/64 tako da je nerealno 660 očekivati u rn5

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa i ja isto kazem, niti sam ga ocekivao. To se znalo cim su ga stavili u mi note 3 gde mu nije mesto jer im je mi note serija do sad bila flagship i imala spec mi modela iz te godine, pa cak i nekom segmentima cak i bolje (nesto slicno samsungu s i note), tako da sevocekivalo da note ima spec min kao mi6. Ali kao sto rekoh i xiaomi se izbezobrazio. Inace bi sd660 bio sasvim logican izbor za redmi note 5, kad je rn3 imao 650 koji je u to vreme bio u najmanju bolji soc nego danas sto je 660, sasvim je logicno. Medjutim posto od ta posla nema nista...ne znam sto se uopste i pominjao 660 kad je svima jasno da su ove godine skresali za segment nize cipsete nego kako bi trebalo, ali nije mi ni na kraj pameti bilo da ce vise da im padne na pamet da budu toliki slepci i stave opet 625. Ocekivao sam bar 630 ili 636, tj. icekujem idalje jer ne verujem da ce da stave opet mrtvi 625 koji je pre gidinu i jace bio srednja klasa...
 
^ +1

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ako stave 625 na ovaj ekran (ako uopste moze) i poveze se sa cinjenicom da pokusavaju da prodru u Evropu, sve mi se cini da ce Note 5 da ima nisku cenu (relativno) i da puca brzim softverom, displejem i ogromnom baterijom za malo para na one koji jos nisu culi za Xiaomi. Sirotinjski 18:9 za male pare, jedino to mi je neka logika. Tako da oni koji vec imaju 3/4 uopste nisu cilj.

Dok ce za one koji vec imaju nesto iz Xiaomi kuhinje da izbace neku "punokrvnu" Plus/Prime verziju za malo vise para. E sad ovo je onako ofrlje objasnjenje gde sam mozda lupnuo debelo jer nemam pojma kakav im je plan prodora u Evropu, samo znam da su poceli od Spanije.
 
Nazad
Vrh Dno